IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zberateľ duší (Zuzana Košírelová)13.2.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 15, Komentáre 0

 

Anjel smrti


Dnes oslavujem osemnáste narodeniny. Ako vždy, aj dnes začal vonku poletovať prvý sneh. Pre mňa je to najkrajší narodeninový darček. Je chladno, no aj tak prvé, čo spravím, keď sa zobudím je, že si obujem čižmy a len tak v pyžame vybehnem von a vnímam ako tie malé kryštáliky zmrznutej vody padajú na moju teplú kožu a takmer okamžite miznú.


Mamka s ockom stoja vo dverách, otec drží mamku okolá pása, ona drží v ruke horúce kakao, ktoré ma zohreje, keď vbehnem dnu. Otec vždy vyberie moju obľúbenú deku, ktorá pozostáva z pozošívaných štvorčekov s názvami miest, ktoré sme precestovali. Je ich veľa, veľa sme sa sťahovali, odkedy dedko zomrel. Najprv si mamka našla lepšiu prácu, potom si ju našiel otec, potom mamku povýšili, potom zase otca a nakoniec už len tak zo zvyku. Nemám žiadnych priateľov, nikdy som žiadnych ani nejako veľmi nevyhľadávala. Veď na čo aj, keď sme sa stále sťahovali?


“Vypi to kakao, kým je ešte horúce, zlatko, aby si nenachladla.”usmeje sa na mňa mamka, otec ma zababuší do deky, pohladí po vlasoch a pobozká na čelo.


“Všetko najlepšie naše veľké dievčatko” ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zuzana Košírelová

O mne

Milujem Star Wars, milujem knihy, milujem tanec a milujem spánok

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: