IKARIKAR http://www.ikar.sk

15.september (Martina Brožová)31.7.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 203, Komentáre 1

 
15.september
Kuchynské hodiny ukazovali presne 18.30. Na mobile som stlačila červené tlačítko tak, aby som zrušila telefonát. Rýchlo zbehla po schodoch do predsiene, kde som si šuchla na nohy biele tenisky. Vchodové dvere sa otvorili dokorán a v nich stála pohoršené mama. "Kde si sa vybrala ?" nasmerovala svoju otázku na mňa.
"Len von." poznamenala som a rýchlo okolo nej prekĺzla.
"A s kým ?" nadvihla pravé obočie tak, aby som pocítila, že odo mňa naozaj vyžaduje odpoveď. Akoby som mala 5 a stále bola malé dievčatko, ktoré si neustále vymýšľa. Hnevala som sa sama na seba, ale aj na ňu.
"S Luckou a beriem si aj psa." s povzdychom som jej po chvíli ticha odpovedala. Usúdila, že je dosť neskoro a vonku to bude čo chvíľa nebezpečné, no ja som ju svojimi upokojujúcimi slovami prehovorila.
Do ruky som schmatla vodítko a vyrazila von. Bol celkom obyčajný, jesenný  večer. Cítila som, ako sa mi trblietajúce lúče zapadajúceho slnka odrážali o tvár a šteklili ma. Premkol ma strach, vietor sa odrážal o koruny stromov a ja som si pomyslela, že možno mala mama pravdu a už je dosť...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alexander4.8.2014
 

Úvodom technická poznámka: Neviem prečo je text centrovaný na stred. Je to nejaký autorský zámer?
Súčasťou poviedkového príbehu je aj pekné a citlivé vyjadrenie vnútorných pocitov hlavnej postavy s vykreslením prostredia okolitých súvislostí.
Trochu sa mi zdá akoby nedotiahnutý, alebo nie presne vyjadrený záver – to čo chcel tým autor povedať alebo naznačiť. Vyznelo mi to ako nejaké memento - „Pozor na jelene, nevieme čo sa v nich skrýva!“

Inak je to napísané s viditeľnou dávkou talentu pre literárne stvárnenie mini príbehu.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Martina Brožová

10488362_1627908580767828_7694208703219423586_n.jpg
O mne

Úspech je ísť od jedného neúspechu k druhému bez straty nadšenia.
-Sir Winston Churchill

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: