IKARIKAR http://www.ikar.sk

Anaitis- Pomstiteľky Det (Simist)26.11.2013
 

2
 počet hodnotení: 4
prečítané 364, Komentáre 16

 
Pomstitelia Dett (1.Časť)

Zo sladkého spánku ma zobudí budík. Je streda ráno a čas ísť do školy. Ako každý deň mi trvá najmenej päť minút kým vstanem a vbehnem do kúpeľne. Keď len pomyslím na to, že z mäkkej teplej postieľky sa musím vybrať do
chladného rána tam vonku, nikam sa mi nechce. Nachystať veci a spraviť zo seba človeka mi trvá hodnú chvíľu. Roztvorím skriňu a prásk. Ujde sa mi facka hneď z rána. Toto je naozaj dobrý vtip. V skrini nevidím žiadne svoje tričko. Sú tam len blúzky saka a rovné sukne. Chvíľu omráčená stojím a rozdýchavam náhly šok.
„To snáď nemyslíš vážne mami!“ nahlas zakľajem, no mama je už dávno v robote. Jack malú Sandy zaviezol do škôlky pred pol hodinou, takže som v byte celkom sama. Mama sa zo mňa už dlho snaží urobiť ďalšiu elegantnú slečinku, ktoré zapĺňajú chodby našej školy a premávajú sa po celom meste. Vlastne je ňou aj ona. Lenže ja sa ňou
odmietam stať. Tresknem dverami od skr...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

DARK21.2.2014
 

Dievky, môžete pridávať trochu dlhšie kapitoly.
Citoslovcia sú vhodné skôr do detských knižiek, skúste bez nich a ďalšia vec, ktorá mi udrela do očí: ponorila popáleninu do mora. Morská voda, vzhľadom na to, že je slaná, je zlá voľba. Viete si predstaviť, že by ste ponorili ranu do soli?
Nepasuje mi ani kúpanie sa v chladnej vode mora neďaleko severného pólu a som si istá, že v tejto krajine musí byť leto s oveľa nižšími teplotami ako u nás, a teda nie je bohviečo kúpať sa v chladnej vode a vyjsť z nej do chladného ovzdušia. Jeden z mojich rodinných príslušníkov chodieva takmer každý rok v auguste do Nórska a vo fjordoch sa kúpavajú najodvážnejší, oblečení chodia skôr vo svetroch ako v šatočkách. A to sú v časti Nórska 1800 km nižšie od Tromso. Možno v najletnejších mesiacoch, júli a auguste, vystúpi tepota nad 20, ale aj tak je málo pravdepodobné, že sa niekto len tak kúpe. A ak som správne pochopila, cestovala zo školy, čiže je pravdepodobne maximálne jún. Podľa mňa ostrovček ani nemá pláže, skôr mohla do chladného mora rovno z brehu vhupnúť a to je pre dobrých plavcov - odvaha sedemnásťročnej sa rovná v tomto prípade skôr hazardu, neviem... Ja len že keď už čítam a nesedia mi súvislosti, tak vás na ne chcem upozorniť.

DARK21.2.2014
 

Nedalo mi, predsa len som sa pozrela na teploty v Nórsku - priemerná letná je 17 stupňov C, v Oslo býva 22, na severe krajiny cca 13 - 15. Vďaka Golfskému prúdu, hoci sa Nórsko nachádza v subarktickom podnebí, tu nie je taký chlad, ale, ako píšem vyššie, na kúpanie je v oblastiach okolo severného pólu asi nie vhodné počasie ani v lete.

DARK20.2.2014
 

Simist, sedemnásťročné dievča nemôže navštevovať univerzitu ani v najsevernejšie položenom meste. Už na to upozornil Kenji a do ďalšej kapitoly si rovnakú informáciu pokojne dáš (dáte).
Chýb sa nájde dosť.
Zvolila si (či zvolili ste) dosť vzdialené krajiny, teda vzdialené aj od seba aj od nás, charakteristické odlišným spôsobom života, prostredia, školstva... som najmä zvedavá, ako sa popasujete s ich reáliami.

Prepáč20.2.2014
 

Prepáč ale my už máme napísaných 11 kapitol, ktoré tu pridávame po malých kúskoch a nejako som si nevšimla, že aj kamarátka má napísanú univerzitu.

DARK20.2.2014
 

Simist, nemusíš sa ospravedlňovať, len som ťa chcela nasmerovať na potrebu pravdivosti informácií (a čo najnižšiu chybovosť), pretože každé slovo má svoju váhu a čím viac sa ich v texte vyskytne bez uveriteľnosti, tým skôr prestanú čitatelia veriť. Takže - premýšľať, opravovať a prerábať, ak chcete mať čitateľnosť.

Za obe21.2.2014
 

Naozaj sme vám vďačné. Písanie nás totiž naozaj baví a tento príbeh píšeme už skoro rok. Ale popritom máme veľa práce. Sme rady za každú opravu, ktorá nás povedie po správnej ceste :)

emko18.2.2014
 

Ahoj,
nedá mi to, musím vás upozorniť: v dvojke sa namnožilo niekoľko gramatických chýb, nebudem ich tu všetky vypisovať, jednak nemám čas, jednak sa mi nechce kapitolu čítať ešte raz.
Nevadí mi, že dej sa neposúva rýchlo dopredu, niekedy je potrebný dlhší rozbeh, no čítať s chybami mi prekáža.

em18.2.2014
 

K tretej kap.: v poslednom odstavci je slovo \"páli\" použité viac, než je potrebné. Chápem, že ste potrebovali vyjadriť, že symbol naozaj pálil, no skúste použiť iné, významovo podobné slová.

Nikol Grantová16.2.2014
 

Baby, netuším koľko máte rokov, zjavne ste veľmi mladé, ale nenechajte sa odradiť.
Ak sa vám všetky tieto komentáre zdajú trošku kritické, vedzte, že sú myslené dobre. Bolo by zbytočné, keby som tu aj ja vypísala, čo všetko by som vám odporučila zmeniť, pretože by som sa opakovala. Môj skromný názor je taký, že štýl písania mi trochu pripomína sloh... Zatiaľ sa sama neviem rozhodnúť, či je to dobré alebo nie, lebo jednoduchosť je často lepšia než vyumelkované silené súvetia, v ktorých sa človek po druhej stránke stratí. Uvidíme, ako sa budú čítať ďalšie kapitoly... Preto vám chcem úprimne povedať, že sa na ne teším. Rada si ich prečítam, keď sa dej trošku rozbehne.
P.S.: na vysokých školách sa niečo ako trieda vyskytuje dosť ojedinele – miestnosti aj spolužiaci sa stále menia a striedajú, a /\"učitelia\"/ tiež nie sú tak celkom učitelia ;)
Držím palce

Ďakujeme17.2.2014
 

Viem, že prvá časť, ktorú som tu dala pripomína sloh. Snažila som sa opísať a priblížiť k Nailinmu životu. S kamarátkou máme postavy rozdelené, každá má inú postavu. Tento príbeh bude o dvoch dievčatách. Ja píšem za Nailu a moja kamarátka bude písať za tú druhú postavu. Každá postava je iná a ďakujeme za všetky upozornenia.

DARK15.2.2014
 

Dievčatá (predpokladám, že píšete obe, keďže ste si do tak profilu uviedli), ale vážne, píšte to, čomu rozumiete.
\"Uno dei motivi\" znamená \"Jeden z dôvodov\", prípadne \"Jeden z dôvodov prečo\". Ale nejde o nedôsledný preklad. Ide o to, že pri vymýšľaní príbehu treba mať na pamäti reálie zvolenej krajiny. A samotný príbeh. Začínate ako 90 % vašich rovesníčiek - ráno, dilema nad oblečením. A to nie je nič, teda nič mimoriadne, čo by malo pritiahnuť čitateľa.
Treba viac čítať, učiť sa, všímať si, teda zodpovednejšie pristupovať k písaniu. Ospravedlňuje vás vek, viac ako 15 vám nehádam, takže berte naše rady ako rady.

Ďakujeme17.2.2014
 

DARK, na začiatku tejto kapitoly som chcela začať presne ako si napísal, úplne bežnými vecami. Oblečenie a starosti. Jej zbežný opis. Chcela som vás len s Nailou trocha zoznámiť aj s jej životom. Nailu píšem len ja. Moja kamarátka bude písať za inú postavu menom Atis. My máme však kapitoly veľmi rozsiahle a preto ju budeme pridávať po malých kúskoch.

Kenji15.2.2014
 

Ahoj,
keď sa ako čitateľ pozriem na to, čo sa udialo v prvej časti, tak je to kopa nepodstatných vecí. Tie tri dôležité veci si povedala v dvoch vetách. Zvyšok je nuda bez atmosféry.
P.S. Dievka má sedemnásť a chodí na univerzitu?

Ďakujeme17.2.2014
 

Kenji, ďakujem za upozornenie. V prvej časti som vás chcela s Nailou trocha zoznámiť, kým sa začne dej rozbiehať.

emko15.2.2014
 

Ahoj,
čítam, čítam a hop, zrazu koniec. Kapitoly? Prečo si to tak sekla? bez náznaku, bez ukončenia to nemá pätu. Hlavu snáď áno, aj keď...
Na to, že žijú v Miláne, predpokladám, že sú Talianky. No mená majú akési netalianske. Jacka si objasnila, ten je Američan - ok. Ale Sandy a Anaitis Nall mi pripadajú... no nič, je to tvoja voľba, ako autor na ňu máš samozrejme právo a ja to plne rešpektujem. Ja len, že sa k milánčankam nehodia.
Text sa čítal ľahko, len škoda, že si absolútne nenaznačila nič, čo by potenciálnych čitateľov primälo ku kliknutiu na druhú kapitolu. Možno to bol zámer, aby si vzbudila väčšiu zvedavosť. Uvidíme.
Pekný večer

Prepáč17.2.2014
 

Emko, toto nie je koniec kapitoly. Kapitola je omnoho rozsiahlejšia ale boli sme upozornený, že ak by sme ju tam dali celú, dĺžka by čitateľov odradila. Preto som najskôr pridala len malý kúsok.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Simist

žilinaaaaaaaaaaaa 065.jpg
O mne

Ja spolu s kamarátkou milujeme dobrodružne knihy a často snívame o podobných akciách. Všetko je to pre nás veľmi vzrušujúce a rad sme sa rozhodli napísať vlastnú knihu. Veď prečo by sme aj my nemohli zažiť aspoň cez naše postavy romantiku, dobrodružstvo a nebezpečenstvo.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: