IKARIKAR http://www.ikar.sk

Earth no. 3 (Jaruš)29.4.2019
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 48, Komentáre 4

 

8. kapitola


Kontinent : Alma


Mesto : Elgerzad


Rok : 2047


 


Prichádzam domov, som značne unavená takže sa rýchlo osprchujem, zjem priamo z konzervy ovocie a zapadnem do postele. Vďaka Alex sa mi podarilo nájsť zamestnanie, avšak keďže som nikdy nepracovala, tak ma to dostatočne vyčerpáva a vždy sa domov len doplazím. Ale zvykám si, svojím podivným spôsobom ma to robí šťastnú. Konečne som po tak dlhom čase sebestačná.


Pracujem ako asistentka šéfa v obchodnej sieti, ktorá zabezpečuje hladkú prepravu medzi Almou a Libertadom. Sprvu som z toho mala hrôzu, ale napokon sa ukázalo, že pokiaľ viem variť kávu, byť potichu a zdvíhať telefóny tak sú so mnou nadmieru spokojný. Okrem iného zostavujem každý deň pracovný harmonogram svojmu šéfovi. Kto tvrdí že tu na Alme nie sú bohatý ľudia, mal by si dať facku. Je ich tu dosť ale nemôžem ich prirovnať k tým ktorých poznám zo svojho starého sveta.


Je to život ako všade inde, nič sa tu nezastavilo ani kvôli vojne. Len je tu zosilnená vojenská obrana než kdekoľvek inde kvôli častým pokusom Jovenu dostať sa sem. Či už pozemne alebo prostre ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Magician2.5.2019
 

Zaujímavý štýl písania. Omnoho viac ako nejaké opisy dotvára atmosféru priamo dialóg. To je pri rozsiahlejších dielach neobvyklé. Čo sa deja týka, vyvíja sa veľmi rýchlo. Čitateľ sa dozvedá mnoho informácii, ktoré musí spracovávať. Opis prostredia je menej rozvinutý a stlačený do najnutnejších informácii. Opis postáv na ďalšej strane je celkom obšírny napriek tomu, že sa jeho väčšiu časť dozvedáme z dialógu. Postavy sú rozmanité ale čitateľ vie veľmi rýchlo určiť, ktoré budú pre dej podstatné a ktoré nie, čo je na jednej strane dobré, no na druhej strane to uberá akýsi pôžitok z tej selekcie obľúbených postáv. Vieme ktoré postavy budú dôležité a budú sa častejšie objavovať, takže sme tak trochu nútení si vyberať práve z nich. Celkovo to však pôsobí dobre, aj keď osobne si myslím, že najlepšie by to vyniklo na filmovom plátne, ako literárne dielo to tiež stojí za prečítanie.

Jaruš5.5.2019
 

Ďakujem pokúsim sa popracovať na opise prostredia :-)

Eva30.4.2019
 

...hmmm napisane je to pekne aj napinave! Super! Ja by som ale prijala kratsie kapitolky a castejsie ich sem ukladat..ale to je len moj osobny nazor...niekto to rad dlhe :) tesim sa na pokracovanie.

Jaruš5.5.2019
 

Ďakujem za názor, som rada že sa páči a dúfam že budeš pokračovať v čítaní :-) Nechcem to tu veľmi zaspamovať svojími príspevkami

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jaruš

O mne

Jogínka, ktorá rada pečie a varí a ešte radšej fantazíruje a sníva a vdychuje život postavám.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: