IKARIKAR http://www.ikar.sk

Aj Chlapcom býva zima. (Vladimíra Pohorelcová)5.10.2009
 

2
 počet hodnotení: 5
prečítané 195, Komentáre 1

 
Aj chlapcom býva zima.
Všetko bude, len my nebudeme. Zmenami, ktoré nás obkľučujú, sa život niekedy neodníma, iba sa mení. Zdá sa mi, že hoc zmeny ani nevyvolávam, ani si ich nežiadam, aj tak si ma nájdu a presúvajú v čase i mysli, kam sa im zachce. Odkiaľ potom sú, kde sa rodia? Kto mi ich posiela?
Som v celku nenápadný, tichý a slušne sa javiaci typ človeka. Nepotrebujem veľa na to, aby som bol spokojný, no keď sa na seba pozriem v čase nepokoja, nuž vtedy sa mi podarí prekonať K2ku zmätku až v najvyššom štádiu ohrozenia mysle.
Aj ranná jazda autobusom, ktorá sa mi v prípade iných javí celkom obyčajná, mne prináša stále novú bolesť. Tú dnešnú má na svedomí ranný beh na zastávku autobusu. Po boku s mojou Expertkou sme s vypätím všetkých síl, ktoré nám ostali po ťažkom prebúdzaní, nastúpili do preplneného autobusu v ústrety pracovnému nasadeniu. Stres a panika, ktoré sa ako zmyje plazia okolo nej a mňa, mi opäť začínajú prekážať. Boli tam aj predtým, keď sme sa s Expertkou ešte len spoznávali a každý dotyk ruky definovali ponovom. Expertka bola tajuplná a stále sa usmievala. Vedela...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Jerry11.2.2010
 

Oproti tomu cestopisu trošku ťažkopádne, ťažko sa to číta a uniká mi niť až mám pocit, či je to vôbec poviedka. Chytil ma trošku ten záver. Píš ďalej.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Vladimíra Pohorelcová

O mne

Zbožňujem slnko, dážď, priateľov, tých skutočných, na ktorých visím ako kabát na klinci. neznáŠam, keď som nevďačná, keď meškám na stretnutie, keď zabudám.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: