IKARIKAR http://www.ikar.sk

„Čestne priznávam, už som ani nedúfala...“ (26.7.2010) Celkový počet komentárov: 0
 

     „Dnešný deň sa začal ako každý iný, prvá káva a prezeranie noviniek na nete. Neviem, čo mi napadlo, ale klikla som na stránku s dennými horoskopmi, ktorým inak veľmi neverím. Ale už budem! V ňom síce stálo čierne na bielom, že dostanem dôležitú správu, ale v duchu som sa vtedy pousmiala a pomyslela si svoje. No pár hodín neskôr sa potvrdilo, že horoskop neklamal...“

 

     Takto opisuje svoje prvé dojmy autorka, ktorej sa vydavateľstvo Ikar rozhodlo ako ďalšej vydať knihu. „Rada pozorujem ľudí, počúvam ich rozhovory (ja viem, nie je to slušné) a potom, keď som sama, dotváram si vypočuté príbehy,“ píše vo svojom profile. Práve sa pripravuje na dovolenku a správa z vydavateľstva jej vraj mimoriadne zdvihla náladu. „Dnešný horoskop mi naozaj sadol,“ dodáva s úsmevom.

 

     Sondra, alias Silvia Koscelanská a jej Drsná neha bude ďalším dielom vydaným z projektu Mám talent. Knihu ešte treba dopracovať, upraviť, musí prejsť redakčnou kontrolou, takže skutočnú knihu si môžu jej fanúšikovia chytiť do ruky začiatkom roka 2011. Bude však stáť za to. „Je to atraktívny príbeh, ktorý má zaujímavú a aj prekvapujúcu zápletku,“ hodnotil dielo v začiatkoch projektu šéfredaktor Dotykov Boris Brendza.

  

     Román zaujal aj ďalších – nielen čitateľov na mamtalent.sk, ale aj externých posudzovateľov vydavateľstva Ikar. „Týmto dielkom som bola príjemne uchvátená. Pútavý dej, strhujúci príbeh a vývoj situácií ... čítala som ako o život :-),“ prezrádza Katarína Ončáková z vydavateľstva Ikar. Autorka sa skvele pohrala s dejovými líniami, hoci v určitých pasážach sa môže čitateľ stratiť. Tento fakt, ako aj zopár logických nepresností, sa dá redakčne odstrániť. Rovnako sa dajú doplniť, dokresliť niektoré vzťahy medzi ženskými postavami.

 

     „Keď mi v telefóne oznámili - rozhodli sme sa váš román Drsná neha vydať, musela som si sadnúť,“ rozpráva Sondra. Zrazu sa to mrzuté ráno premenilo na slnečné, na ráno šťastia, ktoré sa ani nedá opísať. V hlave sa jej ako kolotoč krútila myšlienka: "Panebože, oni to chcú naozaj vydať!"

 

     O projekte Mám talent sa Sondra dozvedela v septembri 2009. Povedala si, že risk je zisk a vložila román Drsná neha. Vtedy ešte s názvom V sieti bielej pavučinky. Napísala ho pod pseudonymom, ktorý si zvolila práve preto, aby sa vyhla zbytočnému chváleniu zo strán priateľov či známych. Chcela sa dozvedieť od neznámych ľudí, či má aspoň kúsok talentu. Komentáre niečo napovedali... „Román som nepísala zo zištných dôvodov, potrebovala som zo seba vydať všetky emócie, sklamania, ale aj radosti, ktoré som mala vo svojej duši,“ vysvetľuje Sondra. Niekto sa upokojí pri športe, ona zasa pri písaní. Podľa Sondry je krásna očista, ak dáte na papier aspoň kúsok z toho, čo vás trápi, znervózňuje, ale aj teší.

 

     A odkaz Sondry? „Čestne priznávam, už som ani nedúfala, že sa na mňa usmeje šťastie v tejto podobe. Zdá sa, že treba stále veriť a všetkým "čakajúcim" odkazujem len jedno - vydržať!“

 Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: