IKARIKAR http://www.ikar.sk

Black Rose (Veronika Kostelanská)2.9.2013
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 106, Komentáre 2

 
Black Rose
1.
Zoznámenie
Prišiel prvý školsky rok. Zle dopadol len pre to lebo niektorý ma tam nemali v láske. Ale z mojej osobnej stránky veľmi dobre. Našla som si najlepšiu kamarátky menom, Mia neviem čo by som bez nej dnes robila.
Mali sme veľa spoločných záujmov. Vedeli sme o veciach o ktorých sa na verejnosti len tak nehovorí. Niektorý to nazývali nadprirodzené veci a majú na to svoj vlastní názor. My máme tiež na to vlastný názor a žijeme ho tak ako sa to páči nám.
Veľmi dobre sme vedeli do čoho ideme. Vedeli sme aj to, že sa nám budú smiať. A aj baby, ktoré boli z „menej obľúbenej skupiny“, sa nám smial.
Väčšinou sme si o tom na hodinách písali na papier nech to nemusíme rozoberať nahlas. A neraz sa nám stalo, že sme počuli od spolužiakov všelijaké pripomienky. Najprv to neboli nič vážne. Počúvali sme len...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Kenji22.9.2013
 

Ahoj,
pripájam sa k Daisy, toto znie ako opis diela a nie dielo samotné.
Prečítaj si to a skús to celé prepísať nanovo. Daj si čas - rozmýšľaj o príbehu, postavách a ich konaní. Potom píš a nikam sa neponáhľaj.
Veľa zdaru.

Daisy5.9.2013
 

Ahoj, Veronika,
je skvelé, že sa venuješ písaniu, ale predtým, ako zverejníš text, treba si ho po sebe viackrát prečítať, aby sa tam nevyskytovali také gramatické chyby ako vlastní (vlastný) názor, vlastní (vlastný) svet, niektorý (niektorí) ma ... nemali v láske - pozor nominatív množného čísla, množstvo chýbajúcich čiarok, čudných viet/preklepov (Najprv to neboli nič zvláštne. A aj baby, ktoré boli z \"menej obľúbenej skupiny\", sa nám smial.) a časté opakovanie slov. V druhej kapitole máš namiesto BLACK ROSE napísané BLECK ROSE. Okrem toho, celé dve kapitoly sú písané ako z rýchlika, ako keby si len písala obsah nejakej knihy. Treba spomaliť, navodiť atmosféru, poskytnúť čitateľovi zopár opisov na dôležitých miestach (ale zas nie veľa, aby si zbytočne neodradila), treba sa naučiť stupňovať napätie, vedieť, či dialóg nejakým smerom posúva dej, či niečo rieši alebo či je úplne zbytočný a čitateľ by sa bez neho zaobišiel.
Treba veľa čítať, všímať si, ako spisovatelia stavajú dej, kedy a aké informácie poskytnú čitateľovi. Veľa užitočných rád nájdeš aj tu na tomto portáli v sekcii Hodnotenia, Tipy na písanie, ale aj na českom portáli Mam talent a tam v sekcii Tipy na písanie.
Je len na Tebe, či si niečo z mojich rád zoberieš. V každom prípade, nechcela som Ťa demotivovať. Všetci sme tu len amatérmi a aj ja robím veľa chýb. Dôležité je však poučiť sa z nich a nevzdať sa tak ľahko.
S pozdravom
Daisy

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Veronika Kostelanská

O mne

Mám 17 rokov a už takmer rok sa popri škole venujem knihe čo chcem aj vydať

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: