IKARIKAR http://www.ikar.sk

Absurdné poviedky (6 kusov) (David W. Moody)29.11.2013
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 402, Komentáre 0

 
Absurdné poviedky
O žobrákovi a chirurgovi
Ďalší deň v pekle.
Viorel vystúpil z auta, ktoré ho vysadilo na križovatke a nasadil sústrastný výraz. A tiež začal trocha krívať. Robil to už niekoľko týždňov a naučil sa šuchtať natoľko, že mu naivní ľudia občas nato skočili a hodili mu pár mincí do klobúka. Ale keď sa ukázala polícia, z kaliky sa stal Ben Johnson a uháňal z križovatky preč, až sa za ním prášilo. Vtedy sa z okraja križovatky vzdialil aj Florin. Ten sedel v tieni gaštana a sledoval, lepšie povedané kontroloval, Viorela, ako si počína.
Viorel bol z Rumunska. V Bukurešti prišiel pre závislosť na hazarde o strechu nad hlavou, prácu nemal a tak sa ho ujal pouličný vagabund Florin. Ten spolu s ďalšími kumpánmi organizoval partiu bezdomovcov, ktorá by na nich zarábala peniaze. Profesionálne žobranie im vynášala rozšírili ho aj do strednej Európy. A Viorel išiel s nimi. V meste na Dunaji, ktorého meno si neustále plietol s Budapešťou, žobral na križovatkách, kde...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

David W. Moody

pauly.JPG
O mne

Píšem od malička, aj preto ma ta vždy ťahalo k žurnalistike, ktorú som napokon vyštudoval a pracoval som ako novinár. Napísal som už niekoľko románov, ale nikdy som ich nepublikoval, čítalo si ich iba moje okolie a teraz by som ich rád zdieľal aj tu. Píšem prakticky nonstop, len chcem vedieť, či sa mi to vôbec oplatí :) A feedback odtialto by mi to jasne napovedal.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: