IKARIKAR http://www.ikar.sk

Bistro na konci sveta (Lana Banana)20.3.2015
 

4
 počet hodnotení: 1
prečítané 121, Komentáre 0

 

Do ranného stereotypu ju ako studená sprcha prebral príšerne rinčiaci budík, ktorý si spolu s väčšinou ostatného zariadenia domu pamätal asi aj obe svetové vojny. Bolo krátko po pol piatej, ešte ani nekikiríkali kohúty.
„Už idem,“ odpovedala na neurčité mrmlanie z izby vedľa tej svojej.
Otec vstával celý život o štvrtej a ani teraz, na staré kolená, keď ho cukrovka zbavila možnosti uskutočniť to doslovne, sa nič nezmenilo.
„Natália!“ napriek už celkom bielym pramienkom vlasov a zošúverenej tvári mal ešte stále silný, prenikavý hlas.
„Idem!“
Dalo by sa povedať, že zostarol veľmi skoro, predčasne, ako všetci vdovci s malým dieťaťom na krku, aj keď on teda vdovcom zatiaľ nebol, maximálne slameným, keď jeho žena a Natáliina matka vzala jedného dňa pred dvadsiatimi piatimi rokmi nohy na plecia a neposlala už ani pohľadnicu. Navyše to bol chlap, ktorý sa veľmi rýchlo vzdával. Keď mal nastúpiť na vojnu, v prehnanej túžbe po modrej knižke strčil ruku do cirkulárky a prišiel o tri prsty. Potom mu odrezali pravú nohu, prestal sa zaujímať o svet okolo seba a Natália mu mus...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Lana Banana

leaving-home.jpg
O mne

"Look at you, Miss Lana Banana. You want a story? Write this down. A girl like you, you like to dream large. But I do hope you know what you´re in for. The loneliness, the heartbreak, the sacrifice you´ll face as a woman with a dream on her own."

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: