IKARIKAR http://www.ikar.sk

Adrián (Tatiana Macková)21.1.2012
 

4
 počet hodnotení: 4
prečítané 251, Komentáre 3

 

     More bolo pokojné, prítulné a hravé. Hlboká noc, prežiarená bielym svetlom obrovského mesiaca, mu dodávala nádych tajomna. Jemný piesok na pobreží stále odovzdával pokožke pozdravy už zabudnutého horúceho dňa. Bola to chvíľa, ktorej nedokázal odolať a vychutnával si ju, sediac na pláži.

Mesiac a hviezdy mu na vlnách posielali k nohám tisíce trblietavých drahokamov. V tej chvíli to bol ten najbohatší muž na svete.

Vlnky ho pošteklili na bosých nohách, zaborených v mokrom piesku a rýchlo ušli späť. Prijal ich volanie na hru. Vstal a pomaly vošiel do vody. Keď mu siahala po pás, zastal a chvíľu akoby sa s ňou maznal. Prikladal dlane na hladinu a čakal, kým mu do nich vlny šplechnú svoj mokrý pozdrav. Zanedlho si ich prestal všímať a zahľadel sa kamsi do diaľky, akoby kohosi vyzeral. Nečakal dlho. Hladina sa sčerila a z vody sa vymrštilo telo, preťalo oblúkom vzduch a šplechlo späť.

„Tak tu si,“ usmial sa a plesol párkrát po hladine. Delfín zachytil známy signál a zamieril smerom k mladému mužovi. Ten sa s úsmevom ponoril do vĺn a plával mu v ústrety...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Vasil Demko4.4.2012
 

Mám rád pekné príbehy, pekne napísané. Nechápem, ako ste sa mi prešmykli pomedzi prsty. :-)

T.4.4.2012
 

To bude tým, že nenarobím veľa hluku :-) Ešte raz ďakujem za povzbudivé slová. A som presvedčená, že práve Vaša Uľa zožne obrovský úspech v LC.

Pekny Branko26.1.2012
 

dlhy text, na internete je to nevyhodou, nie je to papier, ktory mozem odlozit alebo otocit.
obsah fajn, zaver predpokladatelny, ale forma sa mi paci. ale docital som to dokonca :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Tatiana Macková

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: