IKARIKAR http://www.ikar.sk

Agallamh (Angie)16.2.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 12, Komentáre 1

 

1) Vietor


Vietor sa hral so stromami. Krútil ich v divokom polnočnom tanci. Pod jeho náporom boli listy bezbranné a tak len podliehali jeho vedeniu. Sviečka vnútri domu pomaly dohasínala a izba sa začala čoraz väčšmi ponárať do tmy.


Lenivo obrátila stránku knihy a ignorovala nečas ktorý zúril za oknami. Nechala sa unášať príbehmi, ktoré jej dali viac ako čokoľvek iné. Príbehy plné lásky, hnevu, zdesenia a snov. Vlastných snov, ktoré ju neskôr v noci, keď nechala tmu, aby ju objímala, umárali. Takmer by prepočula jemné ťukanie na okne, nebyť jej citlivého sluchu. Do knihy vsunula záložku a potichu, tak aby parkety príliš nevŕzgali, podišla k oknu.


 


,,Lydia!“ Ozvalo sa tiché sypenie. Chlapec pod oknom zaregistroval pohyb za závesom, na jej nešťastie. Dnes nemala náladu. ,,Vidím ťa, neschovávaj sa.“


,,Čo chceš, Bryan?“ Vzdychla nedočkavo, keď pootvorila okno. Nemusela hovoriť nahlas, vedela, že ju počuje.


,,Musíš ísť so mnou. Niečo som našiel.“


,,Hej, tak ako si našiel niečo pred 2 dňami, týždňom,.. Dnes sa mi vážne nikam nechce,“ zamrnčala. Takto to šlo už niekoľko mesi ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Max24.2.2017
 

Angie, som na MT dosť krátko, postupne čítam diela ako rak. K Tebe som sa dostal až teraz. Nemám vo zvyku kritizovať, rozoberať a radiť. To nie je moja parketa. Som pre autorov „len čitateľ“. Toľko na úvod.
Prečítal som si sci-fi, opravujem-prebehol som to kvôli jazyku a skladbe. Niečo takéto ma neoslovuje, ale to nie je Tvoj problém. Čítal som aj kratučkú báseň. Nadobudol som pocit, že hľadáš svoj žáner. To je dobre. Skús čokoľvek. Udivuje ma, že máš toľko „prečítaní“a žiadne komentáre! Rozhodne nepíšeš zle. Hlavne pri poviedke Ariana...Nenapíšem, že je to pravé orechové. Nie je. Si na veľmi dobrej ceste/môj názor/napísať z tohto dielka fantastickú poviedku. Má to všetko to, čo poviedka potrebuje. Téma samotná-strata najlepšej priateľky za tragických okolností a samotné rozhodnutie, skoncovať so svojím mladým životom. Tragické, ale aj to sa stáva. V živote je niekedy oveľa ťažšie ísť ďalej, ako cestu skončiť. Ako ísť ďalej bez priateľky? Domnievam sa, že to by mohlo byť posolstvom Tvojej poviedky. Pár kladov:
1-Vybrala si pár postáv/ stačí/
2-Drobné detaily/hodia sa do poviedky/-„sluchadlá s potlačou drobných ružových kvietkov“ „zbadala odstávajúcu ružovú kožičku... “
3-Odohráva sa to na dvoch miestach/stačí/
4-pointu to má, ale nemusí byť nutne tragická. Životu treba čeliť a nie sa ho vzdávať. Porozmýšľaj nad pointou. Posuň čitateľovi posolstvo. Hrdinka spácha samovraždu a čo ďalej? Toto nemá byť článok do spravodajstva, však?
5-balastu tam veľa nemáš, celkom príjemne a to číta, možno by to znieslo drobnú zápletku kamarátky a jej „možno“nového priateľa.
6-úvod by som rozvinul na bližšie spoznanie oboch kamarátok, ako sa k sebe majú, ich vzťah bližšie opísať. /uviesť čitateľa do situácie/
Napísať dobrú poviedku, to je poriadna drina. Ale stojí to zato. Rozhodne prosím Ťa píš. A skús to prepracovať. Ak to teraz nejde, treba to odložiť na 1-2 týždne.
Gramatiku si opravíš, keď budeš text pozorne čítať, a na niektoré veci prídeš aj sama, napr. Sadla si do parku.... a potom príde ďalšia veta....z lavičky odhrnula sneh a na čisté miesto položila hrubú deku.
Skúsme ináč: Vošla do parku pri budove starej knižnice , kam už takmer nikto nechodí. Z lavičky odhrnula sneh a položila hrubú deku. Bola zima, no jej to nevadilo....atd. Už ani nemusíš písať, že si tam sadla. Čitateľ so to domyslí.
Angie, mal som potrebu Ti napísať. Nezabudni, som len čitateľ. Nech sa Ti darí.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Angie

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: