IKARIKAR http://www.ikar.sk

Boris a jeho okrídlené sny (Roman Bášti)13.3.2010
 

5
 počet hodnotení: 2
prečítané 148, Komentáre 1

 
Vietor


Boris bol veselý chlapec, ktorý sa veľmi rád hrával na ihrisku, ale ako každý z nás, z času na čas prechladol a vtedy musel ostať doma. Dnes by mu mama tak, či tak nedovolila ísť von, aj keby bol úplne zdravý, pretože bolo veľmi nepríjemné počasie. Fúkal taký silný vietor, že ohýbalo stromy a ľudia sa báli, aby im nepostŕhalo strechy z domov.
Boris pozeral z okna s otvorenými ústami.
Ako to už v mestách býva, na uliciach sa vždy našlo dosť smetí, ktoré teraz poletovali vzdu-chom. Novinový papier, reklamné letáky, igelitové tašky, ba dokonca aj kartónové krabice.
Boris bol opretý čelom o okno a sledoval, čo všetko sa vznáša vzduchom. Zrazu vietor prica-pil pred neho reklamný leták tak prudko, až Borisa strhlo a uskočil dozadu. Za tú chvíľu čo vietor pritláčal papier na sklo, stihol Boris prečítať.
„Ponúkame vám letenky do celého sveta za bezkonkurenčné ceny“
Potom letela okolo igelitová taška. Naplnená vzduchom pripomínala balón a jej rúčky sa po-núkali, aby sa ich niekto chytil a zviezol sa s ňou, ako na vzducholodi. So súmrakom vietor neprestal, a keď zasvieti...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Hana Tóthová18.3.2010
 

Ahoj Roman, ja sledujem tvorbu pre deti, rozkliknem skoro každé nové dielko, a vyjadrím sa vlastne len k tomu, čo ma zaujme alebo čo považujem za naozaj dobré. Tvoja tvorba je veľmi špecifická, osobitá, mimoriadne sa mi páči. Kým som prečítala prvú časť, stále som sa usmievala, myšlienky skladáš tak prekvapivo, že mi to príde tak uvoľnené a jednoducho skvelé...(nechcem použiť príliš silné slovo, ale miestami sú tie nápady skrátka geniálne...)
Nazveš kapitolu dážď a zrazu sme niekde na pirátskej fregate. Pokračuj, určite sa k Tvojmu dielku znova vrátim...

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Roman Bášti

O mne

až v mojich memoároch

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: