IKARIKAR http://www.ikar.sk

Autentickosť bytia (ROMY)14.2.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 82, Komentáre 1

 
Autentickosť bytia
 
Masky dávno som už zahodila,
svoju jedinečnosť náhle objavila.
 
Nad uplynulým životom sa čud...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.20.2.2017
 

NEMôŽEŠ vytvoriť nič solídne skôr, kým nepoznáš zákonitosti rýmu, rytmu, kým sa nedozvieš, čo je to gramatický rým a akú má hodnotu, prečo nerýmovať slovo s párnym počtom slabík so slovom s nepárnym počtom slabík (i to sa dá, ale musí sa to vedieť) a ostatné podstatné záležitosti, nielen tieto úplné základy, aby sa vôbec dali verše plynule čítať.

MUSÍŠ sa začítať do poézie a do príručiek o jej tvorbe, ak nechceš púšťať do sveta iba vedľa seba naukladané slová podľa vlastného neznalostného kľúča, ktorý nemá nič spoločné s tým, že poézia má poskytovať (aj) estetický zážitok.

Báseň nie je o tom, že sa autor vyžaluje na pleci čitateľa, obťažuje ho svojimi bôľmi. Je to naopak: autor má poskytnúť čitateľovi zážitok.

Ber to ako dobré rady, nie ako slová, čo ťa majú odradiť od písania. Všetci, čo nepoznajú zákonitosti, sa obhajujú, že básničky písané srdcom sa nemajú čo držať akých pravidiel. Nepravda. Ani znalí nepíšu inak ako srdcom. Keď sa k nemu pridá rozum a vedomosti, hodnota písaného sova stúpne o toľko, koľko úsilia, poznania a talentu doň autor dá. Ak si nedal ani štipku námahy, aby zistil, čo líši dobrú poéziu od táranín, čitateľ po ňom viac nesiahne. Hľadá si umne tvorené obrazy tých, ktorí veľa čítajú a veľa vedia.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

ROMY

O mne

Na svet dívam sa svojským pohľadom, no vidím v ňom zmes všetkých obrazov.
Vo všetkom hlbší zmysel hľadám, veď život je jedna veľká záhada.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: