IKARIKAR http://www.ikar.sk

Bez Hraníc / 1 časť / Temnota (Valik)10.2.2017
 

3
 počet hodnotení: 1
prečítané 104, Komentáre 9

 
Bez Hraníc
 
Drobné ľadové kryštáliky rozptýlené vo vzduchu ovládli celé mesto, zmenšujú viditeľnosť a prispievajú k pochmúrnej nálade mračiacim sa ľudom, ktorých stretám na ulici cestou do reštaurácie. Počujem ako šomrú na hmlisté počasie, mračia sa a pohundrávajú si popod nos, len tak, sami pre seba. Mal by som pridať do kroku, čo ak tá pochmúrnosť zachváti aj mňa.
Dnešok by mal byť pre mňa výnimočný, no nie je. Vnímam ho tak ako každý iný deň a nie ako deň mojich narodenín. Deň, ktorý každý oslavuje a očakáva od svojich blízkych darčeky. Odnepamäti neznášam oslavy aj tá dnešná moja oslava narodenín bude taká ako každý rok doteraz, o ničom. Vravel som aby mi oslavu neorganizovali, že nemám náladu na vysedávanie a  popíjanie nealkoholických nápojov v reštaurácii, medzi cudzími ľuďmi. No môj šéf Semuel Barnys a moji dvaja kolegovia Met Radley a Robert Dannot, čo sú zároveň aj mojimi dobrými priateľmi, trvali na tom že oslava sa konať bude a oni sa o všetko postarajú. Kiežby ma počúvali v súkromí tak ako v práci, no o tom môžem len snívať.
„no tak Williem, nebuď suchár, p...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Valik20.3.2017
 

Ďakujem.

Valik20.3.2017
 

Veľmi pekne ďakujem Verity, s tou gramatikou máš pravdu, budem musieť spomaliť a dať si čas na dôslednejšiu kontrolu. Vedela by si mi poradiť nejaký dobrý program na kontrolu? Word na to nestačí. Z tej zaľúbenosti sa pokúsim ubrať aj keď Williem je presne taký v tridsiatich rokoch po prvý krát šialene zamilovaný. Čo sa týka toho sumca, k rybárskej výbave patrí aj váha a keď nie je postačujúca tak rybári majú niečo ako tabuľky, dĺžka = cca váha, približný odhad. Mám v rodine pokročilého a veľmi skúseného rybára, občas s ním aj s jeho partiou chodím rybárčiť a sama som bola svedkom podobného úlovku, bol to skoro trištvrte hodinový zážitok, kým sumca ktorý statočne bojoval, vytiahli z vody na breh jazera. Ďakujem za rady, teším sa z každého komentára.

Verity20.3.2017
 

Tak som sa dozvedela niečo nové o rybárčení :) ... Tak to je super, že máš takéto osobné zážitky. S programom ti žiaľ neporadím, ja nepoužívam žiadny, ale snáď sa ti podarí nejaký kvalitnejší vygoogliť.
Prajem veľa chuti a energie do ďaľšieho písania :)

Valik10.3.2017
 

Pridávam ďalšiu kapitolu, som rada že sa to aspoň niekomu páči.

Verity19.3.2017
 

Super, už sa príbeh rozvíja... Samozrejme to má ešte medzery, ale baví ma to. Len by nemuseli tí dvaja byť v každom druhom odstavci tak strašne zaľúbení, je toho trošku priveľa :) ... A pozor na gramatiku, daj si to skontrolovať nejakému programu, alebo človeku, čo sa vyžíva v pravopise. Chápem, že je to asi rýchlosťou akou sa snažíš pridávať nové kapitoly, ale predsa len...

Verity19.3.2017
 

Ešte maličkosť. Chápem, že rybári so sebou nosia meter a že sumca hneď merali. Ale ako prišli na to, koľko váži? Ak si chcela naznačiť, že to bol kapitálny úlovok, mohol niektorý z rybárov napr. obdivne poznamenať, že má isto cez 200 kg. Vyskúśaj ešte nejaké ďalšie možnosti, ako ti budú pasovať do textu a zároveň budú uveriteľné.
Teším sa na ďalšie pokračovanie. Obdivujem tvoje nadšenie pre písanie a tvoju energiu. Píš, píš, som zvedavá, kam príbeh smeruje.

Verity6.3.2017
 

Ja chcem pokračovanie. Ako to bude ďalej? Máš to už napísané?

Rada17.2.2017
 

Bez chuti, farby, vône, s chybami. Čítať denne, zatiaľ nepísať.

Valik17.2.2017
 

Ďakujem, beriem si k srdcu.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Valik

O mne

Budem vám vďačná za každý váš názor. Rada by som vedela kde robím chyby, čo zmeniť a kritiku budem brať ako ponaučenie. Ďakujem.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: