IKARIKAR http://www.ikar.sk

Stopár a čarodejnica (Elza Rodenová)11.6.2018
 

3
 počet hodnotení: 2
prečítané 67, Komentáre 15

 

Stopár a čarodejnica - 5. kapitola


EFRAM


 


Efram Pontis sedel na streche starého pivovaru v skladovej časti mesta a čakal na rybu, ktorej včera hodil návnadu. Júnový vietor mu bičoval tvár a rozfúkaval svetlohnedé vlasy. Vedel, že ich už má pridlhé (musí požiadať Safin, aby mu ich nejako skrátila), preto si ich stiahol dozadu koženou šnúrkou a cez hlavu si pretiahol kapucňu čiernej bundy. Zo strechy mal dobrý výhľad na nelegálnu herňu dole pod sebou a tiež na obe strany ulice. Dúfal, že jeho plán výjde.


Už niekoľko dní sa k nemu dostávali informácie, že ho hľadá skupina čarodejov, ktorí by vraj „radi využili jeho služby“. Ale bolo ich priveľa a s čarodejmi boli vždy len problémy. Preto nemal v pláne im v niečom pomáhať. Mal svoje kšefty tu v Zadare a okolí, to mu úplne stačilo. Konečne po rokoch chvíľa kľudného života.


Lenže tí čarodejovia boli odporne vytrvalí. Už niekoľkokrát ich zaviedol na falošnú stopu a dúfal, že ich to potom prestane baviť. Ale nie, oni pokračovali a ešte sa k nim pridala aj tá krátkovlasá čarodejka, ktorá všade kam prišla, vyhľadávala len problémy a robila zbytočný cirkus. To ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Elis B.2.7.2018
 

Veruže napínavé, pokračuješ dobre. Dychtím po pokračovaní.
Dejovo sa mi to páči, trocha ma zaskočilo, čo sa dialo s Jordanom počas väznenia. Som zvedavá, ako sa to na ňom odzrkadlí.

Elza2.7.2018
 

Ďakujem, som rada, že sa ti to páči. Jordan inak bude mať potom aj vlastnú knihu. Tam ho dopodrobna rozpitvem :).

Elis B.30.6.2018
 

Kapitola 19 super :) páčila sa mi najmä tá ich malá hádka, a to ako začali šepkať, keď sa ich rozhovor uberal intímnejším smerom. Takéto napäté situácie sú pre čitateľa najlákavejšie. Až ma nasrdila tá Zhym, keď ich prerušila :D

MoniqueH19.6.2018
 

Za mňa osobne veľmi prudko čitateľné. Dej je napínavý, stále ma núti čítať ďalej a ďalej aby som zistila čo sa stane/ako to celé dopadne. Postavy sa mi tiež páčia od démonky Safin, záhadného Pútnika až po hlavných hrdinov - Tinny, Eframa. Máš to dobre premyslené. Chybičky v písaní sa rýchlo opravia. Ja sama viem, že prácu som mohla 200x po sebe čítať a vždy sa našla nejaká čiarka, hocičo.. Určite pokračuj ďalej a držím palce s písaním, aby boli stále nápady na nové príbehy, ktorých sa neviem už teraz dočkať.

Elza20.6.2018
 

Ďakujem ti veľmi pekne. Naozaj sa mi tvoj príspevok dobre číta. Dúfam, že budeš čítať ďalej a napíšeš, skritizuješ čo ťa oslovilo alebo sa ti nepáčilo.

Elis B.16.6.2018
 

Ahoj, čitam tvoj príbeh postupne a všimla som si zopár vecí, ktoré by som, ja osobne, zmenila.
Občas ti v texte chýbali čiarky. Napríklad v 2.kapitole(2.časť)vo vete: Niečo čo oni chcú alebo potrebujú. Za niečo by som dala čiarku. A potom ešte v priamej reči často používaš dvojbodku. Pri činnostiach pred priamou rečou sa nepoužíva. Aspoň som si to v knihách nevšimla. Dej je inak super, to napätie robia najmä krátke vety a svižné dialógy :)

Elza16.6.2018
 

Ahoj. Ďakujem za tvoje postrehy. V tými čiarkami to je odysea. Stále si to po sebe čítam a aj tak sa vždy nájde nejaká chýbajúca alebo zle umiestnená :). Čo sa týka tej dvojbodky, to som si doteraz ani neuvedomila. Ale je možné, že máš pravdu, skúsim to pozisťovať, ako to má byť správne. Mne to tam nejak prirodzene pasuje. No nič, musím si to naštudovať :). Inak som rada, že sa ti dej páči, dúfam, že budeš čítať aj ďalej a tiež, že znova napíšeš, poradíš, skritizuješ :). Posúva ma to vpred.
Ja som sa začítala do tvojho pokračovania, ktoré si dnes pridala, ale ešte to nemám celé prečítané. Ale teším sa, čo sa bude diať :).

Elis B.19.6.2018
 

Som na desiatej kapitole a je to lepšie a lepšie :) Hltám to ako maliny ;)

Elza19.6.2018
 

Ďakujem :). Som zvedavá čo povieš na scénu v stane v 13. kapitile ;-)

Jaro14.6.2018
 

Zatiaľ je to fajn, píšeš dobre, no odstránil by som preklepy a tiež by som pridal alebo rozšíril dôvod jej obáv, aby jej rozhodnutie ísť za ním pôsobilo prirodzenejšie. Napr. že nad tým premýšľa dlho lebo v poslednom telefonáte cítila, že jej niečo zatajuje už dlhodobo, alebo niečo zistila. Lebo sen je predsa len sen.
Tiež sa chcem opýtať prečo Kanada?

Elza14.6.2018
 

Ďakujem za zhodnotenie a názor. Slová \"píšeš dobre\" sa naozaj dobre čítajú :).
Pouvažujem nad tým, čo hovoríš, že by som rozšírila dôvod jej obáv o brata. Ja som to myslela tak, že sú dvojčatá, teda sú medzi sebou viacej prepojení, plus sú čarodejovia, tak je to prepojenie magické. Ono to tak bude ešte neskôr aj lepšie vysvetlené.
A čo sa týka tej Kanady, ide o to, že čarodejovia v mojich príbehoch sú nezvyčajne dlhovekí, žijú stovky rokov a tak sa rozhodli založiť si Mesto, v ktorom by mohli žiť bez toho, aby si obyčajní ľudia všimli, že nestarnú tak ako oni. A to Mesto čarodejov som umiestnila na sever Kanady, do oblasti, kde je málo ľudí, aby od nich proste mali pokoj. To tak ešte tiež bude všetko vysvetlené :).
Ďakujem za záujem a ak by si mal ešte nejaké otázky alebo návrhy na zlepšenie, kľudne napíš, budem rada :). Moje knihy sú síce primárne určené ženám, ale o to radšej si prečítam mužský názor :)

Elis B.13.6.2018
 

Ahoj Elza, zatiaľ ma tvoj príbeh veľmi zaujal. Len tak ďalej :) Zazrela som minimálne jeden preklep, ale to je z mojej strany len maličkosť.

Elza13.6.2018
 

Ďakujem veľmi pekne. Chyby sa snažím opravovať, ale niekedy môžem jednu kapitolu čítať aj 50x a stále mi nejaká unikne :). Dúfam, že sa bude páčiť aj pokračovanie.

Mišelin13.6.2018
 

Nemám slov. Nechala si ma v napätí ako nikdy predtým... pokračovanieeee :)

Elza13.6.2018
 

Ďakujem ti. Teším sa, že sa vám to páči, lebo zatiaľ to čítali len baby v našej rodine (veľké fanynky fantazy) a to predsalen nieje objektívny názor :). Ak sa môžem opýtať, čo konkrétne v tebe vyvolalo to napätie? Či celkovo?
Pridala som nové kapitoly, poteším sa, ak mi znova napíšeš svoj názor :).

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Elza Rodenová

O mne

Mám 33 rokov a vždy som milovala knihy. Rada som ich čítala, ale rada som si aj vymýšľala vlastne príbehy, alebo ak sa mi v knihe nepáčil záver, tak som si vymyslela iný. V dospelosti ma oslovil fantasy žáner, pretože je to únik. Chvíľkové oslobodenie od reality, kde človek proste nemusí riešiť každodenné problémy z reálneho života. V tomto žánri som sa našla nielen ako fanynka, ale aj ako autorka. Príbehy, ktoré píšem som vlastne ani nevytvorila ja...oni sa píšu samé, objavujú sa mi v hlave pri vysávaní alebo umývaní riadu či okien. Priletia odnikiaľ a ja potom rýchlo bežím k počítaču alebo nejakému papieru, aby som si ich chvatne zapísala, kým znova odletia preč. Keď si takto našli autorku, snáď si nájdu aj svojho čitateľa :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: