IKARIKAR http://www.ikar.sk

Bob Weston neodpočíva v pokoji (zombie western) (Marek Slabej)27.8.2012
 

4
 počet hodnotení: 5
prečítané 273, Komentáre 6

 

        Boba Westona som za jeho života nepoznal, ale v Reviltone, tejto Coloradskej diere, bol miestnou legendou, takže z rozprávania som vedel viac než dosť.
        Bob veľa inteligencie nepobral a v mladosti sa pretĺkal ako to len išlo, pričom väčšinou práve na tej úplne nesprávnej strane zákona. Lovil zločincov a prepadával vlaky. Hľadal zlato a strieľal Číňanov, čo utiekli od stavby pacifickej železnice. Hnal kravy a kradol kravy. Strieľal živých aj nemŕtvych, červených, hnedých aj bielych. Pri tom všetkom si dával pozor, aby starostlivo splatil všetky dlhy, hlavne tie krvavé.
        Až keď mu indiánska guľka vystrelila ľavé oko a vyšla aj s kusom lebky za uchom von, rozhodol sa usadiť a nájsť si ženu. To že sa z neho stal chronický frfloš nenávidiaci celý svet nebránilo tomu, aby ho miestni svojim spôsobom neobdivovali.
        Westonova indiánska žena bola kapitolou samou o sebe. Jej meno bolo Nebeská kobyla – Nebeská, pretože sa narodila s jedným okom modrým ako obloha. Kobyla kvôli jej...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Monika Kandriková29.8.2012
 

Prečítala som si, znova, a znova som sa pobavila. A bude lepšie - už sa teším na blonďatého aj na hamburger. Secentity.

DARK28.8.2012
 

Z filmov o zombie si matne spomínam, že strela zo zbrane na nich neplatí, len si už nepamätám, ako sa dajú zastaviť. Ale to asi nie je podstatné, lebo pocit, ktorý vo mne zostal po prečítaní, bol: usmievam sa ako trpák a chyby ma rušia ale prehliadam ich. No dobre, no, pridaj ešte niečo podobné, zastavím sa. :D

draculin28.8.2012
 

Bude este, veru bude. Takze diky a snad Bob nesklame :)
Ohladom zombikov a zbrani - tam si to myslim kazdy upravuje podla toho, co sa hodi... ale mne islo o jednoduchu vec - fyziku. Strela ich sice nezabije, ale samotny naraz funguje rovnako dobre, aby padli na prdel. A co je hlavne, bez toho by mi poviedka nefungovala :)

Enri28.8.2012
 

Ale hej, pobavila som sa, ten humor s ľahkým sarkastickým nádychom mi sedel. Niečo mi to silno pripomínalo, teda, nejaký film, len neviem aký a neviem od koho, ale to na veci nič nemení. Siahla som po čítaní, pretože ide o prostredie, ktoré ma zaujíma a sama sa mu venujem. Ako píše Jana, nie je to úplne bez chýb, ale nevadilo to, naozaj ma to vcelku pobavilo. :-)

jana tichá28.8.2012
 

Toto ma naozaj pobavilo. Pár viet by som skúsila zoštylizovať trocha inak, aby to neznelo tak krkolomne a lepšie sa to čítalo. Inak ma tvoj veľkohubý spôsob rozprávania zaujal. :D Malá konkrétna rada: ...splodil štyroch synov..daj štyroch bastardov, synovia pôsobia príliš ukáznene. Niežeby to bolo bez chyby, ale aj tak dávam 5 hviezd.

draculin28.8.2012
 

Dakujem, o pobavenie islo. Hlbsie metafyzicke pravdy budem literarne spracovavat asi...nikdy :)
A \"bastardi\" su dobra pripomienka, to ano. Super :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Marek Slabej

O mne

Autor má len jednu pravdivú vizitku: svoje dielo.
Všetko ostatné je marketing.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: