IKARIKAR http://www.ikar.sk

Beznádejne zamilovaní (Kristína Kijovská)21.7.2014
 

3
 počet hodnotení: 2
prečítané 97, Komentáre 1

 
Beznádejne zamilovaní
„Miláčik vstávaj“, kričal na mňa otec z kuchyne. Trocha som sa pomrvila a ponorila sa do mora snov. „ Zmeškáš prvý deň v novej škole“, oznámil milo. Strhlo ma. Vyskočila som z postele a moje kroky smerovali do kúpeľne. Korektor, riasenka, pomáda, voňavka a samozrejme hrebeň, to všetko malo v tento moment cenu zlata. Aspoň pre mňa. Vlasy som si nechala rozpustené a keďže bolo chladnejšie vzala som si legíny a tričko s krátkym rukávom. V prvý deň sa neučí a tak som si vybrala malú kabelku. Vybehla som z izby a letela schodmi do kuchyne. „ Dobré ráno“, povedala som a otcovi vlepila pusu na líce. „ Dobré ránko“, odvetil. „ Desiatu máš na stole a tu hrianka s džemom ako to máš rada“, oznamoval mi ako malej. Ale už som si nato zvykla. Mama mi zomrela keď som mala osem rokov a ostali sme len dvaja. Takže sa o seba staráme ako len vieme. „Odveziem ťa“ , ponúkol sa. „Vďaka oci, ale chcem sa prejsť“, odvetila som a zamávala mu. Pravda je, že ma nohy boleli ako keby som zabehla maratón,...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

littlegirlinbigworld23.7.2014
 

Ahoj, Kristína.

Vidím, že máš ešte len 14 rokov, čo sa samozrejme odzrkadľuje aj v texte. Odporúčam veľmi veľa čítať a všímať si ako píšu iní autori a samozrejme aj veľa písať a písať. :)

K samotnému príbehu, trošku mi prekážalo, že to bol akoby len postupný opis stalo sa toto a toto. Od románu podľa mňa čitateľ očakáva to povestné čosi viac.

Zároveň odporúčam lepšie naformátovať text, pridať odseky, priamu reč do nového riadku, aby sa to lepšie čítalo.

A keď už sme pri tej priamej reči, viac-menej v celom texte ju máš nesprávne, interpunknčné znamienka patria pred úvodzovky, nie za ne.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Kristína Kijovská

O mne

Som študentkou 8-ročného gymnázia. Mám 14 rokov. Písanie ma začalo baviť pred rokom. Po prečítaní prvého románu som sa rozhodla, že skúsim napísať niečo aj ja. Snažím sa opísať príbehy tínedžerov z reálneho života.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: