IKARIKAR http://www.ikar.sk

Bocianica Duduška (Zuz Koháry)23.4.2014
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 24, Komentáre 0

 
Bocianica Duduška
Omrzela bocianov Leonarda a jeho manželku Eleonóru dovolenka v Južnej Afrike a rozhodli sa vrátiť domov na východné Slovensko. Po dlhočiznej púti zakrúžili nad svojím hniezdom na najvyššom stĺpe v Nižnej Myšli. Hneď ako nabrali sily, opravili hniezdo a Eleonóra sa naň spokojne uvelebila. Obaja sa tešili na početné potomstvo. Jedného dňa zniesla štyri prekrásne, biele vajíčka. Hrdí rodičia sedeli bez prestávky na vajíčkach. Nejedli, nespali, nepili. Len o vajíčka sa starali. No mláďatká sa nie a nie vykľuvať.
   Len na malú chvíľočku opustili hniezdo, aby sa napili. Práve pristáli na brehu rieky, keď sa náhle spustilo ohromné vetrisko. Uvedomili si bociany, že je zle a rýchlo leteli domov. Vietor sa zmenil na rozbesnenú meluzínu. Trhala, kmásala a s ľahkosťou artistu si prehadzovala vo vzduchu veci ako by to boli pierka. Lomcovala konármi. Strhávala kvety i šindle zo striech. Bociany už boli blízučko svojho hniezda, keď sa víchrica oprela do hniezda a vyzdvihla ho vysoko do vzduchu. Zakrútila ním ako vo veľkej cirkusovej aréne a potom pustila. Hniezd...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zuz Koháry

O mne

Som všeličo, ale predovšetkým som mama t.č. 5 ročného šibala. Pri výchove si vypomáham aj vlastnoručne napísanými rozprávkami a príbehmi.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: