IKARIKAR http://www.ikar.sk

Anjeli dňa a noci 1: Zrodenie kríženca (remake) (Jane Blake)3.12.2013
 

2
 počet hodnotení: 2
prečítané 283, Komentáre 9

 

1.
Už zase. Nie je pre mňa nič neobvyklé, že sa znova prebúdzam na nemocničnom lôžku. Som tu skoro stále. Dá sa povedať, že nemocnica sa v podstate stala mojim druhým domovom. A všetko iba kvôli dvom výrastkom, ktoré mám na chrbte.
Mala som ich vždy. Nikdy mi neprekážali. Veď prečo by aj? Vedela som o nich odjakživa, ale nikdy neboleli ani nič podobné, takže som im nevenovala pozornosť. Iba moja mama vždy pre ne robila paniku.
Od svojich piatich rokov, kedy sa u mňa objavili prvýkrát, som podstúpila.....Neviem. Neviem presné číslo operácií, do ktorých ma dotlačili rodičia. Presnejšie, nevlastní rodičia. Som adoptovaná. Nikdy som sa nestretla so svojimi biologickými rodičmi ani sa o nich nič nedozvedela. Téma oni bola v našej domácnosti tabu. Chápala som to, ale napriek tomu ma zaujímalo čo boli zač ľudia, ktorí ma splodili. Prečo ma nechceli, len odsunuli na vedľajšiu koľaj. Nemala som potuchy, či vôbec žijú alebo sú dávno mŕtvi.
Ale nakoľko rozhovory o nich boli tabu, radšej som sa snažila vyvarovať otázkam o nich. Aj tak by som dostala rovnakú odpoveď.
,,Načo...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

asi tak11.12.2014
 

čo takto zamyslieť sa a konečne napisať niečo čitateľné namiesto toho, čo tu tapetuješ týmito nezmyslami ked vidiš že nemáš žiadnu odozvu??

ak študuješ žurnalistiku tak sa podľa toho zariaď a nepíš že je ti jedno čo z tvojho písania vzíde
nemalo by ti byť jedno
- potom že takto vyzerajú médiá.

čo vás na tých školách učia?! mlieť o ničom už asi len.

Jane Blake12.12.2014
 

Zamyslieť by si sa skôr mal ty. Už keď vidím ten komentár, ani nechcem vidieť tvoje diela, ak sa vôbec dajú považovať za diela, lebo asi každého iné dielo než tvoje je nezmysel. Tá gramatika, uf.... A moje, že sú nezmysly? Sotva. Nepotrebujem mať hneď milión čítaní po pridaní prvej, druhej či tretej kapitoly. Nie som z tých, čo si libujú v popularite. Ja som spokojná s tým, že to niekto číta a navyše, pomaly ďalej zájdem. Nemusím ísť hore raketovou rýchlosťou, lebo ešte rýchlejšie by som padla dolu.
Ale nehovor. Médiá sú strašné pre komerčnosť a nie preto, že sú zlí žurnalisti, tak radšej nerýp do niečoho o čom očividne vieš jedno gulové.
A čo nás v školách učia? Minimálne gramatiku a ako sa stať kvalitnými novinármi, prípadne spisovateľmi. Kapiš? Ale asi nie, keď zabŕdaš bez príčiny :)
Tak ja len toľko, k tomu tvojmu komentáru, ktorý mal byť asi bu bu bu kritika :D Haha

Nezabŕdam, konštatujem12.12.2014
 

JB, nemala by si sa rozčuľovať, čo sa týka slovenčiny a spisovnosti, aj pri použití cudzieho slova by si mala mať na pamäti zistiť si jeho úplné znenie, ak už chceš machrovať :).
Predošlý komentár sa nehrá na literárne dielo, jeho autor teda nemá byť posudzovaný.
Skôr by si sa mala zamyslieť, či nenapísal úplnú pravdu. Ak je to podľa teba LEN bu-bu-bu, tak pokojne tapetuj ďalej.

a pozitívne komentáre nie a nie prísť12.12.2014
 

...a \"libuj\" si v nepopularite, Janka Blaková.
Vieme dosť o žurnalistoch, ako sú na tom so slovenčinou. Stačí otvoriť papierové alebo internetové noviny. Najmä tie druhé sú prešpikované nedostkami vážených pánov žurnalistov, o ktorých podľa teba vieme \"gulové\".
Nápadne sa podobáš dvom pánkom spisovatelíkom tu, ktorí si myslia, že ak si vydali/jú zbierky, tak zjedli kaviár múdrosti, a pritom sú to iba \"bobky\", a ostatní že vedia len to veľké \"g\".
Nepopremýšľaš teda o napísaní niečoho zaujímavého?

Jane Blake12.12.2014
 

Ja sa nerozčuľujem, len podotýkam, tak ako každý podotýka a vytýka aj mne. Prečo by som ja potom nie? A určite nemachrujem.
Netvrdím, že komentár sa hrá na literárne dielo.. Tiež by si si asi mal najskôr lepšie pozrieť, čo som na to napísala ja a potom, keď to pochopíš, skúsiť reagovať :)
Akt jedna - nenapísal pravdu, akt dva - ja netapetujem. To by to vyzeralo inak. To môžem potom povedať, že tu mnoho ľudí tapetuje, keď pridávajú nové kapitoly k svojim dielam. No a čo, že pridávam raz za čas a keď pridávam, tak potom je toho viac naraz? Tiež sa zamysli. Ale nie nado mnou, to nemám za potreby. Konštruktívnu kritiku beriem, ale toto... toto nie je nič. Prázdne slová, ktoré mi nič nedali.

ach12.12.2014
 

Ako konštruktívna kritika ti nestačí, že píšeš nezaujímavo, bez zápletiek? Že dej naťahuješ ako gumu na trenkách do nezáživných rozmerov? Vidíš sama, že nemáš odozvy. Asi nebude chyba v čitateľoch.
O tvojej poézii nemôže byť ani reči, drahá JB. K nej nie je čo viac napísať. O to viac prekvapuje, že študuješ žurnalistiku.

Jane Blake13.12.2014
 

Nie je môj problém, pokiaľ tam tú zápletku nevidíš. To je po prvé a po druhé, predsa nemôžem dať zápletku hneď na začiatok! Potom by nebolo o čom písať..... Ja odozvy mám. Nemusím ich mať pri každom príspevku, ale mám ich!
A nepleť sem moju poéziu. No a mimochodom, žurnalistika nie je o umeleckom písaní. Práve zaň nás v škole cepujú, keby si chcel vedieť....A už sa viac nevyjadrujem. Nemá cenu vôbec niečo hovoriť. Je mi jedno čo si myslíš. Nepíšem kvôli tebe ani kvôli nikomu. Píšem preto, lebo ma to baví. A to, že mám odvahu uverejňovať to, zlepšovať sa a stavať na niečom, je len bonus. Len škoda, že sa stále nájdu takí ako ty, ktorí vedia len pyskovať a čo z toho? Nič...

veď práve13.12.2014
 

tak nepyskuj (t.j. neodvrávaj)!

lebo nič z toho...

nič!

nenašiel by sa niekto, kto napíše \"je to super\"? lebo treba, aby bolo všetkým jasné!

Jane Blake29.11.2014
 

Všetci, ktorí čítali predchádzajúcu verziu tohto príbehu, zabudnite na ňu. Úplne prerábam postavy aj príbeh, mením mená a úplne všetko bude iné. Z pôvodného príbehu tam zostanú len niektoré časti, možno.
Dúfam, že oceníte moju snahu zlepšiť ho :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jane Blake

IMG_20161103_143522.jpg
O mne

Od istého času je písanie môj život. (Aj preto študujem žurnalistiku.) Píšem vždy, keď mám nápady a aspoň trochu voľného času. Je mi jedno, že niekedy z toho nevzíde nič dobré, ale tréning je základ úspechu....a názor iných tiež. Preto som tu. Aby som sa zlepšovala v tom, čo ma baví...No niekedy je ma lepšie brať s rezervou.

Dotazy na diela mi môžete napísať aj na mail :)
1Queen_Of_Darkness1@azet.sk

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: