IKARIKAR http://www.ikar.sk

Biela clona (Marek Moravčík)29.8.2015
 

4
 počet hodnotení: 1
prečítané 136, Komentáre 0

 
Biela clona
Každý boží deň to isté, ten istý strom, ten istý výhľad na ten istý strom a tá istá partia večne ukecaných bláznov. Už ma to unavuje. Samozrejme, mám na výber, buď sa budem pozerať na strom alebo svojich spolužiakov. Voľba je nad slnko jasná. Och, ale už to musím dajako vydržať, veď už len posledný rok...
Zazvonilo na slovenčinu. Nezaujatý učiteľ, ktorému sa v tvári zračila číra nuda a zúfalstvo z toho, že s nami premrhá ďalších štyridsaťpäť minút svojho života, si sadol na stoličku a tá hlasno zastonala, akoby mu dávala najavo, že ani ona tu nie je dobrovoľne.
„Takže,“ mľaskol, „vidím, že sa bavíte. Máte teda  v hlave dostatok vedomostí. No...“ Nahol sa a uchmatol spolužiačke učebnicu. „Na strane trinásť vypracujte všetky cvičenia.“ Učiteľ si otvoril notebook.
Všetci sme mrmlali a listovali v obéznej učebnici. Odvážnejší dokonca protestovali nespokojnými pohľadmi, ktoré upierali priamo na zdroj ich trápenia.
„Čo na mňa čumíte jak holuby? Pracujte!“ okríkol nás.
„Pán učiteľ,“ nesmelo sa prihlásil jeden zo spolužiakov, „a to máme písať všetko či len st...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Marek Moravčík

O mne

Venujem sa hlavne próze, konkrétnejšie témam z histórie, rôznym problémom mladých ľudí a ako inak aj fantasy.
Voľný čas trávim v zemi pri kvetinách, vo svete kybergigantov... Avšak najradšej zo všetkého milujem, keď prší a mám po ruke dajakú dobrú knihu.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: