IKARIKAR http://www.ikar.sk

Alica (Žaneta Kapušová)3.2.2015
 

3
 počet hodnotení: 1
prečítané 248, Komentáre 1

 
Prebudenie
Ranné svetlo ma šteklilo na koži a nútilo ma otvoriť oči. Nechcelo sa mi vstávať a hlavne z takej pohodlnej postele. Celý deň som mala chuť ležať a nič nerobiť, ale v tom mi do nosa udrela neznáma vôňa, ktorú som v izbe nemávala nikdy. To ma donútilo vstať a poobzerať sa okolo seba. Vôbec to nebola moja izba, bola omnoho väčšia a krajšia. S kráľovskými závesmi hravo pobehujúcimi v jemnom vánku, ktorý prichádzal od veľkého francúzskeho okna s jednoduchým, ale nádherne vyrezaním rámom. Kráľovsky modré steny so zlatým vzorom ľalií prekrývajúcich sa. Krb vysoký ako ja, možno viac, a široký ako rozpaženie mojich rúk. A posteľ! Obrovská, plachty, periny a podušky takej kvality, akú som v živote necítila a nevidela, zladené v rovnako elegantnej, trocha jemnejšej modrej. Kto som to bola? Spamätaj sa, nemohla som sa tu ocitnúť náhodou. Vyšla som z postele a všimla si nočnú košeľu. Aj tá bola prepracovaná, luxusná s čipkami na dosť veľkom výstrihu a dolnom dosť nízkom okraji. Človek by si pomyslel, že je v sne, ako som si aj ja. Keď som sa štipla do ramena a líca, vedela som, že ne...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

NatQa4.2.2015
 

Milá Žaneta,
na úvod by som ti chcela napísať, čo sa mi nepáčilo. Zo začiatku je trochu jednoduchý opis izby, možno by bolo lepšie sa s tým viac pohrať a použiť viac umeleckých slov. Zvyšné opisy sú už dobré.
Zvláštna je veta Rýchlo som sa vrátila z myšlienok a išla ku oknu. Z akých myšlienok? Veď ona predsa predtým nerozmýšľala. Len si prezerala izbu.
Takisto sa mi nepozdáva veta a tak som urobila všetko, ako som si spomenula. Druhá časť tejto vety sa mi nepozdáva. Slovo spomenula sa tam nehodí. Celú druhú časť by som nahradila radšej slovom ostatné.
Ďalej sa to týka aj vety Čo ako sa budem trápiť s tým, neprídem ku odpovedi. Zmenila by som ju na Nech sa s tým budem akokoľvek trápiť.
Niektoré súvetia by som skrátila a urobila z nich viac viet. Ako napríklad Korzet sa sám stiahol. Na moment mi to vyrazilo dych...
Slová typu moc, chalan, sakra sa mi tam veľmi nehodia. Skôr by som použila niečo mimo dnešnej doby.
Skús pridať viac odsekov.
Ale inak sa z toho môže vykľúť niečo zaujímavé. :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Žaneta Kapušová

ggg.jpg
O mne

"Dievča sa posadilo na parapetu francúzskeho okna a rozmýšľalo, či to všetko malo zmysel. Či naozaj bolo správne nasadiť masku smiechu a unúvať sa jej neustálim upravovaním. Nemala by radšej niekomu povedať, ako sa naozaj cíti? Ale kto by ju pochopil? Aj keby ju niekto počúval, nebola si istá, či by dokázala odbremeniť svoje krehké plecia tak ľahko. Ani nebo jej neodpovedalo na volanie o pomoc, ktoré mu posielala. Na ukončenie trápenia, ani na nový začiatok nemala odvahu. Zostala stáť na križovatke, ktorá bola zahalená hmlou a tá sa nechystala tak skoro zmiznúť."

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: