IKARIKAR http://www.ikar.sk

Biela holubica- List pre teba (1. časť) (JanaBastien)20.2.2016
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 10, Komentáre 8

 
Biela holubica-List pre teba- ODKAZ
TÚTO KNIHU CHCEM VENOVAŤ PRÁVE TEBE. 
 JE DAROM Z ČISTÉHO SRDCA A JE TO VĎAKA JEDNEJ VEĽKEJ LÁSKE. PRIJMI JU AKO ODKAZ, MOJE SVEDECTVO, MOJE VYZNANIE A PROSBU. AKO BIELU HOLUBIČKU ZASA PRE TEBA. ABY TVOJE SRDCE BOLO NAVŽDY ŠŤASTNÉ A NAPLNENÉ POKOJOM.
 CHCEM TI POVEDAŤ ZBOHOM, A POSLEDNÝ KRÁT, ŽE ŤA MILUJEM,
SOM TU ŠŤASTNÁ... 
 
Začína to tu...
Priznám sa, nerada čítam knihy. A úvod v každej jednej náhodne prečítanej knihy som vždy preskočila, z dôvodu presvedčenia, že tam píšu nejakú autorské výlevy, “ciťáky”, či samé „keci“ o tom, čo nesúvisi vôbec s dejom, ktorý musím, čo najrýchlejšie prečítať.
Preto som tento úvod nazvala „Začína to tu...“, až nikto nepreskočí tieto podstatné riadky na pochopenie deja a tejto knihy.
Počas písania, som mala z každej kapitoly strach. Pýtate sa prečo? Pretože síce tento príbeh bude vyzerať...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

ano4.3.2016
 

Úvod vlastne píše kto? lebo raz je z pohľadu autora a raz akoby hrdinky, ten záver najmä.

Je to celé zmätočné a neurčité, neposkytlo mi nič ani po prečítaní dvoch kapitol, iba to, že autorka má pramálo poznatkov a pisateľských skúseností

Na konci \"zvoní telefón\" má kde pokračovnie? ak sa niečo vkomponuje, má mať vysvetlenie, pokračovanie, nie len vhadzovať do deja veci bez zmyslu.

V 1 kapitole sa kto s kým zhovára? to je kvantum osôb alebo jeden alebo dvaja alebo... zas len chaoticky a narýchlo napísané.

Nechať sa odfotiť v knižnici neznamená nič, je to detinské, keď pozerám akej \"kvalitky\" text sa k nemu viaže, písanie pre písanie je nezmysel, hovorí sa tomu grafománia, milá spisovateľka, herečka, textárka....

Jana BAstien5.3.2016
 

Nerozumiem, prečo sa text javí písaný narýchlo a len z dôvodu, aby kniha bola napísaná. Nie je to pravda.

Zvoní Telefon: človek, ak pozorne číta, tak si uvedomí, že telefon nechcem zdvyhnuť Dominikovi (je to tam napísané), pretože sa s ním nechcem stretnúť. Prečo? lebo autor a hlavný hrdina zomrie)...ak sa s ním stretne. Autor vie, keďže už je mrtvy a vracia sa v čase, že nesmie zdvyhnúť telefon a keď zazvoni posledný krát-logicky asi už ho zdvyhol, lebo kniha bola dopísaná a mohol sa odohrávať dej.
A on zrazu zazvonil a začal sa odohrávať dej v knihe spustila sa kaskáda... všetkko nemusí byť odhalené na začiatku, práve na konci pochopí čitateľ celú knihu. Myslím, ež to zakázané nie je, či?

v 1. kapitole hovorí hl. hrdina. je to ako ked začína film alebo seriál a hlavná postava rozpráva dej vlastne nám tým čo kukáme film. Teda rozpráva to čitateľovi. Pyta sa rečníckou otázkou, na ktorú nevyžaduje odpoved\". Rozpráva sa sama so sebou v štýle ako niekedy sám človek sebe ponadáva \"som ale debil, to čo som urobil\",Tak takým istým šlýtom je písaná 1 kapitola. nič záludné, nič komplikované.

Druhé, čo si musí čitateľ uvedomiť je, že knihu fakt píše mrtvy človek, ktorý sa vrátil do svojho života a musí ju stihnúť dopísať. A píše knihu, pretože táto kniha písana zo záhrobia mu môžu zachrániť odchod do neba. Treba prečítať celú knihu, aj keď jej človek nerozumie, aby pochopil.

Pretože ani život nieje len o 3 stránkach ale o komplexe.

A hlavne je určená, nie len čitateľom, ale aj Dominikovi, ktorému konkrétne je táto kniha venovaná-hned v uvode. A aj sám názov je \"list pre teba\" tak na koho celá ta kniha hovori- len a len na čitateľov.
Ono neviem,čím to je, ale asi tým že poznám celý dej tak mi to dáva zmysel a trebalo by mi skôr radu, ako to pretransponovať, aby to pochopili aj zatiaľ nič netušiaci čitateľ.

PS: To že je v knihe napísané, že nerada čítam knihy, to neznamená, že to je pravda. Celé je to jeden výmysel, príbeh, žiadna autobiografia. Nemusíte veriť všetkému, čo si prečítate a hneď súdiť človeka.

Kniha je určená pre mládež a čisto z dôvodu psychologického je písaná z pozície lajdáka, a nie chytrého šprta.

Ďakujem za pripomienky ku knihe, budem rada aj za pridanie rady, ako danú vec prepracovať.

Preto je tu tá kniha aj zavesená- áno, z dôvodu práve konštruktívnej kritiky, bezcielnu kritiku, ktorá nedáva ani rady, tá mi nepomôže a myslím, že práve o tom to je, dať radu ako napraviť veci.

Poprosím, hodnotenia marketingu a spôsobu prezentácie sú zbytočné-to nie je náplňou tohto portálu. A nemám o ne záujem. Túto stránku mám podchytenú veľmi dobre.

Jana bastien3.3.2016
 

Človek je k tebe zdvorilí, a poďakuje aj za rady,že ich využije a ty stale akosi nechápeš stale hejtuješ... o čo ti v skutočnosti ide? :)

Alia S.1.3.2016
 

Toľko chýb, koľko som našla v prvej kapitole, na necháva v presvedčení, že napísať si do profilu \"spisovateľka\" je viac ako odvážne. Honosiť sa titulom spisovateľ a neovládať základy slovenského jazyka, neskontrolovať si po sebe poriadne, je urážanie čitateľa.
Text nie je premyslený, je to horšia školácka práca.

Vychádzajúc zo samochvál v profile by ma zaujímalo, aké knihy si napísala, kto ich vydal, komu, akej skupine, spevákovi, speváčke píšeš texty, kto si ťa objednáva moderovať s oči kolúcimi medzerami v jazyku (koniec ma napadne, dej sa mi odohrával v reálnom živote...). Kde a ako spievaš sa nepýtam, zaujíma ma najmä tá literárna tvorba, za ktorú si si udelila titul spisovateľka.

Prepáč, že takto zostra, ale toľko samochvály a taký príšerný text!

ejgspx2.3.2016
 

Ďakujem za komentár, som veľmi rada, že dielo vyvolalo v tebe toľko emócii. Gramatické chyby prenechám opraviť kompetentným, čo sa tomu rozumejú. áno, žiaľ, som dyslektik a dysgrafik, preto pri čítaní chyby neodhalím, ani pri 3 prečítaní. Ospravedňujem sa, a dielo sa ti pozdávalo ako?
Nechcela som ho písať zložito, práve naopak veľmi jednoducho, skôr humorne.

Alia S.2.3.2016
 

Nebolo tých výmyslov dosť? Všetkému, v čom chceš byť aspoň priemerná, musíš venovať nadpriemerne veľa času. A to sa v tomto \"diele\" nestalo.

Dievča drahé, aspoň si poriadne prečítaj, čo obsahujú poruchy, ktoré si na seba naviazala, a netrep. Zdravotníctvo je jedno z najmenej vhodných odvetví pre štúdium dysgrafikov a dyslektikov, vzhľadom na to, že by sa mohol napríklad zameniť liek a v medicíne predsa ide o človeka!
Prejavy a vyjadrenia na facebooku máš lepšie, ako v tejto snahe stvoriť literárne dielo. Nepodarilo sa. Je to zhluk, nehodný pozornosti, nieto vydania.
Keby si priznala, že si písala narýchlo, že sa ti nechce kontrolovať, a už vôbec nie poriadne premýšľať, spravila by si pre seba viac.
V tomto texte sú totiž prejavy typické pre človeka, ktorý pramálo číta, pramálo o literatúre a dosť málo o jazyku vie. Jazyk je jediný nástroj, prostredníctvom ktorého je možné predstaviť text obecenstvu. A ak autor tento fakt ignoruje, čo môže čakať?

Nespoliehaj sa na tých, čo by, vraj, mali po tebe opravovať. Takých nenájdeš. To si totiž myslia všetci, čo majú ambície zviditeľniť sa za každú cenu a príliš málo sebareflexie na to, aby sa zaujímali o čítanie, o školenosť a o kvalitu vlastného textu, ignorujúc fakt, že čitateľ nie je hlupák. Napísať nedokonalý text plný omylov nie je cesta k vydaniu knihy (pokiaľ sa nezadá do tlačiarne vytlačiť na vlastné náklady).
Text v renomovanom vydavateľstve opravia len vtedy, ak vyžaduje málo opráv. U teba sú to celé vety, každá, nielen z hľadiska pravopisného a gramatického, aj z hľadiska štylizácie a iných dôležitých predpokladov, z ktorých môže vzísť originálny text, vyžaduje korekciu. Ak by mal niekto skorigovať tento text, aby sa stal logickým, bezchybným, nadväzným, správnym atď., stalo by sa z neho iné dielo.
Nevieš písať priamu reč, nepochopiteľne píšeš veľkými písmenami, vkladáš násobné množstvá výkričníkov, používaš nesprávne pojmy a čo je najhoršie, občas nie je jasné, čo si chcela vyjadriť, strácaš sa v texte sama, takže je zrejmé, že sa bude strácať aj čitateľ.

„Zazvonil niečí hlas... usmoklená som ju zdvihla“
A toto sa deje stále. Skáčeš, nemáš ujasnený zámer, utriedené myšlienky, vraciaš sa k tomu, čo si už napísala, píšeš nezmysly. Je len stratou času pokračovať. O takéto skomoleniny nebude mať nik záujem. Každémo musia odradiť chyby, ktorými sa bude musieť prehrýzať, bude sa musieť vracať a premýšľať, aby pochopil, čo chcel autor vyjadriť. Aj aby pochopil, čo vlastne píše hlavný hrdina, čo iná postava, či je to reč autora, lebo ani to nie je v tvojom diele jasné, keďže znak „-„ vkladáš náhodne. Čitateľ by mal premýšľať nad hodnotou a hĺbkou myšlienok, nad dejom, charakterom a vlastnosťami postáv, mal by si ich vedieť predstaviť, nie nad tým, čo ho odpútava, a napokon aj tak dospieť k poznaniu, že autor je povrchný a že mu na čitateľovi vlastne nezáleží, inak by k vlastnému dielu pristupoval seriózne.

Čitateľ je náročný tvor a pokiaľ nie si schopná a ochotná poskytnúť mu zážitok nielen po obsahovej stránke, ale aj grafickej, logickej, vedomostnej atď., nechoď s tvorbou na verejnosť.
Neviem nájsť jediné pozitívum. Viem len, že v takejto podobe je dielo nevydateľné, nešíriteľné.

Jana2.3.2016
 

Ďakujem, za ne-konštruktívnu kritiku.
Pozri, po 1. medicínu a diagnostiku môjho zdravia a zdravia iných nechaj na mňa, tomu zasa nerozumieš ty, a ak aspoň neštuduješ medicínu (ktorú ja ukončujem), žiaľ nikdy ani nebudeš. Na FB mám príspevky správne? To som podctená, že si si ma pozrela. Ale toto bokom. Toto je irelevantné.

Ďakujem ti v 2. rade za to, že si si prečítala dielo, a že si strávila nad tým čas. A napísala mi v tom kvante textu aj informácie, ako zvýšiť kvalitu diela. Takže pochopila som:
- priame reči písať cez pomlčky-
avšak niektré veci hovorím akoby v hlave- tie tiež treba udávať do úvodzoviek?

- chyby dám teda opraviť slovenčinárke aj štylistické- mám ochotných ľudí okolo seba :) Našťastie mám to šťastie.
- a vydať si ju môžem dovoliť na vlastné náklady, nie je to pre mňa problém, avšak radšej ju budem prekopávať a zdokonaľovať. Až ako hovoríš čitateľ, náročný tvor je bohatší aj o moje dielo.
-

Alia S.3.3.2016
 

Pod sekciou \"Profil autora\" by mal byť výber z možností, ktoré by autor zaškrtol:
A. chcem sa zdokonaľovať, preto som na portáli pre amatérov
B. nepotrebujem rady, je mi všetko jasné, svoje dielo považujem za konečné.
Nekomentovala by som dielo, ktoré sa nedá čítať, hoci by pri tvojom bola vyznačená možnosť B. Pričom A je správne.
Domnievala som sa, že si na portáli pre začínajúcich autorov preto, že sa chceš zlepšiť, že potrebuješ poradiť. V tvojom prípade, žiaľ, sa podrobnejšie nedá, veta od vety vykazuje nedostatky, jediná rada je začať veľa čítať, všímať si, učiť sa. Pokiaľ svoje dielo považuješ za dokončené, nie je pre teba problém čítať, písať, (dať) opraviť, upraviť, ani vydať, distribuovať, tak je všetko v poriadku.
Aj keď si opäť odporuješ – nedokážeš, kvôli hendikepu, ani pri niekoľkonásobných kontrolách opraviť nič, napriek tomu budeš prekopávať a zdokonaľovať.
Veľa šťastia.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

JanaBastien

12659731_1263019510378733_727117640_n.jpg
O mne

Jana Šimurdová, mladá skladateľka, moderátorka, herečka, textárka, spisovateľka, hudobníčka a hlavne speváčka, pôsobiaca v Českej republike. Tiež študentka 5. ročníku medicíny v Ostrave.

Písaniu poviedok sa venujem od zaklado-školského veku. Túto konkrétnu knihu " Biela holubica- List pre teba (1.časť) " som písala s dlhými prestávkami od roku 2012. Dnes dúfam, že je to konečná podoba, a teším sa na vydanie.
Viac o mne nájdete na mojom FB profile: Jana Bastien

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: