IKARIKAR http://www.ikar.sk

" Veľký princ " (Michal Trusina)12.1.2010
 

4
 počet hodnotení: 2
prečítané 144, Komentáre 4

 
Malý Veľký Princ
Nejaký hlas mu zrejme niečo povedal, lebo malý princ odvetil: „Áno! Áno! Je to ten deň, ale nie to miesto...“
Blížil som sa k múru. Ešte stále som nikoho nevidel, ani nepočul. A predsa malý princ opäť komusi odpovedal: „Určite, zbadáš, kde sa začínajú moje stopy v piesku. Len ty tam na mňa pekne čakaj. Budem tam dnes v noci.“
Bol som už iba dvadsať metrov od múru a ešte vždy som nikoho nevidel. Po chvíli ticha malý princ ešte povedal: „Máš dobrý jed? Si si úplne istý, že ma nenecháš dlho trpieť?“ Zastal som, srdce sa mi zovrelo, ale ešte vždy som to nechápal.
Pri jeho členku sa zablyslo čosi žlté. Chvíľu zostal nehybne stáť. Nevykríkol. Padal pomaly, ako padá strom. Bol tam piesok a nebolo to ani počuť. V tom momente som všetko pochopil. Stačila stotina sekundy. Hlavou mi prebehlo množstvo vecí a do očí sa mi ihneď vtisli slzy. Bol to ten najnepríjemnejší pocit, aký som dovtedy zažil. Chcel som to všetko zastaviť, no nemohol som to ovládať. Oblial ma studený pot. V tej chvíli však akoby so mnou niekto zatriasol a povedal mi: &bd...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

baška10.3.2010
 

chcela by som nejaki urivok z tohto recitovat na recitacii:)

Michal12.1.2010
 

:) ten začiatok je z originálu knihy. Je to vlastne úvod do môjho príbehu. Je tam preto, aby tí, čo malého princa nečítali, pochopili o čom tá kniha bola. Až po pár riadkoch začína môj príbeh. Bol oddelený odsekom, len tu to moc nie je vidieť, inak by to bolo pochopiteľnejšie. :)

reňa12.1.2010
 

Ďakujem za vysvetlenie.
Prajem veľa nápadov

reňa12.1.2010
 

Hm. Všetci by sme sa mali zamyslieť a zastaviť, či nechceme zbytočne veľa a to čo máme si nevážime, nevšímame... Nepochopila som ten úvod, resp. začiatok, kedy hrdina príbehu rozpráva o sebe v \"Ja\", čo on zažil, čo sa mu stalo a potom vystupuje ako narátor a sprostredkováva príbeh o princovi. Ak je v tom prechode niečo \"viac\" tak mi to uniklo. Nechám si rada vysvetliť. (to myslím bez akejkoľvek arogancie, alebo niečoho podobného).
Ďakujem

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Michal Trusina

O mne

:)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: