IKARIKAR http://www.ikar.sk

4 rozprávky pre rôzne vekové kategórie (Beata Michelčíková)30.9.2009
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 783, Komentáre 3

 
Ako kohút Kiki nemohol zobudiť slnko.
Zvieratká si na dvore žili veľmi spokojne. Mali dobrého gazdu, vždy mali čo jesť, vo svojich miskách mali každý deň čerstvú vodu na pitie, a aj medzi nimi boli veľmi dobré susedské vzťahy. Každé ráno kohút Kiki vstal ešte pred rozvidnením, ponaťahoval si stŕpnuté krídla, ponatriasal perie a mocným “KIKIRIKÍ“ zobudil slnko.To vykuklo spoza kopca najskôr iba celkom malým červeným oblúkom a vôbec sa mu nechcelo vstávať. Kohút sa znova poriadne nadýchol a nahlas zakikiríkal. Slnko sa posunulo o kúsok vyššie na oblohu a zmenilo sa na oranžový polkruh. To sa už zobudila aj sliepočka Koko a ostatné zvieratká , aj gazda vstal z postele a založil v peci oheň.
Pre istotu, aby si to niekto nerozmyslel a znova nezaspal, spustil Kiki po tretí krát: „KIKKIRIKKÍÍÍÍ!“
Slnko vyhuplo spoza kopca celé a svojimi teplými lúčmi zobudilo trávu, kvety a stromy, zohrialo vodu v potoku, aby sa kačky mohli kúpať a nakuklo gazdovi do okienka, aby vedel, že je zase ráno.
Gazda vyšiel z domu s misou plnou voňavého zrna a nasypal ho kohútovi a sliepoč...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

zošívačka pochválená25.8.2013
 

už len to by chýbalo, aby si to deti osvojili a nedávali zvieratám žrať, keď prší!

Zuzana Vicianová15.10.2009
 

Kraaaasne príbehy. Všetky štyri- zábavné, poučné, zo života...prečítala som ich na jeden hlt a veľmi sa mi páčili. už teraz sa teším na ďalšie, takže PÍŠ, PÍŠ, PÍŠ!!!

cami30.9.2009
 

páči sa mi to

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Beata Michelčíková

O mne

Narodila som sa 7.7.77 vo Zvolene. Literatúre sa venujem od 5 rokov, kedy som sa naučila čítať a stal sa zo mňa knihomoľ... Píšem básničky, rozprávky pre deti a poviedky (prevažne humorné,niekedy až absurdné, ale vždy "odkukané" zo života).

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: