IKARIKAR http://www.ikar.sk

„Ťažko sa mi hľadajú slová...“ Celkový počet komentárov: 0
 

     „Vždy sa mi akosi ťažšie hľadajú slová, ktoré by čo najvernejšie zachytávali pocity, čo sa odohrávajú v mojej mysli. Okamihy šťastia, ktoré nastávajú po tom, čo som sa dozvedela o tom, že môj román vyjde vo vydavateľstve Ikar, patria rozhodne medzi ne. Eufória radosti, ktorú som cítila, sa ani nedá opísať... Ťažko sa mi hľadajú slová...asi preto oveľa radšej píšem o bolesti,“ hovorí s dojatím ďalšia autorka z Mám talent, ktorej vyjde v najväčšom slovenskom vydavateľstve kniha.


     „Prvotina slovenskej autorky - historický román z prostredia stredovekého Francúzska - je napísaný svižným pútavým štýlom, s evidentnou znalosťou historických súvislostí,“ hovorí po prečítaní románu Tiene minulosti riaditeľka vydavateľstva Ikar Valeria Malíková.

     Autorka Ava – Eva Šranková čitateľovi ponúka aj krátky exkurz do histórie a objasňuje zopár menej známych pojmov. Hlavná hrdinka je krásna, odvážna, na dobu, v ktorej sa príbeh odohráva až príliš nebojácna mladá žena. Dokáže dať najavo svoj názor, často veľmi nekonvenčný a o to sympatickejší.
Ide za svojou láskou, bojuje so zákernosťami a možno sa svojim neprajníkom aj pomstí... „Možno vám čítanie tejto knihy trochu pripomenie nesmrteľnú Angeliku, tak ako sa to stalo mne. Príbeh plný lásky, romantiky, dobrodružstiev a intríg. Slovom, obsahuje všetko, čo má dobrý romanticko-historický príbeh mať,“ dodáva V.Malíková.

 

     Historický román Tiene minulosti získal na portáli Mám talent veľkú popularitu – vyše 6000 prečítaní a 250 komentárov. „Mojím najväčším želaním pri písaní knihy bolo, aby sa raz dostala k čo najširšiemu počtu ľudí, pretože som ju písala pre nich,“ vysvetľuje Eva Šranková. Vo všetkom, čo do tohto diela dala, sa čo najvernejšie pokúšala zachytiť obraz doby, ktorá dávno minula a napísať príbeh veľkej lásky, ale i bolesti, hrdosti a cti, ktorý zavedie čitateľov do stredovekého francúzskeho kráľovstva, ktoré je zdrojom nevyčerpateľných príbehov. „Bolo pre mňa veľkou výzvou napísať niečo také, čo sa neodohrávalo priamo na našom území,“ tvrdí autorka píšuca pod pseudonymom Ava.

 

     Projekt Mám talent jej umožnil vydanie knihy v slovenskom jazyku, pretože pre ňu bude navždy znieť najkrajšie v našej rodnej reči. „Verím, že príbeh, ktorý tu snáď navždy zostane, i keď ja tu už nebudem, prinesie radosť mnohým jeho čitateľom. Ďakujem,“ dodáva „Ava“ Eva Šranková.
 Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: