IKARIKAR http://www.ikar.sk

Boj (Dadama)7.8.2018
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 9, Komentáre 0

 

Boj


   Volám sa Alica. Hlúpe meno, vôbec sa mi nepáči. Dali mi ho rodičia, jednoducho ich výber. Keby bolo podľa mňa zbavím sa ho ihneď,  bez váhania. Nemoderné a trápne, presne také je, nikto v triede také nemá. Všetky spolužiačky sa pýšia modernými menami niektoré aj ultramodernými. Čo by som dala za Luciu alebo Sofiu, krása, vedela by som si vybrať. Ešte aj chalani sú na tom lepšie, taký Martin bude stále v pohode.


   S matkou sa o tom hovoriť nedá, meno po babičke je nedotknuteľné. Áno, ale pre starú ženu a nie pre mňa. Takto to dopadne, keď sa veci miešajú bez ladu a skladu. Nič proti starkej, keď ju vidím z času na čas je celkom fajn, len to nesmie  preháňať s návštevami.


   Aj triedna učiteľka ma dokáže vytočiť, občas do nepríčetnosti. Alicka sem, Alicka tam, samá zdrobnenina. Akoby nevedela rozprávať normálne, veď nie je medzi malými deťmi. Asi deformácia, doma má dvoch škôlkarov. Ešte som o sebe nepovedala všetko, a vôbec, ani neviem či chcem. Som hanblivá a veru poriadne. Červeň na lícach, nechcený spoločník je u mňa ako doma.


   Sedím pri skrini a trápim sa. Nad š ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Dadama

O mne

Slová, krátke, dlhé, pekné, hlavne hravé. Táto hra ma baví, písanie je pre mňa zábavou i relaxom.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: