IKARIKAR http://www.ikar.sk

Aby sme žili (Kála Kamajo)20.1.2013
 

2
 počet hodnotení: 3
prečítané 11, Komentáre 3

 
Aby sme žili - 1.Kapitola
 1.Kapitola
 
Jasne počula dupot konských kopýt na kamennej hradskej a o chvíľu popri nej prebehla skupinka jazdcov v jasnej zbroji s kráľovským erbom na brnení.
Schovávala sa v jarabine a ostražito sledovala vzďaľujúcu sa skupinku. Keď sa výprava stratila za poslednou zákrutou a pohltili ju tiene lesa, odvážila sa postaviť a vyjsť na cestu.
Ešte sa naposledy pozrela za seba, či sa výprava nevracia a rýchlim krokom zamierila opačným smerom. Musí sa ponáhľať. Nemá veľa času. Prvotný krok vystriedal mierny klus a neskôr rýchly beh. Zo začiatku napredovala rýchlo, no potom musela zísť z hradskej a ponoriť sa do útrob húštiny, pretože sa pred ňou zjavil koč ťahaný dvoma statnými žrebcami.
Nechcela riskovať, a tak sa začala predierať pomedzi hustý porast. Nerovný terén, vyčnievajúce korene spod napadaného lístia a husté konáre stromov ju spomaľovali.
Zrazu ju niečo stiahlo dozadu a ona vydesene vykríkla. Otočila sa a zbadala šípkový ker, o ktorého tŕnitý konár sa zachytil lem jej šiat. S úľavou si vydýchla. Je to len konár, pomyslela si a zasmial...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Mačeta21.1.2013
 

Ahoj,
charakterizovala si sa aj tak, že píšeš odkedy si sa to naučila. To máme spoločné a aj preto som si tvoj príbeh prečítala.
Zaujal ma hneď od začiatku, resp. hlavne začiatok sa mi páčil. Veľmi pekne opisuješ prostredie a prírodu, čo mne sa bohvieako nedarí :) máš dobrý štýl písania.
Musím sa však priznať, že vojnové alebo bojové konflikty podobného rázu asi nie sú môj štýl. Strácala som sa v množstve podobných mien. Neviem, či ti viem poradiť, ale osobne by som príbeh začínala s predstavením menšieho počtu postáv. Takto viem veľmi veľa mien ale skoro o nikom nič viac. Ja osobne by som sa v príbehu, tak ako si to aj začala viac orientovala na Alchemi. Popri deju ju predstavovala. Opisovať vieš pekne, tak to využi. Zapojiť jej vlastnosti, vzhľad, pocity. Potom sa postavy môžu ľahšie zhmotniť v predstavách čitateľa a už to nie sú len mená.

Každopádne píšeš super, krásne opisuješ, páči sa mi to. Podľa písania si určite sympatický človek ;)

Nech sa ti darí.

Siu 20.1.2013
 

Nie je to zrovna moja šálka kávy, ale tento román sa mi veľmi páči technicky. Akoby som sa preniesla do deja. Možno je to môj názor, ale na to, že je to napísané ženskou rukou je to veľmi dobré. Je vidno, že si pri písaní tohto románu strávila veľa času, že ťa to baví, aj keď ja osobne čítam a píšem väčšinou romány o medziľudských vzťahoch verím, že sa to zapáči veľa ľuďom, ktorí si k takémuto žánru nájdu cestu. Ešte by som tam dala viac priamej reči, ale samotný opis deja je veľmi pekný. Držím palce a veľa zdaru v ďalšom písaní.

Kála Kamajo(autorka)20.1.2013
 

Dakujem velmi pekne za pochvalu. Stravila som nad tym vela casu, no stale je tam nieco co mi stale nesedi, ale dufam,ze sa v priebehu deja zlepsim a vypracujem na lepsiu uroven. :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Kála Kamajo

543798_574433235916171_2107374433_n.jpg
O mne

Som mladá baba zbláznená do kníh a jazdectva, ktorá píše už od doby, čo sa to naučila. Momentálne mám rozrobený román, ktorý píšem už cez tri roky a z jeho piatich verzií som zase ostala na prvých troch kapitolách. Snáď ho dokončím, pretože sa stal tak nejak súčasťou môjho života
:)
No pravá príčina toho, že som tu je, aby som zistila skutočnú kvalitu svojich prác a učila sa dobrou kritikou od nezávislých čitateľov.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: