IKARIKAR http://www.ikar.sk

Aj čarodejnice majú právo žiť (Petra Danová)19.12.2013
 

4
 počet hodnotení: 7
prečítané 206, Komentáre 7

 
Aj čarodejnice majú právo žiť
Obklopil ju chaos. Mesto horelo. Na opačných stranách tohto mesta nezávisle od seba zastavili a upreli oči do plameňov dve osoby. Nepoznali sa, nežili v rovnakých podmienkach, nemali rovnaké vlastnosti, záujmy, ani len výzorom sa nepodobali. Ako teda mohli títo dvaja absolútne rozdielni ľudia byť zviazaní takým silným putom? Spájala ich smrť. Smrť toho druhého. Oni dvaja boli zviazaní putom lovca a jeho koristi...
Dievča vyrušené zvonením budíka zavrelo knihu. Nohy prevesilo cez okraj postele a hlavu schovalo do dlaní. Opäť bol čas ísť do školy. Sťažka si povzdychlo, oči malo vlhké a lesklé. Nenávidelo to miesto. Bálo sa tam chodiť.
Aj napriek strachu sa dievča, tak ako vždy predtým, prinútilo ísť v nádeji, že tento deň bude lepší, príjemnejší, menej bolestivý, že bude iný. Mechanicky vykonalo všetky ranné rituály a s búšiacim srdcom a pocitom nevoľnosti opustilo dom.
Do školy vchádzalo so skolenou hlavou, tak isto aj do triedy. Dievča sa nijako neodlišovalo od ostatných. Oblečené malo bledé rifle, tmavozelené tričko, okolo krku vkusnú jasno-oranžovú...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Matt van den Bryll19.12.2013
 

Ahoj Petra,
poviedka sa mi páčila:) Iba jediná vec - zdalo sa mi, že toho \"dievčaťa\" je v texte veľa:)
Pekný večer
Matt

Emko20.12.2013
 

Ahoj,
súhlasím s Mattom.
Poviedka bola zaujímavá, čítala sa veľmi dobre. :)

Peťka D20.12.2013
 

Ďakujem, že ste si našli čas a prečítali moju poviedku, som rada, že sa Vám páčila.

Dievča: neviem, ako inak by som ju mohla oslovovať; dievčina je skoro to isté, meno som jej dávať nechcela. Máte pre mňa nejakú radu?

Matt van den Bryll21.12.2013
 

Ahoj Peťka D,
myslel som to tak, že napr. Dievča sa snažilo vs. snažila sa.
Pekný deň
Matt

Peťka D25.12.2013
 

Ach toto, možno na tom ešte zapracujem, nejako som si neuvedomila, že by to mohlo pôsobiť rušivo, vyskúšam, ako to bude vyzerať po prerobení :)

emko21.12.2013
 

nechaj to tak, ako to je. Ak jej nechceš dať meno, nič nemeň. Možno, neviem, čo sa stane s textom, ak \"dievča\" z niekoľkých viet celkom vyškrtneš? tak toto už je len rada .... :(

Peťka D25.12.2013
 

Meno určite dávať nebudem, ale nejako na tom ešte zapracujem, všetko prerobím na jeden rod :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Petra Danová

O mne

Ahoj, moje meno je Petra Danová, a som mladé dievča, ktoré sa zaujíma o literatúru nie len ako čitateľka, ale tiež ako autorka. V minulosti som písala poviedky a zúčastňovala sa s nimi literárnych súťaží, teraz sa pokúšam o dokončenie prvého románu. Prostredníctvom tejto stránky, pekného projektu, by som svoje diela chcela zviditeľniť medzi čitateľmi a budem dúfať, že sa im bude páčiť. Mojou doménou je fantasy, som jeho veľkou fanúšičkou, preto nie je prekvapením, že moje dielo je taktiež fantasy žánru. Verím, že by si mohlo nájsť fanúšikov medzi čitateľmi a budem vďačná za každé prečítanie a komentár, ktorých sa mi to na tomto portáli dostane. Všetkým čitateľom prajem príjemný umelecký zážitok pri čítaní Temných vekov sveta Idarnia.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: