IKARIKAR http://www.ikar.sk

Amélie (Amélie)6.6.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 138, Komentáre 3

 
Amélie
 Začínam sa cítíť stiesnená , spútaná. Celý život som plávala proti púdu, išla hlavou proti stene a teraz mám pocit, že som v neskutočnom stereotype , ktorý nemôžem prekonať. Som tu nešťastná. Ako povedala milenka Pabla Picassa ,Adrianna „Ak existuje Paríž,Neviem pochopiť ,ako si niekto môže zvoliť iné miesto k životu.“ A mala pravdu .Úplnú. A v 20tych rokoch minulého storočia mala pravdu dvojnásobnú. Viem,že do minulosti sa vracať nemá , viem,že už Gertruda Steinová tvrdila a takisto jej musím dať za pravdu , že v minulosti sa žiť nedá , že vždy budeme mierne nespokojní , pretože p...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Felis Catus9.6.2014
 

Nuž veru, aj z plávania proti prúdu sa môže stať stereotyp, a z idenia hlavou proti stene dokonca veľmi nepríjemný. Niet divu, že sa hrdinka cíti nešťastná! Nemyslím, že je potrebné spomenúť päť (či šesť?) veľkých mien len aby si napísala, že miluješ Paríž. Tvoj názor úplne stačí. A že chceš byť sama sebou? A inak si kým?

Ale nie je to zlý začiatok, uvidíme, čo bude ďalej.

Ešte jedna poznámka: bývať v malej garsónke \"s obrovským počtom plátien od naozajstných začínajúcich autorov\" by mi pripadalo dosť neúnosné.

Vizvo8.6.2014
 

Paríž je naozaj krásne mesto, tak isto ako Rím, Barcelona, Praha... Ale aj tam žijú len ľudia. Ako povedal Anton Srholec: \"Kto má peklo na Slovensku v Amerike raj nenájde.\" Šťastie prichádza zvnútra, nie z titulov, alebo miesta pobytu. Prečítaj si ŠTYRI DOHODY.
A teraz k poviedke: nie je to zlé, na prvotinu.

sal6.6.2014
 

Ja neviem, žijem v blave a je mi tu dobre.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Amélie

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: