IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Život obyčajnej ženy (Norika)10.3.2011
 

1
 počet hodnotení: 3
prečítané 1766, Komentáre 1

 
Život obyčajnej ženy 1
Narodila som sa, ako druhá dcéra v poradí. Dali mi meno Lívia, ale všetci ma volajú Lila. Celý život som bývala v malom, krásnom mestečku, medzi kopcami. V rannom veku som bola veľmi chorá. Mala som snáď všetky detské choroby sveta. Dokonca sa mi nevyhla ani detská astma a s tým všetky komplikácie, ktoré to môže priniesť. Vyžadovalo si to od mojich rodičov, hlavne od mamičky, veľkú starostlivosti. Preto musela byť moja o rok a pól staršia sestra Di „veľká“. Ja som bola vďaka mojím chorobám veľmi rozmaznaná.
Mala som šesť, keď sa narodila sestra Ľubka. Samozrejme, že moje privilégia skončili. Po siedmom roku života sa aj môj zdravotný stav podstatne zlepšil. Už som ostala „iba“ druhorodená. To, kým som bola predtým ja, sa presunulo na najmladšiu – Ľubicu. Samozrejme, že som na ňu žiarlila a robila jej zle. Chvíľu trvalo, než som si k nej našla cestu. Aj keď je pravda, že nikdy sme si neporozumeli tak, ako s Di.
Rada som po večeroch rozprávala Ľubke príbehy z dávnej minulosti. Boli to vedomostí zo školy, ale podstatne obohatené mo...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Elis J.V.1.5.2011
 

Norika, názov tvojho diela úplne korešponduje s napísaným textom- je obyčajný, až človek pri ňom zaspáva. Ak si prečítam jednu-dve kapitoly a nenadchnú ma, ako čitateľ knihu odkladám. To je aj tento prípad.
Veľa šťastia do budúcna.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Norika

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: