IKARIKAR http://www.ikar.sk

3.svetová (ann1510)4.10.2015
 

2
 počet hodnotení: 2
prečítané 300, Komentáre 8

 

3.svetová
„Bože Summer ponáhľaj sa!“ Clary ma ťahá za lakeť a takmer sa nestíhame uhýbať guľkám letiacich popri nás. Škrabla ma len jedna ale páli to tak strašne, že už nevládzem utekať. Mám chuť zostať stáť ako živý terč, nech to už mám za sebou. Lenže viem, že sa nemôžem vzdať dobrovoľne. Aspoň kvôli Clary. Alebo kvôli Ethanovi. Sme najlepší priatelia, nemôžem byť sebecká a opustiť ho.
Ale teraz nemôžem rozmýšľať.. Musím bežať čo najrýchlejšie, a dostať Clary do bezpečia. A tak utekáme, preskakujeme ruiny, ktoré nám stoja v ceste a nenávratne sa blížime k domovu. Nie, to sa už nedá nazvať domovom. Bombardéry fakt urobili kus práce. Momentálne bývame v zrúcanine, v ktorej sme kedysi viedli šťastný a spokojný život. Kým neprepukla vojna. V telke (ktorá akoby zázrakom ostala nedotknutá) stále vravia, aby ľud ostal pokojný, vraj to nie je vojna. Tento masaker nazývajú menšími nepokojmi. No všetci ľudia, ktorí ešte zostali ako tak nažive vravia, že toto je rozhodne tretia svetová.
Pomaly bádam, že streľba utícha. S Clary si sadáme na najbližší kameň a vydýchavame sa.
„...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

rere11.10.2015
 

Teraz ešte oddeľ každú priamu reč na osobitý riadok, aby bolo vidno, kto čo hovorí , aby sa čitateľ nemusel vracať alebo domýšľať si.

Potom oprav chyby a potom by si mohla začať veľa čítať, aby si nabrala inšpiráciu a doučila sa mnohému, o čom nevieš kvôli nízkemu veku. Nepúšťaj sa do záležitostí, o ktorých nemáš dostatok vedomostí a nakoniec ešte jedna rada: odporúča sa nepísať v 1. osobe ak hrdina na konci umiera.

ann151012.10.2015
 

Tú priamu reč som oddelila..prečo v prvej osobe nie?

Logicky: 12.10.2015
 

ak zomrel, ako mohol sprostredkovať myšlienky a pocity, ako mohol napísať pre ostatných, čo sa udialo?

ann151015.10.2015
 

aha..no tak to už asi nezmením keď je to celé napísané..ešte otázka: mám rozrobené pokračovanie, mala by som ho dokončiť a pridať alebo sa nato vykašľať?

Lea9.10.2015
 

Je tam jedna veta z knihy Na vine sú hviezdy. Nechcela si vymysliet vlastnu definíciu smrti?

ann151012.10.2015
 

tak nejak mi to tam zapasovalo najviac aj keď viem že je to chyba

ann15108.10.2015
 

ďakujem za názor

re8.10.2015
 

oprav chyby, zmysluplne podeľ text do odsekov a mysli na to, či cez bombardovanie elektrikári pracujú naplno, aby sa dala pozerať telka
ďalej sa čítať nechcelo z vyššie uvedených dôvodov

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

ann1510

O mne

dievča, 14 rokov

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: