IKARIKAR http://www.ikar.sk

Beštia (Erika Obertová)30.1.2015
 

3
 počet hodnotení: 4
prečítané 223, Komentáre 4

 
Beštia
Okolo schodov sa zhromaždili všetci pozvaní hostia, pozorovali telo majiteľa domu, ako leží na drevenej dlážke bez známky akéhokoľvek pohybu. Vedeli to, čo im neskôr oznámil aj patológ. Simon Damian bol mŕtvy. Päťdesiattri ročný oslávenec, oblečený v čiernom luxusnom obleku a s hodinkami viac cennými, aké by mohli mať ostatní pozvaní,  leží obrátený tvárou k zemi.  Príčina smrti bola po pol hodine oznámená detektívovi, ktorý vypočúval svedkov vo vedľajšej miestnosti. Damian mal podliatiny na zápästiach a rany po súboji na hrudi a tvári, patológ na 99,9% ako smrť určil zlomený väz následkom pádu, ktorý bol zapríčinený inou osobou. Simon Damian, známy a bohatý podnikateľ s nehnuteľnosťami bol zavraždený.
Vo veľkej kancelárii, pokrytej drahým zlato zdobeným kobercom sa už nachádzal prvý podozrivý, ktorého detektív Melin vypočúval.
,,Váš otec bol zavraždený Tom. Niekto ho z tých schodov zhodil, a podľa toho, čo vypovedali ostatní zúčastnení, vy ste s otcom nemali práve ukážkový vzťah. Vyhodil vás z firmy, potom z domu, a nakoniec vás aj vydedil. Dosť dôvodov zbaviť sa ho...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Ella Lenart31.1.2015
 

Ahoj Erika, určite by sa zišlo viacej opisu a dôvodov na tak rýchle vyriešenie prípadu. Pekne, dynamické, no musím uznať, že \"Mrcha\" je lepšia\". Nebudeš v nej pokračovať? Zaujíma ma čo bolo ďalej...

Erika Obertová - autor31.1.2015
 

Ďakujem za reakciu a pripomienky, veľmi si ich cením a v budúcnosti pri písaní krátkej poviedky na ne budem myslieť. Pokračovanie Mrchy čakajte v priebehu dvoch týždňov.

vojtovicova andrea30.1.2015
 

moc pekné, ale keby ste z toho urobila viac kapitol, taky mensi roman, bolo by to super.kazdopadne, myslienka vyborna.

Erika Obertová - autor31.1.2015
 

Ďakujem za reakciu, potešila ma. Budem uvažovať o podobnom príbehu, ktorý by nebol uvedený ako poviedka, ale ako vy píšete menší román.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Erika Obertová

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: