IKARIKAR http://www.ikar.sk

Ako sa rodil deň (Milan Hajaš)3.7.2015
 

2
 počet hodnotení: 9
prečítané 394, Komentáre 16

 
Veľasľubný
 
V čo dúfať?
V sklamanie
či výkrik radosti?
 
 
V deň?
Vzplanutý z tvojho hriechu
Či noc? ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.24.7.2015
 

Milan, prečo sa neustále silíš do figúr, ktoré majú urobiť dojem skúseného poeta?

Ranná hmla - ženský rod
V tónoch pera zanikal - mužský.

Zneistíš čitateľa v prvých riadkoch, vrazíš do nich nezmysel, tváriaci sa na nezvyčajnosť, znovu ponúkneš pár odkiaľsi natrhaných slov bez ladu a nápadu a všetko korunuješ rozsekaním tej záhadnej vety na čo najviac riadkov.Natália23.7.2015
 

Ahoj, nechce sa mi odpovedať na tvoje predchádzajúce výhovorky a ver mi, že ak by si tu niečo napísal pod iným menom, stále by som hodnotila iba kvalitu a to podľa seba.
Tak k textu“ Ranná hmla“, už len názov naznačí, že ďalší gýč je tu, čítala som ho aspoň stokrát u iných nesúčasných, ak nemáš načítané tak nevieš, ale potom stačí len zadať do googlu a hneď vidno na čom si. Jednoducho ranná hmla je pre mňa neprijateľná.
„ V tónoch pera zanikal“ ani pri veľkej fantázii zatiaľ netuším, aké má tóny pero ani kto zaniká. Okrem toho je to stále podľa mňa GM.
Použiť jeseň v básni je zúfalstvo a kto s ňou spí stále nevieme.
„Postrádane“ , hádam ani nie je gramaticky správne, ale dajme tomu. Je v inej osobe, akože niečoho absencia, takže čakám na rozuzlenie, lebo ak nie je verš priradený k jeseni, na bližšou súvislosťou nerozmýšľam.
„Myšlienkami spopolnený“, pravdepodobne myšlienky donútia autora ku kremácii.
A tu už sa čaká na emočné vyvrcholenie a pointu. Miesto toho nič, iba že skoro prší a to napísane pre „dramatičnosť“ pod seba.
Neviem kto zanikal, ani kto spiac.
Autor zrejme čaká, že si čitateľ dokombinuje a ak nie, tak to on vysvetlí, ako to všetko myslel a kto to nepochopil je jeho chyba. Ubezpečujem ťa, že mám patričné vzdelanie a veľa načítané, takže tvoje kamufláže ma naozaj nepresvedčili.
Veľa uznávaných autorov píše abstraktne, ale funguje to ináč, pokiaľ máš naštudované jeho predchádzajúce diela a si doma v jeho vyjadrovaní, tak ďalšie básne ťa oslovia a uspokoja očakávaný zážitok.

Natália6.7.2015
 

Milan, podľa mňa si polepil dohromady slová čo si pozháňal na portáli, našla som výrazy ako „ ľahko vážne, povrchná a povrchová, utopené slnko...“ od Amadea , síce trošku prerozprávané. Práve preto konečná pointa nedáva zmysel. Ale dá sa to pochopiť, zrejme ešte si nedorástol na vlastné zaujímavé slovné spojenia, v prvom pokuse sú tvoje a sú na nič. Nevešaj hlavu a čítaj a premýšľaj, výsledok sa ukáže.

Milan Hajaš16.7.2015
 

Natália, nesúhlasím s Tebou. Nie som taký, aby som od niekoho niečo kopíroval. Stane sa každému, že použije slovo, či slovné spojenie rovnaké ako použil iný autor omylom. A nemysli si, že vieš, ktoré sú \"moje\" slovné spojenia a ktoré nie, pretože všetky sú moje. Píše nad nimi Milan Hajaš, ak nevidíš. Inak ďakujem za pozastavenie. Len malá drobnosť. Naozaj sa snažím byť chápavý takýmto komentárom. Lenže nebaví ma to. Mám 16 rokov a nebaví ma počúvať stále to isté o tom, že tie texty nie sú moje, že ich od niekoho kopírujem, že som arogantný...Už predsa p.Grupáč hodnotil moje básne a pod hodnotením bola moja fotografia...načo by som všetkých tu klamal o svojom veku. O to mi predsa nejde. Samozrejme, že mám rád pekné slová, ale ani kritiky sa nebojím. Mám rád, keď ma ľudia upozornia na moje chyby. Lenže kritiku nie štýlu \"Ach, zas si polepil slová dohromady...\" Možno je to tvoj pohľad na to, lenže mne osobne, ak by niekto povedal, že tá práca je jeho, tak nemal by som dovod mu neveriť, ak by neurobil nič, čo by tomu nenasvedčovalo.

Mária Blšáková5.7.2015
 

Od istého času poéziu nekomentujem, lebo ju neviem tvoriť a keď sa píše v komentároch o pocitoch či dojme na čitateľa, ostatných to pobúri. Nie žeby mi tak veľmi záležalo na tom, čo povedia ostatní, ale v časoch civilizačných chorôb ako napríklad vysoký krvný tlak, nechcem iných ohrozovať na živote, ale... páči sa mi tvoja tvorba, Milan.

Milan Hajaš5.7.2015
 

Ahoj Majka,
veľmi ma teší, že si sa ozvala. Som rád, že sa Ti páči. Ešte raz Ti gratulujem ku všetkým úspechom, ktoré si v poslednom čase mala. Si úžasná autorka a dúfam, že sa čoskoro stretneme.

VIP5.7.2015
 

druhé okno je o poznanie lepšie
akurát
nepasuje
k veku/štrnásťročný toto nedá

Milan Hajaš5.7.2015
 

Ahoj VIP,
už mám 16. Od písania tej charakteristiky už prešli dva roky. Každopádne ĎAKUJEM za pozitívny komentár.

P.S.
naozaj som to písal JA.

Lucinka5.7.2015
 

Milan, páči sa mi to. Veľké huby veľa hubia - vidíš, aj tu je hra slov, dokonca je to aj pravdivé.

Milan Hajaš5.7.2015
 

Ahoj Lucinka,
ďakujem a veľmi sa teším z toho, že sa Ti moja tvorba páči.

VIP5.7.2015
 

v anotácii stojí: básnická zbierka

s prísľubom básní som otvoril a čo myslíš, že som našiel?

Natália pomenovala dosť trefne, netreba viac dodať.


povzbudivé slová tešia
no sú exoti,
ktorí rozsievajú pochvaly
hocikomu za hocičo
lebo
1. bu´d sú sami mimo
alebo
2. robia naprotiveň
iné ospravedlnenie ich divnej činnosti neexistuje
a autor píše
lebo inak nvie
a amatárske pochvaly nedokážu usmerniť, naopak dusia, ubíjajú

14 rokov
-čiže je čas začať
a nesiliť čo netreba

Milan Hajaš5.7.2015
 

Ahoj VIP,
ďakujem za príspevok a mrzí ma, ak Ťa báseň neoslovila. Budem sa snažiť, aby som sa zlepšil.

Natália4.7.2015
 

Milan, to čo si sem vyvesil za pokus, už si tu dosť dlho aby si vedel, že je to nevkus. Slová ako „ v deň, v úsvit, v čo „ sú pre súčasnú poéziu podľa mňa neprijateľné a ten pátos si musel naozaj dlho vymýšľať. Jednoducho gýčové výrazy z ktorých si si poskladal len ďalší trapas. Môj názor.

Milan Hajaš5.7.2015
 

Ahoj Natália.
Je to tvoj názor a ja ho rešpektujem.

Lucinka3.7.2015
 

Pre mňa si veľasľubný autor.

Milan Hajaš3.7.2015
 

Dobrý večer Lucinka,
ďakujem Ti krásne za tvoj kompliment.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Milan Hajaš

O mne

Som priateľský človek.Mám vlastnosti flegmatika.Mám rád šport a písanie.Mám 14 rokov.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: