IKARIKAR http://www.ikar.sk

Babkina knižnica (D. Vavrik)20.7.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 166, Komentáre 2

 

                Jej najstrašidelnejšia spomienka z detstva sa odohrala v dome jej babky. Pamätala si ako raz, keď bola ešte úplne malá, zostala u nej počas víkendu. (Mohla mať vtedy päť? Možno šesť? Nevedela to celkom presne, no mala dojem, že ešte nechodila do školy.) Musela to spôsobiť nejaká neočakávaná situácia, pretože väčšinou k nej chodila len s rodičmi. Krátke povinné návštevy počas Vianoc a narodenín, vždy pekné šaty, učesanie vláskov, šuchot baliaceho papiera.
                Bála sa jej. Svoj strach vyjadrovala ako väčšina detí plačom, krikom, neskôr  ho verbalizovala v krátkych vetách ako „Si zlá.“, alebo „Nemám ťa rada.“ Babka sa k nej čoskoro začala tiež chovať nepriateľsky, hovorila o nej ako o zle vychovanom dieťati. Dokonca, vo chvíľach, keď sa jej rodičia nedívali, si párkrát neodpustila príležitosť udrieť ju. Keď to povedala rodičom, vždy tvrdila, že klame. Dušovala sa, že ona by dieťaťu nikdy ublížiť nemohla. Jej rodičia sa, tak, ako to zvyčajne v podobných situáciách býva, stále postavili na stranu dospelého, čo ju bolelo snáď ešte viac ako samotný úder. ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Bartolomej24.7.2015
 

Nápad sa mi páči. Ešte to spracovanie. Keď čítam o strachu, chcem sa báť aj ja.

D. Vavrik27.7.2015
 

Ďakujem za komentár.
Keďže poviedku som nepísal ako horor, ale skôr ako pokus o psychologický pohľad do mysli dieťaťa, nebolo jej účelom vyvolať u čitateľov strach. Každopádne na spracovávaní svojich textov ešte v budúcnosti zapracujem. P.S. Potešilo ma, že sa ti páčil nápad.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

D. Vavrik

pitbuls.jpg
O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: