IKARIKAR http://www.ikar.sk

Earth no. 3 (Jaruš)29.4.2019
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 33, Komentáre 4

 

14. kapitola


Kontinent : Plaga


Mesto : neznáme


Rok : 2048


 


Skláňam sa nad záchodovú misu a dávim. Je mi hrozne zle, nado mnou stojí sestrička s pohárom vody. Beriem si ju od nej a pijem po malých dúškoch. Napokon mi pomáha nasadnúť späť na invalidný vozík, vezie ma po prázdnej chodbe až do mojej starej izby. Konečne mi dovolili vrátiť sa. Už som tam nemohla viac byť. Hľadieť na tie isté postupy ktoré robili na iných ľuďoch a na ich šialené tváre.


Dvaja zomreli, priamo predo mnou. Stačila drobná sekunda nepozornosti, chvíľková neprítomnosť a jeden z nich si sám rozbil lebku o roh postele. Druhý ukradol sestričke z ruky pero a ostrým koncom si ho bodol do krčnej tepny. Vykrvácal za pár sekúnd.


Práve preto a pre moju bezpečnosť, na niektorým z nás im zrejme ešte stále záleží, sa rozhodli presunúť ma naspäť. Uvedomujem si ale, že sa tam znovu vrátim, aby mi do tela vrátili ten bordel.


Ležím na svojom matraci a snažím sa rozhýbať si dolné končatiny, neustále chytám kŕče do nôh. Snažím sa masírovať si ich aby sa mi uvoľnili ale nič nepomáha. Namiesto vozíka mi priniesli pa ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Magician2.5.2019
 

Zaujímavý štýl písania. Omnoho viac ako nejaké opisy dotvára atmosféru priamo dialóg. To je pri rozsiahlejších dielach neobvyklé. Čo sa deja týka, vyvíja sa veľmi rýchlo. Čitateľ sa dozvedá mnoho informácii, ktoré musí spracovávať. Opis prostredia je menej rozvinutý a stlačený do najnutnejších informácii. Opis postáv na ďalšej strane je celkom obšírny napriek tomu, že sa jeho väčšiu časť dozvedáme z dialógu. Postavy sú rozmanité ale čitateľ vie veľmi rýchlo určiť, ktoré budú pre dej podstatné a ktoré nie, čo je na jednej strane dobré, no na druhej strane to uberá akýsi pôžitok z tej selekcie obľúbených postáv. Vieme ktoré postavy budú dôležité a budú sa častejšie objavovať, takže sme tak trochu nútení si vyberať práve z nich. Celkovo to však pôsobí dobre, aj keď osobne si myslím, že najlepšie by to vyniklo na filmovom plátne, ako literárne dielo to tiež stojí za prečítanie.

Jaruš5.5.2019
 

Ďakujem pokúsim sa popracovať na opise prostredia :-)

Eva30.4.2019
 

...hmmm napisane je to pekne aj napinave! Super! Ja by som ale prijala kratsie kapitolky a castejsie ich sem ukladat..ale to je len moj osobny nazor...niekto to rad dlhe :) tesim sa na pokracovanie.

Jaruš5.5.2019
 

Ďakujem za názor, som rada že sa páči a dúfam že budeš pokračovať v čítaní :-) Nechcem to tu veľmi zaspamovať svojími príspevkami

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jaruš

O mne

Jogínka, ktorá rada pečie a varí a ešte radšej fantazíruje a sníva a vdychuje život postavám.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: