IKARIKAR http://www.ikar.sk

Bludička (Jozef Jambor)19.12.2020
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 3, Komentáre 0

 

Nepatrím ľuďom, ktorí za každú cenu vyhľadávajú nadprirodzeno, duchov, paranormálne javy a UFO. Určite niečo medzi nami je, ale nejak sa tým nezaoberám. V postate som materialista. Pracujem, aby som mal benzín v nádrži a večer na pivo. Namiesto duchovna sa venujem motocyklom a meditujem s plynom v ruke v momente, keď sa obzor mení na úzku čiaru prechádzajúcu v nekonečnom. Ten moment, keď sa línia čiar začne kľukatiť a riadidlá treba potlačiť až k zemi, je prakticky zenovou chvíľou. Aj napriek môjmu zrejmému postoju k veciam medzi nebom a zemou sa mi stala zaujímavá vec.


Minulý víkend som sa podvečer vracal cez Terchovú a Oravu domov. Cesta viedla smerom od Terchovej, cez Zázrivú a Párnicu do Kraľovian. Kto to tam pozná vie, že tá cesta sa zvíja jak prišliapnutý had, asfalt má priemernú kvalitu (na slovenské pomery) a áut sa tam vo víkendový podvečer zas až tak veľa nenachádza.


Terchovú beriem 50-tkou. Ani nie kvôli policajtom, ale skôr kvôli ľuďom. Čím viac sa zmráka, tým sú neviditeľnejší popri ceste. Za Terchovou je však stúpanie s tiahlou zákrutou, beriem za plyn a v polk ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jozef Jambor

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: