IKARIKAR http://www.ikar.sk

Alžbeta Chalányová

 

Toto nevymyslíš...Kapitola 2 (Alžbeta Chalányová)10.9.2015
 

Kapitola 2... pokračovanie
 
 

Toto nevymyslíš... (Alžbeta Chalányová)10.9.2015
 

Bolo veľmi ťažké, zdvihnúť sa z kúta, kde ma hodili, chorú a nepotrebnú a znova sa zhlboka nadýchnúť, prestať zliepať črepy a začať zbierať tehly, ktoré po mne hádzali a postaviť z nich tento príbeh.Všetko som už pochopila vďaka správnym knihám a... pokračovanie
 

Návštevník

 

Profil autora

Alžbeta Chalányová

O mne

Som 57 ročná žena s ťažkými zdravotnými aj životnými peripetiami, po živote ktorý som venovala len svojej rodine a dýchala som za svoje deti, mi ostala len prázdna náruč , sklamanie a bolesť v srdci a na duši. Aby som nescvokla , začala som sa ,,vypisovať,, len tak pre seba so svojich bolestí, spomienok, ale už s nadhľadom a až sarkastickým humorom. Dobre som sa pri písaní vyplakala a nasmiala ako kôň. Konečne mi padol kameň so srdca a písaním som si vytiahla poslednú triesku z NEHO,,, Našla som tú osobu čo fungovala na tomto svete pred NÍM. Veľmi sa mi uľavilo a vytiahla som si s pod nechta povestnú poslednú triesočku z NEHO čo tam ešte ostala. Nastala totálna úľava a našla som svoj duševný kľud a rovnováhu,,, zistila som že som vlastne šťastná žena, lebo viem už brať veci tak ako sú,,, Tento môj výlev srdca čítalo pár mojich známych, ktorí mi všetci ako jeden povedali - zhltol/a som to na dva večery čo sa mi pri knihe dlho nestalo, plakala som a smiala sa zároveň, Bety je to dobrééé, pošli to niekde! Tak to posielam aj keď viem že im sa to páčilo možno len pre to, že ma poznajú. Ale skúsiť treba všetko ,,, čo už ,,, Možno zistím, že život začína v 57 :)
Po dopísaní príbehu a neskutočnej úľave a očiste odrazu píšem básne,,, duchovné aj zamilované,,, denne to zo mňa tečie ako pena s prečapovaného piva. Ja som čudná osoba,,, všetko mám naruby. Písať som začala v staršej puberte a tu vidím samých mladých ľudí,,, ale aj tak idem s kožou na trh a nezrútim sa ak to neuspeje, ja som zažila iné nácviky v živote jeden neúspech ma nehodí naspäť do kúta z ktorého som sa tak ťažko dokázala postaviť. Kto toto prečítal toho zdravím - Ahoj človeče,,, ďakujem za tvoj čas ;)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: