IKARIKAR http://www.ikar.sk

Ako sa Katarína na Meteore hľadala (Katarina Svecova)18.7.2011
 

4
 počet hodnotení: 5
prečítané 24, Komentáre 3

 

Ako sa na Meteore Katarína hľadala
Obyvatelia Meteory boli neskutočne smutní. Vďaka Rudolfovi síce poznali Vianoce, ale už druhý rok za sebou, práve na Vianoce, sa dočkali namiesto snehu blata.
„Samé blato, samé blato,“ šomrala si popod nos Barborka, keď ráno na Vianoce upratovala dvor, „v novembri snehu do bludu, dvor ako zrkadlo a pozriže sa teraz, iba blato! Čert aby to zobral!“
Maťkovi bolo ľúto starkej, preto sa rozhodol vypátrať príčinu nedostatku snehu. Sám si ale s týmto problémom neporadil. Keď si už pridlho lámal hlavu nad meteoricou v Hostinci u troch studených bratov, prihovoril sa mu Servác.
„A čože ty Maťko tak skleslo sedíš sám a dumáš tu celé hodiny?“
„Ale Servácko, ľúto mi je starkej Barborky. Celý rok sa teší na vianočný sneh a miesto toho má dvor plný blata. Kdeže je len chyba? Veď v novembri sme sa s Luciou a Medardom ešte korčuľovali na rybníku!“
„No, Maťko, s tým ti neporadím,“ zamyslel sa Servác a pokračoval, „ale Radomír si otvoril poraden...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alica Náhliková19.7.2011
 

U mňa o 5 za 5*.Nenechaj sa znechutiť od hodnotiteľa predo mnou. :)))

kundrattoff18.7.2011
 

...v novembri snehu ,,do bludu\"... čert aby to vzal!... no dal som si námahu a prečítal toto veľdielo. Ak by už malé deti takto, nadávali tak ďakujem pekne. Predstavujem si, ako to čítam decku a ono by mi samo dalo otázku, čo to znamená... toto má podľa mňa ďaleko k rozprávke. Skús sa poradiť s Radomírom, čo si otvoril tú poradenskú agentúru alebo začni robiť niečo iné, na čo istotne budeš mať.

Patrik Kubizna18.7.2011
 

Už sa teším na pokračovanie. Dúfam že ďalšie dielo bude ešte lepšie. Ale ak nie aj tak si mi zaistila pútavé a vtipné čítanie.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: