IKARIKAR http://www.ikar.sk

Balada o poslednom pive na svete (vilo vilo)30.9.2014
 

2
 počet hodnotení: 2
prečítané 125, Komentáre 4

 

Poviem vám príbeh,ktorý sa stal.Nemusíte mu veriť,ale uznáte,že aj vám sa už stalo niečo,čo vám nik neuveril a radšej ste o tom prestali hovoriť,aby vás ľudia nemali za blázna.Tiež som tak urobil,ale o nejaký čas mal ten príbeh dohru,ktorá ma donútila o tom hovoriť znova.
Takže-pracoval som na holandskej nákladnej lodi.Boli sme tam traja-kapitán Marko,lodník Niels a ja ako lodník a strojník.Marko pätdesiatnik,my tak akurát.Roboty bolo dosť,hlavne túto cestu.Jedenásť dní sme sa nedostali na breh.Dochádzal nám tabak,o pive sa nám aj snívalo a došlo to tak dˇaleko,že som s Nielsom recykloval špaky zo smetí.Lodˇ sme odstavili v poslednej chvíli.Marko vyložil auto na breh a oznámil nám,že asi tri dni postojíme,pretože nemá žiaden kšeft.Nakázal nám,čo máme robiť a zmizol preč.Okamžite sme sa prezliekli a vypadli do obchodu.Basel je pekné mesto,ležiace na Rýne na švajčiarskej strane na hraniciach s Nemeckom a Francúzkom.Nakupovať sme šli samozrejme na nemeckú stranu.Musím pochváliť nemecké väčšie obchody,v poslednej dobe v nich nie je problém kúpiť kvalitné české pivá ako Budvar,Plzeň,č...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

vizvo12.10.2014
 

Sucho na lodi je najhoršia vec na svete!!!
A ktorý si ty Vilo? Jeden strojník od nás mal zase porezané oba palce na rukách a lekár v Rumunsku si myslel, že mu ukazuje, že je všetko O.K. :-)

nvwliw1.10.2014
 

Musím sa pridať k predchádzajúcemu komentáru. je to napísané všetko veľmi na kope. Ale dávam hviezdičku za nápad. Anna Bernáthová

čitatelska vzorka1.10.2014
 

Neprečítané.Nielen ja,asi nikomu sa nebude chcieť trápiť sa so zliatym textom až do konca,mal by si pochopiť prečo,už keď čítaš túto odzvu,ak nie, tak tvoja smola.

kuk13.11.2014
 

:)dobrá,solíš polievku skôr,ako ochutnáš?:)ak si neuspela,nevybíjaj si zlosť na iných.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: