IKARIKAR http://www.ikar.sk

Až za horizont. (Lorelei K.)19.8.2015
 

2
 počet hodnotení: 4
prečítané 82, Komentáre 6

 
14 dní do začiatku školského roka
Už od rána som ležala na posteli a premýšľala som nad tým, ako sa cítia ľudia vonku. Iste im z čela steká pot a dychtivo túžia po kúsku chládku. Tí šťastlivejší sa hádžu do bazénov a užívajú si posledné dni prázdnin s vychladeným pivom v ruke. Ja som bola šťastná, že môžem byť v mojej chladnej izbe i napriek tomu, že len plytvám časom. Radšej byť dobrovoľne v domácom väzení, než sa mučiť vonku.
Horúce augustové slnko, ktoré sa na mňa usmievalo spoza okna, sa totiž rozhodlo premeniť na púšť všetko, čo zasiahlo svojimi lúčmi. Od posledného letného dažďa prešla už dlhá doba a preto bolo všade sucho a teplo. Ešte zopár dní a ľudstvo sa uvarí vo vlastnej šťave. Alebo sa všetci roztopia. Tak či onak – príjemné to určite nebude.
Moje nezmyselné úvahy prerušilo pípnutie správy.
pod fajcit idem k tebe hned som tam majo
Majo, alias Majlo, (nemal rád tú prezývku, no ja som bola jediná, ktorá ho tak mohla volať) bol ten typ človeka, ktorý nepoznal žiadne interpunkčné znamienka. Tak isto to bol typ človeka, ktorý nemal vo zvyku pýtať sa otázky ty...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Severína26.8.2015
 

Keby som ti mohla aj ja poradiť, tak by som povedala: zmeň formu - kde bolo tam bolo, čiže rozprávanie jedného človeka, monológ. Dať tam viac dialógov, môžu byť aj humorné, ak si to vyžiada situácia. Trocha sa tým posunieš. Zapracuj do toho nejakú akciu, dej, akciou nemyslím nejaké bitky, hádky, to nie, ale niečo, čo sa prihodí, čo prinúti čítať ďalej a tešiť sa na ďalšiu kapitolu. Ukonči to vždy napäto. Tak, aby čakali, čo bude zas nabudúce a pozerali na počítač, či si pridala novú kapitolu a nie naopak. Čitatelia nesmú povedať: ach bože! zas tam dala tú nudnú vec. A prejdú to bez povšimnutia. Snaž sa, aby ťa ľudia komentovali. To je znak, že ich zaujímaš, keď ťa prejdú len tak bez spätnej väzby tak ver, že to nezaujalo. Keď je málo komentov, to neznamená, že je to dobré, ale, že to nebaví a preto to nechcú riadiť pripomienkami. Je im to ľahostajné.
Dúfam, že to, čo som ti napísala zoberieš v dobrom, lebo tak to je mienené, ako rada. Niektorí ľudia, to čo im niekto napíše, ako radu berú skôr, ako potupu, niečo, čo ich rozčuľuje a nie, čo im má pomôcť.
Želám pekné a zaujímavé písanie.

Lorelei K.31.8.2015
 

Ahoj, samozrejme, že tvoj komentár beriem v dobrom. :) Potešila som sa, keď som videla, že moje \"dielo\" bolo čítané a ešte viac som sa potešila, keď som zazrela komentáre. Naozaj som rada, že niekto svoj čas obetoval práve čítaniu môjho príspevku, a že sa našli aj takí ľudia, ktorí vyjadrili svoj názor. :)
Ako som spomínala, že zapracujem na tom začiatku, tak mi to trvá o čosi dlhšie, než som plánovala, pretože niektoré udalosti mi dosť narúšajú moje plány a kradnú takmer všetok voľný čas. :D
Ale pri tom všetkom upravovaní, škrtaní a prepisovaní budem myslieť na rady, ktoré si mi napísala a budem sa podľa nich riadiť. :)
Najbližšie nebudem pridávať žiadne nové časti, najskôr upravím to, čo je už zverejnené. Nebudú chýbať ani akcie a ani dialógy, snáď sa to bude návštevníkom čítať už o čosi lepšie. :)
Takže ďakujem, budem sa snažiť už viac nesklamať. :)

otázka25.8.2015
 

3 kapitoly: nudíš a to je zle

ešte kolko kapitol bude o nevýraznej banalite všedného dňa?

lebo

lepšie ak autor zaujme prvým odstavcom

lebo

len vtedy je dôvod vrátiť sa

Lorelei K.26.8.2015
 

V prvom rade by som sa chcela poďakovať za čas, ktorý ste venovali môjmu príspevku.

Toto je prvá vec, ktorú som dotiahla do konca. Nemám ešte mnoho skúseností a pri písaní tohto príbehu som si povedala, že nebudem sa náhliť už od začiatku. Prečo? To neviem. Proste som si myslela, že nebude správne, ak všetky zvraty a väčšie udalosti napchám hneď na začiatok. Po tom, čo som si prečítala Vašu reakciu, som si opätovne prečítala môj príspevok a uvedomila som si, že to bola asi tak trochu chyba. :)
Ale ako sa vraví, človek sa učí na chybách. Takže sa nevzdávam a na tom začiatku zapracujem.

Nasledujúca kapitola sa od prvých troch líši. Dej sa konečne posúva a preto dúfam, že nasledujúce kapitoly už nebudú sklamaním.

Každopádne, ďakujem za Vašu reakciu a najmä za radu - vezmem si z nej ponaučenie a budem sa snažiť, aby som sa podobných chýb už viac nedopustila.

Celé dielo mám uložené v počítači, postupne ho sem pridávam. Pred tým, než pridám ďalšiu časť na stránku, si ju ešte raz prezriem, upravím a spravím posledné úpravy. Tie zmeny som robila už aj mnoho krát pred tým, lenže stále sa nájde niečo, čo treba zmeniť alebo vyškrtnúť úplne.

Ten začiatok upravím, len musím nad tým ešte popremýšľať. Aby som náhodou neurobila ďalší krok vedľa. :)

Ešte raz ďakujem za Váš názor. :)

:)26.8.2015
 

Všetky zvraty či žiaden v prvých minútach deja sú rovnaký extrém. Je treba nastoliť aspoň jednu otázku, aby sa dostavila autorova zvedavosť, len nie menovať činnosti, ktoré nedokážu zaujať, ktoré nie sú ničím výnimočné.

Lorelei K.31.8.2015
 

Ďakujem, aj keď mám v týchto dňoch menej času, už na tom pomaličky pracujem. :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Lorelei K.

O mne

Bezcieľne preklikávanie sa svetom internetu ma raz doviedlo k obrázku s textom o knihe.
Vraj napíš knihu, ktorú by si si chcel prečítať.
A teda som začala.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: