IKARIKAR http://www.ikar.sk

Azrielova kniha mŕtvych: Nekromanti a Svätí- OPRAVA (Rafael)31.10.2015
 

2
 počet hodnotení: 4
prečítané 179, Komentáre 2

 
Za oponou
 Vieš, tento príbeh sa stal dávno. Niektorí začali vravieť, že si ho vymysleli, aby si krátili dlhé zimné chvíle pri ohni, iní zas tvrdili, že sa skutočne stal. Neviem, či majú pravdu jedni alebo druhí, no ja verím, že je pravdivý. Poviem ti o ňom, a ty sa rozhodneš, či mu uveríš.
 Ľudia majú tendenciu všetko zveličovať alebo prikrášľovať. Ani kráľ tohto príbehu nebol výnimkou. Raz som počul, že bol zlý a krutý, že temnota mu dávala život. Bola pre neho dôležitá ako vzduch, ktorý dýchal. Potom to bol dobrý kráľ, ktorý žil len pre ľudí. Bol spravodlivý a múdry. Že všetci ho milovali. Ja si ale myslím, že človek, hoc je akokoľvek dobrý a láskavý, môže padnúť. A preto sa aj z neho stal nakoniec tyran.
 Nik si už nepamätá prečo sa zmenil. Ja verím, že kvôli láske. Pretože láska ide ruka v ruke s nenávisťou. Ako to už býva, kráľ mal svoju kráľovnú. Obetoval by pre ňu všetko, dokonca aj vlastný život. Ale po dlhej kráľovninej chorobe ho Smrť odmietla, a vzala si ju.
 Zronený a ubolený, zatvrdil svoje srdce pred všetkou krásou. Jeho žiaľ sa stal medovým motúzom pre by...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Rafael1.11.2015
 

Ďakujem za upozornenie. Budem sa snažiť čo najrýchlejšie odstrániť chyby, ktoré si uviedol.
Čo sa týka toho predposledného odstavca (s tým mrazom)- to malo byť vysvetlené počas ďalších kapitol. Ale aj tak zvažujem nad zmenou.

Domz1.11.2015
 

Ahoj Rafael,
keďže píšeš fantasy, čo aj ja, pustil som sa do čítania tvojho príbehu. Dejovo zatiaľ zaujal. Dúfam, že čoskoro pridáš pokračovanie.
Čo sa formy týka, tam mám pár výhrad. Často zabúdaš na čiarky. Taktiež by to chcelo občasné vyškrtnutie zbytočných slov (a, však, ...).
Ďalšia výhrada sa týka priamej reči. Všimol som si aj v inom tvojom príspevku, že takmer vôbec nepoužívaš priamu reč. Obrovská škoda, lebo sama tým uberáš na hodnote svojmu textu. Tu by sa hodil nejaký dialóg medzi tými vojakmi, kým si po nich príde ich osud ;) Popremýšľaj.
Ďalej píšeš, ako \"Rambo\" hovorí: čo sa to doriti deje? atď... a hneď za tým, že na nočné prepady boli zvyknutí. Toto mi nepríde ako reakcia na niečo, čo zažívam pravidelne. Skôr mi to pripadá, ako odporovanie si.
A na záver úplne nezmyselný mi príde odsek: \"Všetkých zamrazilo. Nie však z počasia vonku...\". Píšeš, ako sa odrazu ochladilo, vzduch sa zráža do obláčikov pary (z ničoho nič) a potom, že ten pocit poznali. Odkiaľ? Ďalej pokračuješ: \"Dokonca sa začali smiať jeden z druhého. Ten im však zamrzol v hrdlách.\" Čo im zamrzlo v hrdlách? Predpokladám, že smiech. Lenže ty predtým slovo smiech neuvádzaš. Používaš sloveso začali sa smiať. Takže nemôžeš na to nadväzovať vetou \"ten im zamrzol v hrdlách\".
Odstráň tieto nedostatky a bude to fajn :)
Toto bolo to, čo udrelo do očí mne, iní si možno všimnú aj čosi ďalšie. Príbeh sa mi ale páčil, takže budem pokračovať v čítaní (ak nejaké pokračovanie teda bude). Držím palce.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Rafael

Fotografia0799.jpg
O mne

Človek sa môže stať bohom iba vo svojom príbehu, ktorý sám napíše ;)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: