IKARIKAR http://www.ikar.sk

Bolesť (meduza)10.8.2016
 

4
 počet hodnotení: 4
prečítané 154, Komentáre 8

 
Bolesť
Bolesť
 
Mám tvrdé ústa
krutosťou skameneli
v nekonečnom mlčaní
Onemeli.
Naveky?
Bič z tvojich očí
zanecháva stopy
Výbuchy sopky n...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

meduza29.8.2016
 

Alia, pôvodne to bolo takto možno to nebolo lepšie, ale celkom som to pokazila. Až sa hanbím.

v stave bez tiaže
jazyk sa rozviaže
zatváram oči
GPS - v tvojej moci

verím že nespadnem
topím sa
a mne to nevadí
prosím nehádž mi

záchranné kolesá
tískam silno viečka

už sa mi nestratia
obrazy ľúbenia
bude z nich naveky
bez farby kérka

Alia S.29.8.2016
 

Ale no, meduza, podporila som ťa a ty si tu začala čo vyvádzať?! Topím sa blažená Bolia ma kolená. Vyseď tie pokusy, prosím ťa, nelep sem všetko, čo ti napadne. Riedko a kvalitnejšie bude vhodnejšie.
Niektoré riadky nestoja za fajku močky. Neposúvaj sa do levelu: odrhovačky svadobné, narodeninové či meninové. Viac citu pre slovo zapoj, pracuj na technike, je dôležitá.

meduza28.8.2016
 

Ahoj, Natália spadla hruška zelená je moja topka :-), je pravda že som mala 5 rokov vtedy :-). Ďakujem Ti úprimne, vyjadrila si to presne je to potom také verklíkové. Takže samohlásky počítať niekedy netreba. Jednoducho umenie nie je vzorec, ale isté pravidlá treba dodržiavať.

Natália28.8.2016
 

Ak chceš experimentovať s rýmom, tak si uvedom, že pri združenom, alebo obkročnom rýme, keď dáš len 6 slabík vo verši, vyznie to ako detská rýmovačka „ Spadla hruška zelena rozbila si kolená“ už aj tá ma sedem. Ako aj píšeš, že nakoniec to nie je také, ako by si chcela, keď to všetko učešeš, je to preto, že písať ozajstné básne je veľký kumšt a umenie. Ani keď sa naučíš hrať na klavír, ešte nie si virtuóz, chce to dril s patričnou emóciou. Stále si na dobrej ceste. Môj názor.

Matt van den Bryll27.8.2016
 

Ahoj meduza,
dovoľ mi opätovne zareagovať:) To, že nepridávam komenty, neznamená, že nečítam. Patrím skôr k tým menej zhovorčivým komentátorom:)tzn. ak sa mi niečo páči, prípadne cítim sa fundovaný upozorniť na nedostatky, ozvem sa. Ak je nedostatkov príliš, že neviem odkiaľ začať, resp. sa mi niečo absolútne nepáči, čuším ako voš pod chrastou:)Preto majú môj obdiv niektorí kvalitní autori, ktorí si nájdu čas a dokážu radami, kritikou posunúť autora. Takých sa drž! Napríklad Alia S. Mne veľmi pomohla a bola jednou z mála, čo ma dokázala zvoziť:) Komenty typu krása, bomba , bez pridanej hodnoty ťa posunú iba ak do vlastnej samoľúbosti:)Ako bolo už kdesi povedané, máš dobrý nábeh. Ja síce básne nepíšem, takže opäť len pocitovo:)Napísal som v živote asi len jednu, plakal som pri nej a myslel som si, že ňou urobím dieru do koláča:) a reakcia môjho kamoša bola exaktne či mi neje..:)Ak to otočím, buď rada, že básne píšeš, máš nábeh a chceš písať a hlavne zlepšovať. Neporadím ti s gramatickým rýmom ani s prehodeným slovosledom / to sú výrazy, ktoré som pochytil od tých, ktorí tomu rozumejú:)/ Podľa mňa sa s tým textom dostatočne nepohráš. Mne niekedy pomôže, keď si to prečítam nahlas, aby som v texte odstránil \"hrany\". Aj myšlienkami môžeš ísť hlbšie, ďalej, aby sa neskĺzli, ale zarezali:) Nepísal by som ti to, keby som si myslel, že na to nemáš. Cítim, že máš /ja som tiež pocitový:)/ a máš aj čas:) Už som ti to písal. Ja napíšem večer a do rána nechám dozrieť, ak to nie je ono, prerobím. Kedysi tu boli poetky ako Cat Sagari či Miriam Mikulková, ktorých tvorbu som si vychutnával a viem, že nepridávali často, ale keď pridali stálo to za to:)Verím, že mi rozumieš.:)
Želám pekný zvyšok soboty

meduza27.8.2016
 

Mattx ďakujem, že si mi venoval čas. Naozaj si to cením a som vďačná za všetky rady. Skúsim čítať nahlas. Vieš niekedy sa mi zdá, že keď niečo napíšem len tak bez rozmyslu je to lepšie, ako keď začnem rozmýšľať nad genitívnou metaforou, a aby bola zhoda samohlások a neopakoval sa pád a slovný druh. Učešem to a stratím melódiu a niekedy pointu. Rady sa pokúšam použiť v tom čo píšem nie vždy dobre, ale snažím sa. Prajem pekný víkend. Nie som samoľúba mám oči a vidím.

meduza11.8.2016
 

Natália ďakujem za tvoj názor. Akože celkom ma potešilo. Vcelku kladné vyjadrenie, to je povzbudivé. Kritiku vítam, len tak sa dá niečo naučiť.
Nie ja sa nevyhováram, určite v mojich básničkách je aj klišé aj trocha cukru, snažím sa, aby to nebolo presladené. Život nie je presladený, má všetky chute.

Natália11.8.2016
 

Ahoj, nie je to až také zlé ako by sa zdalo po prečítaní klišé „srdce a sladké sny“, dajú sa predsa nájsť aj originálnejšie slová a spojenia. Stačí len načúvať a zapísať si, lebo básne nevychádzajú zo žiadneho srdca, ako tu často sa vyhovárajú pisatelia, ale všetko je v hlave aj pocity. Ja si myslím že potenciál máš a všetko je len na tebe koľko času na to obetuješ a vtom ti držím palce. Môj názor.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

meduza

O mne

som obyčajná žena, smutná, veselá šťastná, nešťastná, bláznivá a urehotaná

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: