IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Autorské poviedky (Elena Eleková)6.4.2011
 

5
 počet hodnotení: 61
prečítané 1911, Komentáre 144

 
Adelaide a Adela I.
 Jedného dňa sa to stalo. To, čoho sa obáva každý autor a o čom už mnohí iní napísali.
Autorova postava sa rozhodla žiť vlastným životom.
„Prosím ťa, neblbni,“ prosíkal autor, keď sa v to ráno zobudila a namiesto zvyčajnej rannej cigarety priamo v posteli sa rozhodla celkom normálne sa popreťahovať , vstať a umyť.
„A nemohla by si povedať aspoň niečo také akože: Zas jeden blbý deň predo mnou?“ líškal sa jej, keď sa kriticky zadívala do zrkadla po tom, ako na seba nafŕkala studenú vodu.
„Nemohla,“ odvetila mu lakonicky. „Ak si si nevšimol, vonku dnes svieti slnko a ja som sa naozaj dobre vyspala. Ozaj, kde mám tie šminky?“
„Ty sa predsa nemaľuješ,“ namietol autor. Vzápätí sugestívne stíšil hlas: „Cítiš sa posledné dni úplne na dne, nezaujímajú ťa také prízemnosti, ako je vzhľad.“
„Netáraj,“ mávla rukou, „Nevravím, že som sa cítila posledné dni akurát dobre, ale dnes sa mi naozaj nechce rozoberať takéto somariny.“
„Somariny?!“ zabehlo mu. „Ty sa p...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

catie1.11.2012
 

Adelu sledujem od jej uplneho zaciatku. A ty velmi dobre vies ako ma neskutocne bavi. :o) Preto ma velmi tesi, ze si na nu uplne nezanevrela, Elen, a po viac ako roku si ju oprasila a urobila tak svojim citatelom nesmiernu radost. :o) Citat dielo, v ktorom nerusia chyby, ci nelogizmy, a cele priam iskri humorom, je skutocnym balzamom na dusu... :o) Dufam, ze ju teraz nezavesis na klinec, ked si nas na nu vsetkych uspesne namotala. Opat. ***** :o)

E.E.1.11.2012
 

Ďakujem, za hviezdy a radosť. Na klinec nie, tá by to tam asi neprežila:-))No po všetkých jej vylomeninách sa obávam, že bude doživotne baviť iba obyvateľov MT.

Lara31.10.2012
 

Ľudkovia, všimli ste si slová hemžiace sa v komentároch? Skvelé, ježiši a preboha, šarmantné, štipľavé, žeriem, závidím - priam hnusne, že sa ten Ulin otec nehanbí... No, viac slov mi už nepríde na um, ale Na tej Adele niečo je.

Vasil31.10.2012
 

Lara, inak by ma naozaj zaujímalo, začo by sa mal hanbiť? Popíš. A propos, to všetky tie slová sú jeho, alebo taká znôška z viacerých zdrojov a len tak ledabolo pricapená k jednému autorovi? Popíš.

Lara31.10.2012
 

Popíšem, Vasil, prečo nie, aj keď vysvetľovať vtip je to posledné, čo sa mi žiada. Poznámka o Tebe je pomlčkou priradená len k slovu hnusne. Hnusne závidím, povedal si to, či nie? Brala som to za podarený žart od Teba, za milú reakciu, prajnú, úprimnú, za podobnú okamžitú reakciu na Eleninu Adelu ako bola v noci aj tá moja. A neverím, že nečítaš komentáre ostatných pod dielom, na ktoré reaguješ, znôška je extrakt z nich (čiže od rôznych autorov). Išlo o slová, ktoré sa vyrojili po poslednej uverejnenej kapitole, naozaj vydarenej. A mrzí ma, že som opomenula do znôšky vložiť aj to, čo som napísala sama - brilantné. Možno toto slovo priradené k Tvojmu menu tak, ako si to chcel vo svojej vážnosti pochopiť, by Ťa až tak neurazilo. Musíš byť veľmi vážny (vážený?) človek... Verejne sľubujem, že Tvoje meno už do úst brať nebudem. Mier? Nie? Čo už. Nebudujem si imidž sympaťáčky, pretože sa neberiem smrteľne vážne, ale asi pouvažujem nad slovami DARK, že sa mám vyjadrovať priamočiarejšie, asi mi ťažko rozumieť. To som dopadla, vysvetľovať žart pol hodinu. Prepáč, Vasil. Mier? Áno?

Vasil31.10.2012
 

Ja som sa vôbec neurazil, iba ma zaujalo to, čo bolo napísané a akosi mi chýbali spojivky - medzi slovami a mojím mozgom.
:-)) Ja sa ospravedlňujem, ak som zbytočne provokoval. Ja takmer vždy žijem v mieri. Najmä sám so sebou. Občas aj s ostatnými.

Lara1.11.2012
 

Hm... Viem, že ak by som slovo hanbí dala do úvodzoviek (a ak by MT úvodzovky poznal), k nedorozumeniu by nedošlo. Ty si však tiež hnusne závidel bez nich.

Mier v sebe? Áno, už nejaký ten rok je to aj môj prípad. S ostatnými - málokedy. Vieš, ja som z inej galaxie, ale radšej to nikomu nehovor:)

Lýdia J.31.10.2012
 

Všimla som si. Adela nás dostala, čo? Ale, Lara, Ulinho otca nechaj na pokoji, okej?!:))

Osman30.10.2012
 

Ako feminista som nadšený. Je tu vtip, satira, trochu štipľavej papriky.:) Budem si musieť kúpiť klobúk. A asi sa tebou začnem vážnejšie zaoberať. :)

E.E.30.10.2012
 

Preboha, Osman, len sa mnou nezaoberaj vážne! To niééé!:-))Radšej s humorom.

Lara30.10.2012
 

Ježiši, dva niekoľkominútové výbuchy smiechu, jeden, ten druhý v poradí (pri čítaní záveru) bol s následným zabehnutím! Ako som utekala pre vodu, podarilo sa mi naraz zakopnúť o mačku aj žehliacu dosku, potom, keď opäť zavládol mier a rovnováha, som si Adelu vychutnala ešte raz. Prečo som chvíľami mala pocit, že čítam o svojich myšlienkových pochodoch a niektorých tendenciách? Je to brilantne napísané.

E.E.30.10.2012
 

Preboha, veď ja som týmto nikoho nechcela priviesť k úrazu!:-)Dúfam, že mačka to tiež rozdýchala, keď má 9 životov. A teším sa.:-)

Enri30.10.2012
 

Dobré, Elen, aj mne sa Adela feministka páčila, aj tá jej hláška na konci to tom, že je lesba :-) Páči sa mi takýto obohacujúci druh humoru, pripomína mi ten satinsko-lasicovský a ten ja môžem. :-)

E.E.30.10.2012
 

Enri, ty si nedáš povedať - šak už ti vysvetlili, že L+S sú o inom:-)) Ale nie, veľmi pekne ďakujem - viem, že ty vždy povieš, čo sa Ti páči a o čo nie - o to je vždy komentár cennejší.

Zuzana30.10.2012
 

Strašne dobré. Adelu totálne žeriem a potichu jej závidím vyjadrovacie schopnosti.

E.E.30.10.2012
 

Joj, ďakujeme:-)

Vasil30.10.2012
 

Ach, Adela! Ako hnusne závidím. Také šarmantné. Normálne, závidím, Adela. Ježiši, Elena, prepáč, nechal som sa uniesť. :-))

E.E.30.10.2012
 

No dobre, pre tento raz ešte prepáčim:-))A ďakujem.

Lýdia J.30.10.2012
 

Ad: Adela feministka

Už dávnejšie som sa tak výborne nepobavila, Adela je skvelá, aj keď je feministka; zdá sa, že ju inšpirovala skutočná udalosť.:) A na múdrej zmienke o mesiaci - keď už nič iné, môže byť dobrý aspoň na vyplnenie pol normostrany - ja som sa musela nahlas smiať. Prepáč, Adela.:)))

E.E.30.10.2012
 

Adela sa predsa dôsledne inšpiruje životom:-)) Som rada, že som ťa pobavila - tá normostrana tam bola extra pre teba:-)

Lýdia J.30.10.2012
 

Ešte pripomienka, Elens, len, preboha, nespomeň pred Adelou výrazivo \"kuchynská literatúra\". To už si ani neviem predstaviť, ako by dovádzala.:)

E.E.30.10.2012
 

Dobre, nespomeniem:-)

j.z.1.10.2012
 

sľúbil som, čítal som, potešil som sa.
perfektný nadhľad a náklad (aj seba)irónie ma v prvom momente prekvapili, ale potom logicky sadli - ako riť na šerbeľ, aby som ťa parafrázoval.
tieto písačky odporúčam každému, kto pre vlastnú sebadôležitosť nie je schopný vidieť sa z odstupu a reálne. je to - okrem iného - aj výborná škola, lepšia než akýkoľvek kurz tvorivého písania.
skladám ti poklonu a určite neobídem ani tvoje ďalšie dielka, mám rád plnokrvné a štavnaté príbehy a ich hrdinov:)
ty nepotrebuješ súťažiť!

E.E.2.10.2012
 

Ďakujem za poklonu, teším sa, že Adela zabodovala a budem rada, ak sa pozrieš aj na iné - hoci sú dosť iné.

Lýdia J.1.10.2012
 

Pre: j.z.: Z tohto komentára mám možno väčšiu radosť, než bude mať autorka Elena. Adélu zbožňujem.:)

Lýdia J.2.10.2012
 

A čože? Teraz sa Elens hrá? Neodpovedá, hm... Usudzujem, asi stratila reč.:))

Lýdia J.2.10.2012
 

No dobre. Asi sa niekomu dnes chce tváriť. Varujem, ja sa nep... ani pred Markízou, ani pred Novým časom. Dnes - boli už aj správy o piatej. Kuknem ešte o siedmej. A - nech si ma potom Bujna a nejaká babizňa z novín nepraje - ako budem argumentovať proti ich zlátaninám. Spotvorili to, aj keď iba mierne. Čakali sme viac kopancov.:))

E.E.2.10.2012
 

Dúfam, že choroba ospravedlňuje moje ignorantstvo:-) a že si ich pri TV dobre sprdla:-)

catie30.9.2012
 

V Adelin navrat som uz ani nedufala. Tak som rada, ze sa tu zas ukazala a dufam, ze sa bude objavovat pravidelnejsie. :o)
A tiez blahozelam k vyhre v ankete, Elen. :o)
Pekny vecer.

E.E.2.10.2012
 

ahoj Catie,
ja som už pomaly nedúfala v tvoju návštevu:-). Adela sa chystá ukázať v najbližšej dobe, ak ju zas niečo neskosí.

j.z.28.9.2012
 

no dobre, tak som si to vytlačil a cez víkend prečítam. nerád čumím do monitora ešte aj vo voľnom čase.

E.E.29.9.2012
 

No dobre:-)

Lýdia J.26.9.2012
 

Ad: Prvé miesto v súťaži Humor a satira

Gratulujem.:)

Osman26.9.2012
 

Pridávam sa k Lydke. Gratulujem. :) A fotku nesťahuj, občas sem prídem a len tak sa pozerám. :)

E.E.26.9.2012
 

Ďakujem:-)

Osman24.9.2012
 

Ahoj Elena. Brilantne napísané, zrejme bez gramatických chýb. Mňa viac vzrušila tvoja fotografia, než text. Nenašiel som humor, možno jemnú satiru. Nie však Lasicovskú, tá je ostrá a trefná. Tak, a teraz si ma všetci upečte a zjedzte. :D

E.E.24.9.2012
 

:-))Ahoj, Osman. Našiel si správne a s Lasicom by som to tiež neporovnávala.
P.S.:Neviem, či by si mi nestál v žalúdku(a neviem piecť):D

Osman25.9.2012
 

Nenechám sa zjesť, ale ochutnať ma môžeš. :)
Neboj, variť a piecť budem ja. :)

DARK25.9.2012
 

Osman, máš bod. Napísal si to, k čomu som sa dlho odhodlávala a odhodlala až teraz, keď vidím prvý negatívny komentár. Ja som mala rovnaké pocity. Elen, s rešpektom pred tvojou doterajšou slušnou tvorbou som ti to nechcela napísať, ale mala. Mňa nežožereš, ja sa nebojím:-)

E.E.25.9.2012
 

Dark, aj teba vzrušila moja fotka? Preboha, rýchlo ju vymením, aby sa to nezvrhlo:-)Btw: to nie je prvý \"negatívny komentár\" a okrem toho, nechápem, čo má rešpekt pred doterajšou tvorbou spoločný s tvojím aktuálnym názorom. A prečo sa tu všetci už dopredu odvolávajú na to, že \"nech ma všetci zožerú\" - myslím, že tí čitatelia, kt. boli spokojní, majú natoľko úroveň, aby nikoho nežrali pre iné názory /literárne/. A mňa by ma priam mrzelo, ak by som sa páčila ešte aj tebe:-)))

Peter Elena Michael23.9.2012
 

Potom sa Adela rozhodla ešte navečerať. O živote sa najlepšie píše:)

E.E.24.9.2012
 

PEM, nie vždy:-)

Peter Elena Michael24.9.2012
 

Viem, že vieme:) Aj, čo som tým hovorím:)

Vasil23.9.2012
 

Elena, to koľko Adel behá po svete? Skoro ako moja. Len neviem, ako sa volá tá moja Tvoja Adela. Alebo, žeby to bola tá istá, len večne nestála? Príjemné čítanie. Za päť!

E.E.24.9.2012
 

Vďaka, Vasil.:-)Tvoja, moja, naša, vaša:-))

Lara23.9.2012
 

Adela je dobrá (celá, nielen táto časť). Dávam hlas. Ešte keby nebývala v bytíku... Páči sa mi veta, objasňujúca, ako ku krstu knihy pristupujú celebrity, páčia sa mi takmer všetky vety:) Aj konštatovanie, že Román (ŽPŽ) je nedonosenec a cena utešujúca. Len aby z dlhého písania o smrti (M) nebol macerovaný novorodenec.

E.E.24.9.2012
 

Ďakujem, Lara. No M skôr ako macerácia hrozí v daných podmienkach abortus:-) A - určite nie všetky celebrity.

Lara24.9.2012
 

Termín na abortus - dobrá hovadina, toto nemôže mať termíny - v každom prípade však už bol, ak dobre počítam. Ale aj tak si radšej prečítam Adelu. V tvrdej väzbe. Rozprávky o témach, ktoré sú ošúchané, nepočúvam, vždy ide o je uchopenie a spracovanie, o pečať autora, jeho pohľad.

Lara24.9.2012
 

JaJ, Jedno J uJelo, tak ich pridávam hneď päť teraz:)

E.E.24.9.2012
 

No termín môže mať napríklad interrupcia a to je tiež abortus, arteficiálny, ale ja som o termínoch ani nepísala, len o podmienkach vývinu. A tie sú fakt skôr na spontánny abort.:-) Asi sme sa nepochopili, lebo ja som zas nepochopila: čo už bolo?? /termín do LC alebo??/ Každopádne ma teší tento záujem o Adelu, ona sa mi tak dobre píše, priam sama:-)

Lara24.9.2012
 

Ale nie, Morituri píšete minimálne šestnásť mesiacov, podľa dátumov tu, a plod (ľudský) možno potratiť len do siedmich mesiacov. Nič iné v tom nebolo. (Bože, vysvetľujem, a práve som dvom literárnym prípadom radila presný opak. Budú ma súdiť, budú debaty, už sa radšej sťahujem späť do ulity, načas. (Načase?)

E.E.24.9.2012
 

Ach, už mi došlo, len to, ako beží čas, mi nedochádza.:-)a nezaliezajte, radšej dlhé vysvatlenie ako trvalé nedorozumenie - aspoň v komentároch, lit. je, pravdaže, trochu o inom.
P.S.:Ak budú súdy a debaty, dostane sa to do Adely:-)))

Lara24.9.2012
 

To beriem. A nezabudnite potom na jej krst pozvať Adelu B., tá sa vari i poteší. Má rada humor aj satiru, sebairónia jej tiež nie je cudzia.

E.E.22.9.2012
 

Ďakujem všetkým, ktorí sa pristavili a okomentovali a tým, ktorí sa pri tom aj pobavili, blahoželám, aj keď téma naozaj nebola originálna /čo už, Adela s tým bojuje od svojho zrodu/ a z humoru zas vyšla iba satira.

Enri22.9.2012
 

Takže k Adela má krízu: v rámci súťaže HaS konečne niečo, čo stálo pre mňa aj za komentár. Síce viac úvaha, než poviedka (ale možno mám iba nepresnú predstavu o kritériách poviedky - to potom Darkovej Arachnofóbia bola viac poviedková), ale štýl, pripomínajúci mi ľahký inteligentný Lasicov humor zabodoval, i keď iba na 4*

Lýdia J.22.9.2012
 

Enri? A vieš, že čakám niečo také - ako Posledný deň? A - furt nič! Dokážeš?:)

Enri22.9.2012
 

Vari by som aj dokázala, ale nieto času a azda už ani chuti. :-)

jana tichá22.9.2012
 

výraz \"ocumľáva\" ma zaskočil.:D. Neskorumpovanosť Adely mi prišla najvtipnejšia. Inak jemný humor, zo začiatku príliš rozvláčne, ale inak pekne napísané, téma však neoriginálna. Aj tu 5 hviezdičiek, a idem maturovať pri hlasovaní :D

Anketový lístok22.9.2012
 

Nezabudnite za svojho favorita hlasovať na adrese:
hlasov.at/kxn9

Monika Kandrikova22.9.2012
 

Výborne som sa pobavila. Suprové, vtipné a inteligentné. Nech sa darí.

Bea Štrauchová22.9.2012
 

Veľmi vydarená poviedka svedčiaca o talente spisovateľky, prajem veľa úspechov!

reňa22.9.2012
 

poviedka sa mi veľmi páči :)), prajem veľa tvorivých úspechov

Lýdia J.22.9.2012
 

Ad: Adela ma krízu/Súťaž H a S

Mne sa to tak páči. Kritéria si splnila, poviedka je humorná a aj satirická, so štipkou irónie. A nahlas som sa smiala pri predstave, ako si Adela niekedy ani nohy necítila pri hľadaní básnických inotajov. Alebo ako sa -načas- rozhodla -navždy- skoncovať. U mňa za päť hviezdičiek.

P.S. Ešte keď sa naučíš dobre písať aj o pikantnostiach, namôjveru, bude z Teba výrazný talent.:)

E.E.22.9.2012
 

Neprovokuj:-) Budem rada, ak zvládnem napísať aspoň celkom obyčajne o láske, lebo podobne ako Adele, mi to nejako nejde. A ďakujem - za hviezdy i opravu.
Inak - tie inotaje si tiež z celého najviac považujem:-)

Lýdia J.16.2.2012
 

Ad: palec hore

Nielen Život, ale aj, moja obľúbená Adéla dostala. Elens, gratulujem.:)

E.E.18.2.2012
 

No veď Adelu už vydali:-). Ďakujem.

Lýdia J.19.2.2012
 

No hej, vydali, ale nie celú. A aj vydané išli do koša.:)

Viera Kupsáková8.11.2011
 

Elena, pri čítaní som sa zabavila, a hneď mám krajší deň. Stihla som ich prečítať všetky naraz, čo je znamením, že sú napísané dobre - čítavo (dúfam, že sa to niekedy tak podarí napísať aj mne). Iste sa zastavím aj pri ostatných Tvojich dielach. A samozrejme - GRATULUJEM.

E.E.14.11.2011
 

Ďakujem. Som rada, že pobavili.

Lýdia J.12.10.2011
 

Ad: Zbierka poviedok

Adela, gratulujem Vám.:))
Elens, Tebe takisto. Je to dobrý pocit byť v jednom roku dvakrát vydaná, že? Veľa šťastia prajem.

Elens12.10.2011
 

No rozhodne lepšie, ako byť 2x vydatá:-) Ďakujeme, obe.

catie20.8.2011
 

Haloo?? Je tam Adela? A ako sa ma? Nema nahodou nieco nove? :o)))

Ľubica Bystrická18.8.2011
 

Všetko najlepšie k meninám prajem, Elena.

Elena18.8.2011
 

Ďakujem, ja som vedela, že mať pseudonym je výhodné - meniny dvakrát:-)Veľmi ste ma potešili.

zuzana šedá7.7.2011
 

Až teraz som tu objavila Iana a tak som sa pobavila! napr. hádam ju nezagebrí mliekom, tak to ma celkom zabilo, ale máš tam samozrejme viac takých originálnych slovných spojení :) a Adela je skvelá, ale to som Ti už tuším písala.

Elena 7.7.2011
 

Áno, písala, ale dobre sa to číta aj opakovane:-))

catie29.6.2011
 

\"Adela ju bez obáv a ostychu obdarila aj ďalšími vynikajúcimi vlastnosťami. Poväčšine takými, ktoré jej chýbali a ktoré, ako sa obávala, sa jej nepodarí dosiahnuť ani pri tretej reinkarnácii.\" - tak napriklad aj tato cast ma fakt dostala... TESIM SA, ze je Adela spat, urobila si mi VELKU radost, Elen. :o)))

Elena E.30.6.2011
 

Aj Ty mne:-)

Lýdia J.28.6.2011
 

Ad: Utrpenie mladej prozaičky

Elens, ďakujem. Výborne som sa bavila - na bohémskom prístupe Adely k životu, na tretej reinkarnácii, aj na presadzovaní svetového mieru... :)
A, myslím, že sa bude zabávať aj naša drahá poetka. Teda, pokiaľ sa preberie zo všednotýždňovej hibernácie.

catie29.6.2011
 

Tak tak, dobre myslis, Lydia... Ved dobre vies, ze Adela je moja srdcovka. :o)))
(Ze hibernacia - len si rob srandu z ubohych na smrt unavenych ludi... cs cs..) :o)

Elens28.6.2011
 

:-)

Vasil28.6.2011
 

Vždy som Ťa podozrieval, že máš talent. A teraz sa na ňom zabávam. Len neviem, či to nie je ten gogoľovský smiech.

Elena E.28.6.2011
 

Tak aspoň nejaké spojivo s velikánmi.:-) Berme to tak, že každý smiech je zdravý a usmiaty čitateľ poteší.

catie19.6.2011
 

Vyborne pokracovanie autorskych poviedok, Elena. IAN sa mi paci... Kde ty na tie napady chodis?? :o))
Ale tu Adelu ti neodpustim... :o))) Alibisticky si nam sem v capslockovom prispevku podhodila Adelu niekoho ineho, aby si sa k nej (pre osuchanost temy) nemusela vratit... Ale mna tymto neodradis... :o)))

Elena E.19.6.2011
 

O.k., tak Adela sa už štartuje:-)A bude sa snažiť byť načisto jedinečná.

catie19.6.2011
 

No, uz aby bola spat. :o) Niezeby som mala nieco proti IANovi, bol to kazdopadne Adelin slusny protivnik... :o)))

Elena E.18.6.2011
 

OZNAM ADELINÝM PRIAZNIVCOM:-) VČERA SOM ZAČALA ČÍTAŤ PAVLA VILIKOVSKÉHO: ČAROVNÝ PAPAGÁJ A INÉ GÝčE A OPäŤ SOM SA PRESVEDčILA O TOM, ŽE VäČŠINA TÉM Už BOLA OPÍSANÝCH. TAKŽE ODPORÚČAM POVIEDKU: MODRÉ OBDOBIE KÚCANSKÉHO-SMITHA - NÁJDETE TAM \"ADELINU MUŽSKú OBDOBU\" V BRILANTNOM PREVEDENÍ SKUTOčNÉHO SPISOVATEĽA NAšEJ DOBY A DOBRE SA POBAVÍTE.

Lýdia J.7.6.2011
 

Ad: Ian

Tak -Hocičan-? Ďalší termín vhodný na zavedenie do kodifikovanej hutoračtiny. Ale, tých pár ostatných, no neviem.

Elens, je to, neviem. Jednoducho, skvelé.

Elens7.6.2011
 

Kodifikovaná hutoračtina je sama osebe skvelý termín:-) Ďakujem.

Vasil7.6.2011
 

Tak pri Ianovi som sa bavil. Blahoželám.

Elena E.7.6.2011
 

Ďakujem, aj mňa to baví občas takto uletieť:-)

beata C.26.5.2011
 

Blahozelam k TIP-ke. :-)

Elena 26.5.2011
 

Ďakujem:-)

Elena26.5.2011
 

Lýdia, Trea - je mi cťou, že ste si \"u mňa\" potykali:-) Tak si to predstavujem - že by literatúra mala tvoriť mosty.

catie25.5.2011
 

No vidis, Elen, aka je Adela popularna. Tak sup sup, nieco prihodime, ci? :o)))
Ten \"TIP\" si tvoja tvorba rozhodne zasluzi. Tesim sa s tebou. :o)))

Elen26.5.2011
 

Ďakujem.:-) No nejprv dokončím Morituri a potom niečo prihodíme sem. A potom sa snáď už odblokujem aj na Tlakovej níži.

trea25.5.2011
 

Gratulujem k Tipke. Komentáre tiež pridávam poskromne, ale mám skoro všetko prečítané na Tvojej stránke.:)

Lýdia J.25.5.2011
 

Trea, komentáre pridávate poskromne? Ja, priznávam, neposkromne:))) Adéla, vlastne, Adela, je úžasná.

trea25.5.2011
 

Veru poskromne, Lýdia. A ktovie, možno sa raz rozpíšem. Inak úplne neskromne mi môžete tykať:)Vaše ty mi nijako neublíži:) Ale samo, oslovujte ma, ako to cítite. Inak ja držím palce Tescu. A tiež na neskromných 99% odhadujem, že Morituri odkráča do ďalšej tipky.

Lýdia J.25.5.2011
 

Okej, Trea, tykáme si.
Aj Tesco si zaslúži pozornosť, no Adela je tak krásne vychcaná. A, \"Túra na smrť\"? Tiež si to myslím, stopercentne.:))

zuzana šedá25.5.2011
 

blahoželám, Elenka!
čítam Ťa, aj keď nie vždy komentujem, no nemôžem stále opakovať, aká si skvelá!

Elena26.5.2011
 

No veď by to aj bolo čudné.:-) Aj keď,páči sa mi aj Štepkovo: \"Hovor mi o mne.\":-))))

Lýdia J.25.5.2011
 

Ad: Dnešná TIP-ka

Tak, Elens. Teraz neviem, či mám gratulovať Tebe, alebo Adele.:) Ale, v podstate to je jedno, obidve ste výborné. Veľa šťastia prajem v ďalšom písmenkovaní.

Elens25.5.2011
 

Obidve ďakujeme:-)

zuzana šedá29.4.2011
 

Ahoj, Elenka,
tak toto je výborné!!! nieže by iné od teba nebolo :) ale už som tu dlho nečítala a zas som si vybrala teba a dobre som urobila! pobavila som sa, vďaka :))

Elena29.4.2011
 

A mňa si zas príjemne prekvapila. Teším sa, že pobavilo.

Lýdia J.14.4.2011
 

Tak, už iba Adela.:) Zdá sa, že to poriadne natrela svojmu autorovi. A neverím, že sa už nevráti. Na to je priveľmi prefíkaná.
Myslím, drahá Elens, že jej budeš musieť vyčleniť zvlášť súbor. Iba o Adele, Tesco bude musieť ísť mimo.:)))

Elens15.4.2011
 

Lýdia, nič nie je nemožné:-))

Raniya14.4.2011
 

Jojha, tá Adela sa mi fakticky páči! :D

Super, super.

Elena15.4.2011
 

Ďakujem:-)

catie13.4.2011
 

..ale no.. Elena, zeby niekto po ocku sledoval aktualne dianie na fb? :o))) kazdopadne ocenujem rychle zapracovanie do poviedky (zavidim..) :o)
..a mimochodom..paci sa mi aj tato, len mi ten koniec uz nepripada prilis otvoreny.. no, necham sa prekvapit.. :o) vratim sa opat.

Elena13.4.2011
 

Účastníci akýchkoľvek sebarozvojových kurzov sa na seba možno v podstate podobajú:-), ľudských stereotypných reakcií na veci je proste len niekoľko. Len som nepochopila, čo je na závidenie?? Nateraz som s Adelou skončila a možno aj navždy/ak sa neozve:-)/ - opäť ma prepadávajú moje \"nočné melanchólie\", takže asi vystriedajú ľahkosť a vtip. Ďakujem za pekné komentáre, boli príjemný motor:)

catie13.4.2011
 

Na zavidenie je, ze dokazes okamzite reagovat.. na rozne podnety, aj od citatelov. Za to velka poklona. :o)) Ja aj len jednu malicku basen snad pisem dlhsie nez ty poviedku na poziadanie..
Ok, co uz, nic netrva vecne.
Ale aj tak sa urcite vratim! :o)

Elena13.4.2011
 

Budem rada:-)

Beáta Cígelská13.4.2011
 

Táto sa mi páči najviac. Ale nie je slovo luhať také nejaké zastarané? Ináč super.

Elena 13.4.2011
 

Ďakujem, som rada, že som neskĺzla pokračovaním k nezáživnosti. Luhať - iste, skôr archaizmus, ale keď mne tam to zaluhal, v tom patetickom švungu jeho replík tak sedelo:-)

Lýdia J.11.4.2011
 

Elens, tieto Tvoje písačky o písaní sú pre mňa excelentné. Ale, Adela sa mi omnoho viac páči než Tesco.

Elens11.4.2011
 

Takže Adela. No rozhodne je živšia:-), takže ju ešte nechám žiť.

Ľubica Bystrická10.4.2011
 

Adela sa mi páči. Viem si predstaviť ako autor, keď sa trochu vyspal, oživuje vymazaný súbor z virtuálneho koša. Pretože mu dôjde, že sa mu páči tiež a spolu s ňou môže vystavať iné lešenie. Akékoľvek. Hlavné je kráčať po schodoch.

Elena10.4.2011
 

Som rada, že sa Vám páči. Aj mne sa to s ňou páči, tak možno potiahnem ďalší schod.:-)

catie8.4.2011
 

Velmi dobre citanie, Elena, mam rada tvoj styl pisania, jazyk, ktory pouzivas, tu lahkost a vtip, co z tvojich poviedok priam srsi a v neposlednom rade zaujimave napady. Fakt dobre. Fakt paci. :o))

Elena8.4.2011
 

Fakt potešilo.:-)Veľmi.

catie8.4.2011
 

..ale predsa len by som chcela vediet ako nakoniec dopadla Adela.. :o)))))

Elena E.8.4.2011
 

Tak snáď nabudúce, keď to zistím:-)

catie9.4.2011
 

super, urcite je o nej este co napisat. :o) (v nejakom volnom pokracovani..)

Elena9.4.2011
 

Už sa na tom pracuje, inšpirovala si ma.:-)

catie9.4.2011
 

Ok, I´ll be back... then. :o)))))

Elena 9.4.2011
 

Tak dúfam, že nesklame, verzií bolo viacero.

catie10.4.2011
 

nesklamalo. :o))) (ale radsej uz nepis, ze mas viacero verzii, som potom prilis zvedava aj na tie ostatne.. :o))) )

Elena10.4.2011
 

Ostaň zvedavá, možno ešte niečo pridám.:-)

EROIDE8.4.2011
 

Bola to mila poviedka:)

Elena8.4.2011
 

Milý komentár:-)

ERO8.4.2011
 

Preto treba davat postavam dobre mena:)

Elena8.4.2011
 

Tak, tak:-)

trea8.4.2011
 

Vtipné! So vstupom babky na scénu začal gradovať aj môj úsmev. Teraz mi len zostáva vystríhať sa osoby so zápisníkom v ruke, ktorá poľuje na svoje postavy v okolí Tesca.;)

Elena8.4.2011
 

:-)

Vasil8.4.2011
 

Predstavil som si nejaké mesto a Teba s notesom, okuliarmi, v plantavých nohaviciach a oškretých topánkach s rozčaptaným pravým opätkom, hladnú, ako vychudnutou, takmer priesvitnou ruku so silne vstupujúcimi modrastými žilami vyberáš z čínskej napodobeniny značkovej kabelky suchý rožok kúpený v Tescu za 4 centy a tajne z neho odhrýzaš a tekavým nervóznym pohľadom sledujúc, či sa náhodou nepristaví nejaký šarmantný päťdesiatnik, dobre zazobaný a nepozve Ťa na kávu. Lebo zadok máš celkom k svetu, aj ostatné by sa dalo použiť, lebo to ten čínsky textil ešte celkom dobre drží v prijateľných formách. Len zuby si budeš musieť dať do poriadku. Komu už treba štrbavú pomaly vädnúcu blondínku, ktorá by sa už konečne rada poriadne zavŕtala do života po boku solídne, hoci aj trošku, možno aj dosť pri tele obstarožného, ale spoľahlivého ochráncu, ktorý by Tvojím štyrom deťom od troch chlapov bol dobrým, milujúcim otcom. Á. Len na vysvetlenie, dve sú dvojičky. Ale od ktorého... No. idem aj ja do Tesca kúpiť si aspoň jeden rožok za štyri centy. Pekný deň všetkým, ktorí sa rozhodli objaviť v sebe talent pozorovať život v jeho neopakovateľnej podobe.

Elena8.4.2011
 

Vďaka Vasil,toľko som sa nasmiala pri tom komentári:-), že sa mi chce produkovať ďalšie zábavné fikcie.

Ľubica Bystrická6.4.2011
 

Dobrý nápad, originálne, prekvapivé. Usmiata ďalej uhýbam pred výpadmi svojich postáv, teraz už viem, že úsmev je na mieste, že nie mne prepína.

Elena7.4.2011
 

Vďaka, Ľubica:-), hlavne, že vyvolalo úsmev.

Lýdia J.6.4.2011
 

:))) Skvelé, Elens, a to som si myslela, že ma už ničím neprekvapíš.

Elens7.4.2011
 

To nie ja, to Adelaide, pardón Adela:-)))Jój, koľko vecí som si ja o sebe nemyslela, Lýdia.

Raniya6.4.2011
 

Paráda!
A dokonca by som si dovolila tvrdiť, že niekedy je to aj pravdivé, najmä u mňa. Často niečo plánujem s mojou postavou a predsa si ona postaví hlavu a zachová sa celkom inak, ako by sa mala. A potom aby som si lámala hlavu, čo s ňou ďalej tak, aby bola aj ovca celá aj vlk sýty.

Skutočne zaujímavo napísané, teraz mu už len prajem veľa šťastia pri pozorovaní :)

Pekný deň!

Elena7.4.2011
 

Ďakujem:-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Elena Eleková

075.JPG
O mne

Vždy som mala rada slová a teraz mám pred nimi aj rešpekt. Dúfam, že tie moje niekoho oslovia alebo aspoň vyvolajú atmosféru...

Čo oslovilo naposledy v literatúre mňa:
Sebastian Barry: Utajené svedectvo
Jaroslava Blažková: Happyendy
Barbara Gordonová: Tančím tak rychle, jak dokážu
Vladimír Korner: Anděl milosrdenství
Pavel Vilikovský: Pes na ceste

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: