IKARIKAR http://www.ikar.sk

Ako Sofia zachránila strigôňa (Novohradka)3.9.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 9, Komentáre 0

 

          
 
  Sofia chcela zachrániť strigôňa, lebo ju vyliečil a zachránil jej tým život. Mamka ju poslala za trpaslíkom Ruženínom , že ten bude vedieť, ako strigôňovi pomôcť. Trpaslík býval neďaleko na lúke. Bol maličký ako palec na ruke. Dal radu každému, kto ho našiel. Problém bol v tom, že vždy býval na inom mieste. Raz si spravil dom z veľkého hríbu, kozáka. Inokedy zase chodil spávať do deravého pníka.
  Dievča prišlo na lúku a začalo volať na trpaslíka, ale ten sa neozýval. Klopala na klobúk veľkého hríba, či sa tam neskrýva. Nazerala do starého pňa, no trpaslíka nenašla. Stála uprostred lúky ako kôpka nešťastia. V tom sa ozval ktosi tenkým chrapľavým hláskom:
-Pomóc. Pomóc.
  Sofia sa pozrela pod nohy a urobila krok dozadu. Celý čas stála na krtinci. Spod zeme sa vyhrabal malý trpaslík celý špinavý od zemi.
-Iba včera som sa nasťahoval ku krtkovi a ty si mi zrútila celú moju podzemnú komôrku. Doma ťa neučili kam máš nohy dávať? –zlostil sa Ruženín a drobnými prstami si vyberal hlinu zo špicatého ucha. Sofia sa škriatkovi ospravedlnila a hneď ho aj požiadala...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Novohradka

O mne

http://rozpravky.bloger.cz/

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: