IKARIKAR http://www.ikar.sk

Ako chcela Smrť uniesť ženícha (Novohradka)9.9.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 14, Komentáre 2

 

Kedysi dávno ľudia verili, že keď nadišiel ich čas odobrať sa na večný odpočinok, prišla po nich smrť  v podobe ženy. Podľa toho ako mal nebožtík zomrieť, ona menila svoju podobu. Raz to bola krásavica, čo spôsobila smrtelnú nehodu mladému človeku,inokedy chorá starena. 
  Jedného dňa , keď sa ako starena  vracala s vrecom na chrbte, ktoré bolo plné čerstvo nazbieraných duší, zbadala na čistínke dvoch zaľúbencov. Mladý muž sedel na pníku a v lone mu sedela mladá dievčina. Bol to mladý pekárov syn Martin. Spieval svojej snúbenici Alžbetke ľúbostnú pieseň. Spieval ju tak sladko, že aj Smrť po ňom zatúžila. Hodila vrece s dušami na zem a dva razy sa zatočila. Zadupkala nohami a vyriekla: 
- Nech som mladá, nech som krásna, nech učarujem duši chlapca. 
Smrť sa premenila na mladú krásnu dievčinu. V ruke držala veľkú ostrú kosu. Tvárila sa, že ide trávu pokosiť na čistine. Keď ju Martin s Alžbetkou uvideli, vstali a pekne sa jej prihovorili. Predstavili sa mladej žene netušiac kto je. Ona im...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Novohradka22.9.2015
 

No škoda, že na to nie je čas, jednoznačne tejto rozprávke dám šancu a prepracujem ju, len nechápem, čo je zlé na otrepaných elfoch, patria do detského sveta presne tak ako dobro a zlo. Napriek názoru \"dospeláka\" deti budú stále milovať škriatkov a podobné potvorky. Predpokladám, že to bol komentár k druhej rozprávke :-) a samozrejme ďakujem za názor.

udeľujem dielu štyri cibuľové papule trojhlavého draka21.9.2015
 

ak niekto nekreatívne vrazí do prvých riadkov otrepaných elfov a v ďalšej vete je schopný napísať:
\"préjisť cez dúvhový most\",
tak čitateľa otrávi hneď

nie je čas zmieňovať sa o všetkom škodlivom, čím dielo prekypuje, autor je totiž ten, kto má vychovávať a ukázať, že vie a že nepodceňuje, nie čitateľ

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Novohradka

O mne

http://rozpravky.bloger.cz/

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: