IKARIKAR http://www.ikar.sk

1+1=LÁSKA (Dana Mamrillova)7.1.2010
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 287, Komentáre 2

 
1+1=LÁSKA
 I. kapitola
I.
Pršalo. Aj napriek predpovedi krásneho slnečného, priam letného, počasia na ľudoprázdne ulice dopadali ťažké kvapky jesenného dažďa. Nebo bolo zatiahnuté sivými mračnami a iba uzimené vrabce sa chúlili pri odkvape.
Lenka sledovala kvapky dopadajúce na okennú tabuľu. Spájali sa do potôčikov a tie stekali na listy odkvitnutých ruží. V lete hýrili farbami, ale s príchodom sychravého počasia sa ich krása vytratila.
Pomyslela si, že s ružami je to takmer ako s ľudskou láskou. Na jar sa ruže prebúdzajú, nechávajú sa pohládzať lúčmi slnka a teplým dáždikom. Pod ich dotykmi ruže rastú a bujnejú. I láska mocnie deň čo deň, keď vzájomné spoznávanie sprevádza porozumenie a dôvera.
V lete ruže začínajú kvitnúť. Ak si dvaja rozumejú a majú sa radi, ich láska tiež kvitne. Spolu sa smejú, spolu plačú. Spája ich radosť, drobné boliestky i víťazstvá, spoločné chvíle, kedy spriadajú svoje sny do budúcna.
Po lete prichádza jeseň. Nebo plače a ruže prichádzajú o lupene. I láska sa časom často vytráca. Sfúkne ju vietor stereotypu, nezáujmu. Ako bežia dni a týždne, vo...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

romana11.1.2010
 

veľmi pekne napísané, ale zdá sa mi, že je tam priveľa opisov a po čase začnú čitateľa nudiť. opisy by nemali tvrdiť väčšinu diela, aj keď chápem, že toto je iba úvodná kapitola.

Dana Mamrillova16.1.2010
 

dakujem za komentar.uvedomujem si,ze je tam pomerne vela opisov, ale tie pomahaju, aby sa citatelia dostali do atmosfery pribehu.slubujem,ze v dalsich kapitolach to uz s opismi nebudem prehanat.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Dana Mamrillova

O mne

Som mladá žena s hlavou plnou nápadov a túžbou stať sa spisovateľkou. Čitateľom ponúkam svoju terajšiu tvorbu, ale aj tvorbu z mojich tínedžerských liet. Momentálne žijem a pracujem v zahraničí.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: