IKARIKAR http://www.ikar.sk

Anjel, dve fľaše vody a ružová tabletka (Petra Tomisova)6.9.2014
 

4
 počet hodnotení: 7
prečítané 290, Komentáre 9

 

„Vravela som ti, že si nemáš dávať ten majonézový dresing“, ospalo zamrmlala Diana  a načiahla sa za mobilom. Trištvrte na jednu.
„Prepáč, že som ťa zobudil...“. 
Marek spadol vedľa nej do postele ako vrece zemiakov. Nemusela sa ho ani dotknúť aby zistila, že je celý rozhorúčený.  Zapla nočnú lampu. V jej svetle vyzeral Marek zúbožene.   Vlasy sa mu lepili na spotené čelo a oči upreté do plafónu sa chorobne leskli.
„Preboha, veď ty máš určite horúčku! Dal si si paralen?“  
Ani nečakala na odpoveď,  vyskočila z postele a začala sa prehrabovať v cestovnej lekárničke. Keď prechádzala na Marekovu stranu postele, s tabletkou a fľašou vody, zacítila,  že podlaha sa ešte stále dosť pohojdáva. More sa teda ešte neupokojilo. Marekovu nevoľnosť najskôr pripisovala práve tomu. Hoci cestovná kancelária tvrdila, že na takom obrovskom plavidle, akým bola loď, na ktorej dovolenkovali, morské vlny ani nepocítia, nebolo to celkom tak.  Oceán bol už druhý deň dosť rozbúrený a keď sa dnes vracali z večere, tak museli kráčať poriadne naširoko aby udržali rovnováhu. Dovolenkári  sa však...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

vizvo12.2.2015
 

Ako bývalý lodník mám k tomuto tvojmu dielku určité výhrady, ale inak skvelé.

Petra19.1.2015
 

Ďakujem, každá takáto reakcia je veľmi povzbudzujúca...

vojtovicova andrea18.1.2015
 

super!

Petra30.9.2014
 

Ďakujem, názov sa ponúkol sám... Som príjemne prekvapená, že aj po dlhšom čase si to niekto prečítal, čiže \"mamtalent\" žije nielen novými pridanými vecami, čo je super...Vďaka, milá Anna, aj za uznanie...:-)

Anna 29.9.2014
 

Veľmi zaujímavý nadpis, hneď ma zaujal, aj dielo je super.

Dona8.9.2014
 

Znovu si ma príjemne prekvapila. Dávaj častejšie!

Petra10.9.2014
 

Ďakujem, Dona, leto bolo \"very busy\", tak hádam bude viac času na písanie na jeseň a za dlhých zimných večerov...:-)

Petra7.9.2014
 

Milá emko, moja verná čitateľka, ďakujem za uznanie. Mám tiež vlastnú skúsenosť z takejto lode a to knísanie som zažila. Dokonca sa mi stalo aj to, že som si pomýlila izbu a dobíjala som sa k nejakým Japoncom. Bola to síce skôr úsmevná príhoda, ale inšpirovala ma...:-)

emko7.9.2014
 

Opäť výborné :)
Jediné, čomu som mala problém uveriť, bola hojdajúca sa paluba. na tak veľkej lodi je to dosť nepravdepodobné, keď vychádzam z vlastných skúseností, ale dajme tomu...

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: