IKARIKAR http://www.ikar.sk

Ako Radomír hlásal mier na Meteore (Katarina Svecova)12.7.2011
 

4
 počet hodnotení: 4
prečítané 19, Komentáre 0

 

 
Ako Radomír hlásal mier na Meteore
 
Po príchode Rudolfa na Meteoru sa na Meteore veľa zmenilo. Prichádzalo tu množstvo športovcov, ktorí túžili vyhrávať a s nimi aj veľa dobrodruhov s chuťou objavovať neznáme. Jedným z radu dobrodruhov bol aj Radomír, ktorý všade, kde dorazil hlásal: Mám rád mier! Mier tvojej duši! Mieru zdar!
Nikto nevedel, z ktorej planéty Radomíra dovial severák, ale všetci boli presvedčení o jeho láske k mieru, ktorý mal zahrnutý dokonca aj v mene.
Radomír prichádzal na Meteoru raz za uhorský rok, čiže každý štvrtý rok, v posledný februárový deň. S jeho láskou k mieru mali zvlášť porozumenie starká Barborka s Medardom a Žofinkou. Vždy si vypočuli jeho slávnostný prejav o mieri a veľmi dobre si poplakali. Potom sa klasicky posilnili Barborkinými buchtami a domácou meteoricou.
Barborka vedela, že práve tuhé severné vetry, ktoré prichádzali s Radomírom koncom februára oznamujú úrodný rok. Preto Radomíra vždy netrpezlivo očakávala a tešila sa, ako jej na jar rozkvitne celá záhradka a ako si v lete bude odnášať plné košíky ovocia a zeleniny do svojej...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: