IKARIKAR http://www.ikar.sk

Anjelske rozprávky (Broňa)25.12.2010
 

3
 počet hodnotení: 22
prečítané 938, Komentáre 30

 
Anjelske rozprávky- úvod
 
 

...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Monika Madajová3.10.2011
 

Dobrý deň, Broňa! Včera som si uvedomila, že môj syn sa veľmi bojí. Snažím sa mať pod kontrolou bojové počítačové hry, ktoré sa hráva. Väčšinou sa s ním dostávam do konfliktu, keď mu ich zakazujem. A včera sa mi priznal, že sa bojí. Musím mu prečistiť hlavu a
\" naočkovať\" mu príbehy o anjeloch. :-) Vďaka za anjelské rozprávky.

Veronika18.3.2011
 

Dakujem za navstevu... Nechodim sem tak casto, ale vzdy si citam nove prispevky z poezie... Aj nedavno som citala celkom dobre dielko od Alice...no fajn

zuzana šedá17.3.2011
 

sú nádherné, také čisté, no veď anjelské :)
prečítam aj tým mojim čerticiam :))

Alica Náhliková1.3.2011
 

Milá Broňa,tak som sa dostala konečne
k čítaniu tvojich Anielských rozprávok.
Minule som sa dostala len k jednej
a to mi stačilo, aby som ti dala to
najvyššie hodnotenie aké tu je.No nedalo
mi, aby som si neprečítala aj ostatné.Sú
prekrásne.Dúfam, že píšeš ďalej a niečo
zasa pridáš.Želám ti veľa tvorivých nápadov.

Oľga Kohútiková17.1.2011
 

Drahá Broňa,

potešíš ma, ak si odpustíš to Vykanie. Netetičkujme sa, prosííím. Tu sme hádam na jednej úrovni. (Teda, aby si správne pochopila, ja sa k Tebe ani zďaleka nemôžem odborne prirovnávať.)

Tiež si obklopená svojim spriaznenými dušami a to je dobre. Mám rada dobrých ľudí.

Teším sa, že som trafila do čierneho. Veď tá Tvoja dcéra sa na Teba veľmi podobá, aj keď Ty si na fotke zboku. Domyslela
som si. Otočila som si Ťa :-))

Veľmi ma teší a napĺňa písanie. Obrázky nie sú moje dielo, všetko je z internetu. Ale sa strojím jednu knihu ilustrovať svojimi obrázkami, ale až mi opravia ruku. Snažím sa k danej básni priblížiť obrázok, aby bol čitateľ \"v obraze\".

Viem, že to bude pre Teba ťažké, ale ak by si si chcela prečítať tie moje neodborné práce, hodnoť, hoci ako odborník a vytkni, čo máš, aspoň sa poučím a budem mať na čom pracovať. A skús aj ako čitateľ. Vďaka. Spravila by si mi radosť, lebo čítam aj Tvoje komentáre, ktoré sú na vysokej úrovni.

O deťoch viem svoje, mám štyri.

Prajem Ti všetko dobré a veľa úspechov. Nech Ti to píše. OK

brona17.1.2011
 

Milá Oľga,
ďakujm za tykanie. Nemýľ sa- je nie som literárny odborník, len v rámci svojho povinného pedagogického vzdelania / som učiteľa/ mám za sebou aj štúdium v tomto odbore. To zo mňa naozaj odborníka nerobí. :) Dokonca by som literárne vedela vytknúť aj vlastným dielam kde-čo a preto ich priebežne prepracúvam.
A áno- trafila si do čierneho- naničmamy/moja komunita/ sú úžasné a podporujú ma /vďaka za to/.
A k tomu literárnemu \"vzdelaniu\"- vieš, tvoje texty sú autentické, oslovujúce, , jemné, hravé...Literárna veda sa dá dosštudovať.Autenticita nie. Iste by si vedela opraviť podlľa pravidiel svoje dielka_ ale som si istá, že by si prišla o svojich čitateľov. Lebo to, čo v tvojich textoch oslovuje, si ty- ty osobne, tvoje pohľady na svet a to, ako sa o ne milo delíš s ostatnými... A to sa naštudovať nedá.
Aj keď sú obrázky z netu, sú náležité /ja by som ich nevedela ani vybrať, upraviť a vložiť, na toto som nemožná/.A dúfam, že ruku ti opravia čoskoro /držím palce, nech už ide o čokoľvek/ a že pribudnú aj tie tebou kreslené obrázočky.
Pobavilo ma , že si ma vieš otočiť :)Klobúk dolu pred takým okom.
A- teraz mám nesmierne veľa práce, ale rada pridám komentár aj pod Tvoje dielko- literárny rozbor ale nečakaj. Lebo \"hodnotiť\" mi nenáleží a keby aj- ako hodnotiť osobné čaro? To v teórii neučia, na to proste zabúdajú. Zrejme preto, že na to návod nejestvuje.

Vďaka za povzbudenie. Občas/ práve vďaka literárnemu vzdelaniu/ váham, či písať. Lebo vidím chyby a neviem si s nimi poradiť tak, aby výsledok bol pre mňa bezchybný.
O to viac si vážim každé také želania, ako sú tie tvoje. Úprimne ďakujem.

Oľga Kohútiková17.1.2011
 

Milá Broňa,

už dávnejšie čítam Tvoje dielka, ale doposiaľ som nekomentovala, iba hviezdičkovala :-))
Anjel na anjelskom obrázku mi povedal, že je čas pochváliť, čo je krásne.
Broňa, anjelské rozprávky sú do slova a do písmena ANJELSKÉ. Nádhera čítať. Nechali vo mne krásny zážitok. A k tomu tá anjelská tvárička... (dcérenka? myslím, že sa nemýlim; podobá sa na maminku).
Banner je anjelský. Nemám čo dodať.

Nech sa Ti darí, máš veľký talent, píš, je to krásne. Ďakujem. OK

Broňa17.1.2011
 

Ďakujem, Oľga. Ja zas obdivujem Vašu vytrvalosť a dobrosrdečnosť, s ktorou denne tvoríte a pridávate darčeky v podobe omaľovaniek s básničkami pre iných./nepíšem pre deti, lebo myslím, že si ich užívajú mnohí/Je to výborné spojenie. Nepísala som Vám zatiaľ preto, že ako \"literárne\" zaťažený človek by som popravde musela vytknúť literárnu stránku dielok.Ale ako človek / bez tej literárnej záťaže/ naozaj obdivujem húževnatosť, denné prispievanie/ a tvorenie, samozrejme/ schopnosť kombinovať slovo a obrázky / a tvoriť ich ako prepojený celko/, to, že ste mysleli aj na čítajúcich a dali im takto možnosť zapojiť sa /farebne podľa svojich pocitov z textu/ a v neposlednom rade je pre mňa krásne aj to, ako máte svojich čitateľov, že s nimi stále diskujtujete, píšete a tvoríte pre nich , ste taká nádherene na seba vyladená skupina a to je úžasné.
Ďakujem za hodnotenie, za pochvaly, ale hlavne za to, že ste sa rozhodli ma čítať aj komentovať / to je mi naozaj vzácne/ a áno- na banneri je jedna z mojich dcér.
Ale ja sa občas cítim čertovsky /hlavne, keď sa ona tak správa/. :-)
Tiež držím palce, gratulujem ku knižke a aj k jej úspešnosti. A tiež želám nech sa darí , a nielen písať- ale aj ilustrovať, nech je radosť znásobená. Kombináciu schopnosti písať aj kresebne tvoriť naozaj obdivujem.

Vasil11.1.2011
 

O mne je známe, že mám rád rozprávky. Pekné čítanie, Broňa. Nech Tvoje písmenká osušia čo najviac slzičiek a vyčaria čo najviac úsmevov.

Broňa11.1.2011
 

ďakuje,. Ak sa moje rozprávky páčia rozprávkarovi, je to vyznamenanie. O to viac, že musím na ich zápise popracovať, lebo neboli písané ako literárny text, ale ako zážitkový podklad pre interaktívu tvorivú dielničku detí a rodičov, ktorí mi dali úlohu, že chcú spolu s deťmi zažiť čo je priateľstvo, empatia atd...a ja som si to zážitkovište užila, ale jednoduchú detsky lá/s/kavú rozprávačksú noblesu, s ktorou sú písané tie Vaše, ešte len objavujem.

georgina31.12.2010
 

Broňa, smajlíci tu nie sú, tak tlieskam len cez písmenká. Krásne napísaná krásna rozprávka!

Broňa2.1.2011
 

Ďakujem, písať sa len učím, zato tých zážitkov, čo vytvorila...Na ďaľšom stretnutí naničmám podnikneme zážitkovú minidielničku aj spolu. :)

Amalka31.12.2010
 

Brona, Ty si genius!!! Pridaj vsetko, co v sebe mas, prosim Ta, podel sa s nami, ktori nemame takyto bohaty vnutorny svet, ktori sme nedostali do daru takuto uzasnu vnimavost. Ak sa podelis, velmi rada sa budem drzat Tvojho navodu a budem sa snazit obohatit svet nasich deti. Vdaka Bohu, ze ta stvoril a presne takuto!

Broňa31.12.2010
 

Amalka- Ty môj poklad, neverím, že Tvoja novinárska duša nenašla žiadnu chybu. Smelo ich sem napíš.A to s tým \"návodom na použitie\" je na zváženie a diskusiu- ku každému z príbehov je aktivita /niekoľko/ ktoré sme s mamičkami a deťmi robili. No- a zverejniť, nezverejniť? Je to skôr pomoc a nápad pre iných, alebo obmedzovanie v oich tvorivosti, či nebodaj....Ak zverejniť, tak akou formou? Som vo vývoji...Raďťe, vravte, komentujte- prosím.Inak-podľa mˇma všetci mame bohaty vnutorný svet. Len niektorí sa v tom svetskom zhone nestíhame dostať za svoje vlastné dvere.

Veronika30.12.2010
 

Najprv som myslela, ze pises o mne...posledne moje dni hned rano vyzeraju presne tak. Za Maminka zaspala. Ti usla bodka. Inak krasne...skoda, ze mne nenosia ranajky. No som rada, ze muz ide aspon nakupit:o)

V31.12.2010
 

Jaj, moja, ja pisem na notebooku a ked narazim na to pohybovacie policko, to by si sa cudovala, co vsetko vznikne:o)Ja som zas taka,ze svoje chyby nevidim. Proste preto, ze si to pamatam tak, ako to ma byt. Takze prehliadam. Inak som zas volaco opravila myskach.

Broňa31.12.2010
 

Ďakujem.Bodku niekde dobehnem a vysvetlím jej, kde má miesto. :)
Inak toto je moja slabina- keď píšem rukou, píšem bez chýb. PC vynašli až po mne a ja sa v ňom nachádzam dosť pomaly a tak... Smelo upozorňujte.ň

apple29.12.2010
 

už sa teším, až to zajtra prečítam Dávidkovi, zatiaľ to počul iba Jakubko v brušku, tomu sa to páčilo aj mne :)
anjelinkám posielame cmuk, nech ich fantázia je tvojou nevyčerpateľnou inšpiráciou :)

Broňa29.12.2010
 

Ďakujem. Je mi cťou, že môj najmenší čitateľ je spomedzi anjelikov v brušku. :)
A o to väčším potešením, že sa páči osôbke, ktorej dielko som si mohla prečítať v zborníku medzi ocenenými. Verím, že s Davidkom vznikne zaujímavý rozhovor o tom, aké to asi bolo želanie, či pozná on tvoje želania, či poznáš ty tie jeho....Prajem veľa krásnych domácich chvíľ.

Maja.28.12.2010
 

Broni, poviedočka za 10 *, škoda , že sú tu len päť. Ďakujem ti za to poetično v tebe a tvojich dvoch dcérenkách - slniečkach.A vďaka aj za to , ako to vieš dať na papier. Maja.

Broňa28.12.2010
 

Ďakujem. V tom dávaní na papier mám ešte rezervy. Ale pri aktivitách s deťmi si užívame nádherné zážitky. Niekedy napíšem. :)

Via Sendera25.12.2010
 

Teda, pre mňa určite za 5 hviezdičiek. Dávno som nečítala nič tak pekné pre deti. Mňa to aj trochu dojalo. Tak nežné...

Broňa25.12.2010
 

Ďakujem. verím, že sa dostanem k tomu, že postupne vložím viac anjelských rozprávok.Budú mať kapitoly pre deti, ale aj kapitoly pre dospelých. A časť som ich písala pre školičku ľudských hodnôt- ako príbehy, ktoré pomáhajú učiť deti rôznre soc. zručnosti a cnosti. Len váham, či ku nim pripojiť potom aj \" kreatívne návody a nápady pre rodičov\".Veľmi sa teším, že v takom krátkom čase sú hneď nielen čítané, ale aj komentované. Naozaj srdečná vďaka.

Veronika Árendášová25.12.2010
 

Velmi mile. Ja pisem versovane pribehy a je dost tazke najst nejaku peknu myslienku a jednoducho ju odat detom, takze ocenujem Tvoj pristup. Nazri potom k mojim myskam, zaujima ma Tvoj nazor.

Broňa25.12.2010
 

Nuž- ja mám ozajstnú zásobáreň krásnych myšlienok- dve bebuľky túlivé a výmyselné, ktoré sa rady hrajú so slovami a majú fantáziu aspoň za desať detí... Len mi pri nich a práci nejako chýba čas.Tieto rozprávky som písala pre prácu s deťmi a ich mamičkami v Materskom centre.
Rada sa pozriem na tvoje myšky- keď budú deti spať.Ale upozorňujem, že na rýmy a rytmus veršov pre deti som extémne náročná. Už sa teším. A ĎAKUJEM: :)

Veronika Árendášová25.12.2010
 

To dufam, za si narocna. Tesim a cakam.

Veronika26.12.2010
 

Citala som si Tvoj komentar, neuhlasim, lebo si to nemyslim, ale ak najdes, rada to opravim.Ak si najdes cas,samozrejme.

Veronika28.12.2010
 

Ahoj Brona, citala som, ale neviem sa dopracovat k tym definicám, nemozes my ich skopirovat a dat do komentara? Nasla som nieco na vikipedii, ale tam sa nehovori o poctoch slabik slov, ktore vytvaraju rym. Dakujem

Veronika28.12.2010
 

kludne to hod do mojich komentarov, vsak ja si to tam najdem. Ak budes mat cas a chut.Vdaka

Veronika28.12.2010
 

Pozri napr. Salonkove tajomstvo. Je to tak spravne?

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Broňa

Slnko.jpg
O mne

Som žena, manželka, priateľka, supermama aj naničmama, učiteľka aj žiačka, dieťa aj dospelá... Skrátka všetko v jednom. Rada /sa/ objavujem. A ešte stále sa čudujem.
Teším sa na každý Váš komentár.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: