IKARIKAR http://www.ikar.sk

Earth no. 3 (Jaruš)29.4.2019
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 63, Komentáre 4

 

11. kapitola


Kontinent : Plaga


Mesto : neznáme


Rok : 2048


 


Som to dievča bez mena.


Každí ma tu tak volá, prídu situácie keď na mňa niekto zakričí Jane Do, ale neviem čo to znamená. Trčím tu už štyri mesiace, neviem ako som sa tu ocitla ale chcem odtiaľto odísť. Ľudia pre ktorých tu pracujem majú ale iný názor.


Nepamätám si svoje meno, kto som ani čo som robila predtým ako som sem prišla. Moja hlava je prázdna, žiadne spomienky, žiadne tváre ľudí, žiadne mená. Moje spomienky siahajú na deň keď mňa a asi desať ďalších ľudí cez oceán priviedli na tento kontinent.


Muži v ošklbanom oblečení, s cigaretami medzi zubami čo zapáchajú ako mŕtve ryby sa k nám správali ako k zvieratám. Kopali do nás, kričali po nás a nadávali nám. Občas sa stalo, že nám po celý jeden deň nedali najesť, len tak pre zábavu. Jeden muž to neprežil, jeho mŕtvolu pravdepodobnezhodili cez palubu žralokom. Nevidela som to, držali nás väčšinou v podpalubí. Po niekoľkých útrpných dňoch plavby sme sa konečne vylodili a odvliekli nás do tejto fungujúcej fabriky kde pre nich pracujeme.


Väčšinou tu vidieť ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Magician2.5.2019
 

Zaujímavý štýl písania. Omnoho viac ako nejaké opisy dotvára atmosféru priamo dialóg. To je pri rozsiahlejších dielach neobvyklé. Čo sa deja týka, vyvíja sa veľmi rýchlo. Čitateľ sa dozvedá mnoho informácii, ktoré musí spracovávať. Opis prostredia je menej rozvinutý a stlačený do najnutnejších informácii. Opis postáv na ďalšej strane je celkom obšírny napriek tomu, že sa jeho väčšiu časť dozvedáme z dialógu. Postavy sú rozmanité ale čitateľ vie veľmi rýchlo určiť, ktoré budú pre dej podstatné a ktoré nie, čo je na jednej strane dobré, no na druhej strane to uberá akýsi pôžitok z tej selekcie obľúbených postáv. Vieme ktoré postavy budú dôležité a budú sa častejšie objavovať, takže sme tak trochu nútení si vyberať práve z nich. Celkovo to však pôsobí dobre, aj keď osobne si myslím, že najlepšie by to vyniklo na filmovom plátne, ako literárne dielo to tiež stojí za prečítanie.

Jaruš5.5.2019
 

Ďakujem pokúsim sa popracovať na opise prostredia :-)

Eva30.4.2019
 

...hmmm napisane je to pekne aj napinave! Super! Ja by som ale prijala kratsie kapitolky a castejsie ich sem ukladat..ale to je len moj osobny nazor...niekto to rad dlhe :) tesim sa na pokracovanie.

Jaruš5.5.2019
 

Ďakujem za názor, som rada že sa páči a dúfam že budeš pokračovať v čítaní :-) Nechcem to tu veľmi zaspamovať svojími príspevkami

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jaruš

O mne

Jogínka, ktorá rada pečie a varí a ešte radšej fantazíruje a sníva a vdychuje život postavám.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: